The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 10-05-2012
cattle_ripper cattle_ripper не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам ADB, с приемника е ясно.

Ползвал ли си модул, няма причина човек да иска отново да се връща към второ дистанционно, сеттоп кутия и излишни кабеляци.

Освен това има няколко такива модули, видях тема, в която се говореше за проблем с подобен FTA модул, който се ползва за DVB-T телевизията от Копитото, излизал само един от каналите се оплакваше човека.

Честно казано не открих нито едно мнение из нета на потребител, който е ползвал Конакс модула в мрежата на близу.

Писах на втория сайт и коригираха цената за доставка от 33 на 9,37 паунда. Тотала до БГ, обаче, пак не е много красив - 130 лева.

И все пак, ако работи - бих ги платил.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 10-05-2012
Пламен_ Пламен_ не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 65
Благодари: 12
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С този модул няма никакви проблеми с каналите.

Последно редактирано от Пламен_ : 10-05-2012 на 18:25
Отговори с цитат
  #73  
Стар 10-05-2012
cattle_ripper cattle_ripper не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен_ Вижте мненията
С този модул няма никакви проблеми с каналите.
сигурно. ако телевизорът поддържа мпег 4. и аз гледам hd каналите на нов телевизор със същия модул с който не работят на KDL-32S3020. разликата е, че новото ми 40 инчово сони поддържа мпег4, а стария не.

питането ми е насочено към намиране на модулно решение за тези телевизори, които нямат такъв мпег4 декодер.

Последно редактирано от cattle_ripper : 10-05-2012 на 19:22
Отговори с цитат
  #74  
Стар 11-09-2012
MaxSS MaxSS не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ви питам със сони съм, серия KDL EX 720, някой знае ли дали тези кам модули , дето ги предлагат сега близу за 20 кинта (под наем) ще паснат, или бях чел някъде , че със сонитата не се харесват? 10х

Последно редактирано от MaxSS : 11-09-2012 на 23:32
Отговори с цитат
  #75  
Стар 12-09-2012
Аватара на НАА
НАА НАА не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Местоположение: Varna, BG
Мнения: 499
Благодари: 506
Получил благодарност:
185 пъти в 104 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MaxSS Вижте мненията
Да ви питам със сони съм, серия KDL EX 720, някой знае ли дали тези кам модули , дето ги предлагат сега близу за 20 кинта (под наем) ще паснат, или бях чел някъде , че със сонитата не се харесват? 10х
Ако е Conax Smith или Neoton ще се харесат, имам същия тв
Отговори с цитат
  #76  
Стар 12-09-2012
MaxSS MaxSS не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодарско HAA , сега ще отида да ги питам какви са им модулите , които предлагат...
Отговори с цитат
  #77  
Стар 16-10-2012
Ma57eR Ma57eR не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте! Може би ще задам глупави въпроси в мнението си по-долу, за което моля да ме разберете, но до момента не съм се борил с CI модули и съм лаик като цяло

Опитвам се при баща ми да подкарам CI, марката е Conax Neoton.
Телевизора е LG 26CS460
При закупуването на телевизора, момчето ми обясни, че трябвало да се избере за страна Германия, за да разпознавало каналите. Така съм и направил.
Когато вкарам модула с картата, на търсене ми намира DTV каналите + някакви радиа, НО все едно са кодирани и е черен екрана. Единствено ефирните телевизии имат сигнал. При търсенето на каналите, мога да избирам от няколко Типа мрежи или не знам и аз как да го нарека. Едното е "Мрежа", KDG (или нещо подобно) и "UnityMedia", което май е за USB входа. На Мрежа намира само ефирните, на KDG намира всичките канали като информация и са видими само ефирните.
Интересното е, че когато остана на даден канал, след малко ми излиза съобщение, че не е намерен CI модул?! Възможно ли е това, да не го намира наистина поради някаква причина?
Също така, в менюто на ТВ с настройките, опцията за "CI Информация" (или нещо от сорта) не е налична.
Особеното е, че самата карта е МНОГО стара и е брандирана с Евроком. Дали това има някакво значение?
Силата на сигнала и другото (не се сещам какво беше) са 90%+

Ако ви е нужна още някаква информация - насреща съм.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 15-11-2012
Ванеса Ванеса не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 12
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ma57eR Вижте мненията
Здравейте! Може би ще задам глупави въпроси в мнението си по-долу, за което моля да ме разберете, но до момента не съм се борил с CI модули и съм лаик като цяло

Опитвам се при баща ми да подкарам CI, марката е Conax Neoton.
Телевизора е LG 26CS460
При закупуването на телевизора, момчето ми обясни, че трябвало да се избере за страна Германия, за да разпознавало каналите. Така съм и направил.
Когато вкарам модула с картата, на търсене ми намира DTV каналите + някакви радиа, НО все едно са кодирани и е черен екрана. Единствено ефирните телевизии имат сигнал. При търсенето на каналите, мога да избирам от няколко Типа мрежи или не знам и аз как да го нарека. Едното е "Мрежа", KDG (или нещо подобно) и "UnityMedia", което май е за USB входа. На Мрежа намира само ефирните, на KDG намира всичките канали като информация и са видими само ефирните.
Интересното е, че когато остана на даден канал, след малко ми излиза съобщение, че не е намерен CI модул?! Възможно ли е това, да не го намира наистина поради някаква причина?
Също така, в менюто на ТВ с настройките, опцията за "CI Информация" (или нещо от сорта) не е налична.
Особеното е, че самата карта е МНОГО стара и е брандирана с Евроком. Дали това има някакво значение?
Силата на сигнала и другото (не се сещам какво беше) са 90%+

Ако ви е нужна още някаква информация - насреща съм.


Телевизорът ви трябва да е настроен на Германия. Щом ви дава, че нямате CI модул, сте го поставили грешно. Картата се поставя в модула с чипа нагоре и навътре към лицето на модула. След това модула се слага в телевизора, като лицето на модула е към стената. Сложете модула при включен телевизор и трябва да ви излезе надпис, че го поставяте. След това оставяте телевизора да работи на БТВ на цифровата, за да се отключи картата. БНТ е свободен и той винаги ще ви работи.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 19-11-2012
Ma57eR Ma57eR не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На Германия беше настроен първоначално, когато пробвах настройките.
Картата и модула ги изпробвах във всички възможни позиции, но така и не се активира менюто за CI Module.
Тезни дни ще имам досег до телевизора и отново ще изпробвам с позициите, които сте предложили.

Модула по принцип влиза нормално и в двете посоки - не знам дали е така при всички.

Има ли вероятност този модул да е несъвместим с телевизора?
Отговори с цитат
  #80  
Стар 22-11-2012
Ванеса Ванеса не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Мнения: 12
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Модула по принцип влиза нормално и в двете посоки - не знам дали е така при всички.

Модулите на външен вид са еднакви и наистина могат да влязат в телевизора и по двата начина и е лесно да се обърка. Трябва да го поставите, както ви обясних по-горе. Към вас да остава гърба на модула, където ви е баркода. Лицето на модула е към стената и чипа на картата да е към стената.

Има ли вероятност този модул да е несъвместим с телевизора?

За този вид модул не съм сигурна дали ще работи в мрежата на Близу.
Можете да тествате модула на друг телевизор, за да прецените дали проблема е от него.
Conax Smit - китайски, този със сигурност работи
Conax Technisat (лютата чушка) и този знам, че работи.
По принцип като характеристика се иска модула да е Conax 4.0 версия.
С по-стара версия може да ви работи по-бавно или да излиза кодиран канал за няколко секунди.


Общо описание, за да ползвате САМ модул:
Трябва да имате ТВ с DVB-C тунер. За да се гледат HD канали и MPEG-4.
Модул според мен най-добре да се вземе от Близу. Все пак в момента се дават срещу 19,90лв такса или безплатно, ако го включва промоцията. Ако се развали, се сменя без да заплащате нищо.
Различните марки телевизори се настройват на различни страни. Повечето се настройват на Германия, Финландия или Холандия.
Например Панасоник се настройва на Германия или Финландия. Но най-добре е на Германия, защото на Финландия може да имате проблем със субтитрите на някои канали.
Самсунг- моделите преди 2012 се настройват на страна- други, а моделите от тази година на България.
LG се настройва на Германия.
Сони се настройват на автоматична настройка на бързо сканиране(нарежда каналите като оператора).
Тошиба на Финландия или Германия.
При всички телевизори се избира да се търси на "кабел", а не на "антена".
Ако не стане с автонастройка може да се въведат начална честота и скорост на предаване/символна честота според града, където се ползва услугата.
Филипс при повторно инсталиране на канали-трябва да се избере "търсене на канали"->"повторно търсене на канали", а не инсталиране на канали.

Надявам се да съм била полезна.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ванеса за този полезен пост :
берри1 (08-12-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
blizoo, ci, за, модул


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Инсталиране на CI модул magesian IPBOX 8 21-11-2010 21:34
модул с интернет biser Модули 0 16-10-2010 12:21
Дцц и Кам модул pzhekov КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 5 05-06-2010 10:00
ТВ незасича САМ-модул ивогенов ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 3 30-05-2010 11:08
CAM модул rraaddo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-01-2010 13:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:50.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.