The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV нови канали и новини

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #17  
Стар 04-03-2020
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Малиииии..... Колко умно и колко подробно Дори образованието е упоминато

Забрави само една думичка: интерференция
Лично мен още по време на въпросното средно образование светнаха що е то интерференция. Това е когато няколко вълни съвпадат или са блички по честота, по поляризация и различни по фаза. Тогава те се сумират и намаляват резултата. И за да стане това нещо има още едно условие: те трябва да са паралелни или успоредни. Демек този ефект се проявява само когато слънцето застава точно зад сателита, гледано от конкретна локация. При теб в Несебър в по това време на годината това явно се случва в 11:40, и ъгълът тогава явно не е от малките
Та тогава от сателита и от слънцето към теб успоредно хвърчат радиолъчи от сателита и огромно количество най-различни лъчи от Слънцето. И няма значение колко енергия носят и в какъв диапазон са слънчевите, защото само мизерна част от тях случайно съвпада по честота и поляризация с тези от сателита.
Просто друг осцилатор в конвертора, с мъничко по-различна честота, мъничко по-различна резонансна честота на вибратора и може да се избяга от кофти наслагване на вълните. Всъщност при кръгова поляризация може да се пробва да се завърти конвертора малко около неговата ос и кой знае, може и да се улучи позиция, където поляризация на слънцето и сателита ще имат по-различна сумираща фаза точно на вибратора.
Ну или просто да не задълбаваш, след седмица-две слънцето ще минава по-високо и сянката от конкретно този сателит вече няма даминава през Несебър и ефекта ще отмине от самосебеси

ПС: нищо че съм дремуч и необразован руснак: представи си знам какво е мултифид на ННмотор. Знам, че не за вярване, ама напъни въображение

Последно редактирано от братушка : 04-03-2020 на 13:28
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Тв, триколор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.