The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 19-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Фалшиви херцове

Колеги попаднах на едни много интересни разкрития относно начините които използват производителите да ни будалкат да им снасяме повече кинти за уж повече херцове. Гледайте кво става тука:

http://www.cnet.com/news/fake-refres...-really-120hz/

или пък тук

http://hdguru.com/beware-of-phony-lc...sh-rates/7726/


Значи американците разправят че ония с дръпнатите очи били почнали да пишат 480 херца, пък те реално били само 120. Или пък пишат 240 херца, ама като го измерят с уредите им, той се държи като друг който е само 60.

На мен до сега никой продавач не ми е казал че по етикетите пише пълни измишльотини. Значи продавачите при мен са съучастници на тарикатлъците на производителите.

Лошо, лошо !
Направо започват да ме отвръщават тия мошеници.
Написали четирицифрени цени, а па то техните технологии били вятър и мъгла.

Извинявайте че ви развалям предпразничния ентусиазъм за покупка на нов телевизор, ама понеже и аз имам същите наивни намерения, та се поразрових из интернет и излезоха тези разкрития.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19-12-2014
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,891
Благодари: 1,010
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А добър ден
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AGT за този полезен пост :
Дедал (19-12-2014)
  #3  
Стар 19-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И какво точно ти е смешно ?

Не виждам да има тема изнесена най-отгоре в частта за телевизорите, в която да се обяснява на разбираем език, какви трикове използват продавачи и производители, за увеличаване на печелбите им.
А те си сменяли често тарикатлъците, та да не може нормален човек да им хване края.

На кой нормален човек ще му дойде до акъла, че азиатците са почнали да лъжат по такиви долни начини ?
Аз си купих тази година един LG боклук, за който са писали че бил с някакви си техни измислени и нереални 100 херца. А нали пък Филипс ги хвалеше техните че с 100 херца било супер качество.
А така. А в МедиаМаркт германския продавач, като го питах що им насича картината на едни телевизори, на които пишеше 200 херца на етикетчето, той рече че трябвало да си купя такъв на който на етикетчито пише 400 херца. Значи тоя дето е с 400 фалшиви херца, ще е с 100 реални. Пък ония дето насичат, не са с никакви 200 херца, ами са си 50 херца и с евтини чарколяци вътре.
Абе на мен ми стана странно защо в един магазин от една голяма верига няма повече от 200 херца. Или продават стари модели от 2013г. или продават най-нискокачествените.
Значи сега излиза, че не мога да си купя телевизор, ако не намеря ревю някъде за него, в което да е написана истината. След като съм разбрал че на сайтовете на производителите нарочно ме заблуждават.

Аз мислех да дам повечко парици за телевизор тоя път, ама сега не знам какво да правя. Ще взема да питам дали не ги дават под наем за по една седмица, да го погледам и да му видя дали дефектите са му приемливи. В auchan.fr по принцип може да върнеш стока и да си ти дадат парите, ама като мине 1000 евро може да ме прецакат да ми дадат право да си напазарувам други стоки за същите пари. До сега съм връщал доста пъти стоки там, ама не по-скъпи от 300 евро. По другите магази по-трудно става връщането.

Или да поканя на ресторант някоя продавачка, да ми подшуне лекичко кой телевизор не е боклук за парите си.
Не знам !!!!!!

Давайте акъл, ако имате.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19-12-2014
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,466
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Потърси колегата Прокопи,той е малко сърдит сега,влетя със същата сила,като тебе и замлъкна!Една вечеря на свещи и си калибриран!
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на dzumba за този полезен пост
bu12tras (20-12-2014), kabel (20-12-2014), sarivano (20-12-2014), алт (19-12-2014), БОБИ (20-12-2014)
  #5  
Стар 20-12-2014
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,172
Благодари: 576
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като голям техничар трябва да си наясно с това. Аз не претендирам за твоите технически знания и умения, но това го знам от години. А консултантите във веригите не те заблуждават умишлено, просто голяма част от тях не знаят за какво става въпрос и какви са тия херци.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-12-2014
Аватара на амиго
амиго амиго е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 441
Благодари: 118
Получил благодарност:
144 пъти в 80 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 2
По подразбиране

При колко реални херца японката се справя с теста на на въже ?

http://testlab.by/images/img/stati/p...na verovke.zip
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20-12-2014
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,891
Благодари: 1,010
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе каквото и да ти кажат ще те излъжат........нали тока е 50-60 херца...... няма как телевизора да е повече
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20-12-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от амиго Вижте мненията
При колко реални херца японката се справя с теста на на въже ?

http://testlab.by/images/img/stati/p...na verovke.zip
Към 1 килохерц и задника и започва да лъска на голо!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20-12-2014
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vt1bg Вижте мненията
Като голям техничар трябва да си наясно с това. Аз не претендирам за твоите технически знания и умения, но това го знам от години. А консултантите във веригите не те заблуждават умишлено, просто голяма част от тях не знаят за какво става въпрос и какви са тия херци.
Аз пък знам от много години че СД сигнал няма как да излиза добре на 1920х1080 пиксела екран.
Та заради тази ми убеденост се инатех като магаре на мост и си гледах с телевизор с кинескоп, докато не предаде богу дух тази година.
Преди няколко години се опитвах да заменя едно 36 см кинескопче с плосък телевизор. Резултата беше че върнах първия плосък и доплатих за друг уж по-качествен и по-добър, директора на магазина накара някакъв шеф на продавачите му, добре да ме посъветва. След което върнах и втория и си ми върнаха парите. Отидох в един друг магазин и пак купих 36 см кинескопче за в кухнята. Ама сега няма от къде да се купи и най-малкото телевизорче с кинескоп, па да не си мечтая и за по-голям.
Така, като го купих моя боклук LG се зарибих че екрана му е ХД и купих и един ( трети вече приемник ) за френските телевизии без абонамент.
Еми прекарах се, щото освен френските намерих и 10-на английски ХД и разни други и сега ми се иска да гледам на ХД. Хубаво де, ама ХД-то е добро при условие че няма нещо да мърда бързо по екрана, иначе става мътно. Та заради това пусто ХД да не ми е мътно, сам се навивам наивно да вярвам, че с повечко парици ще си купя качествен телевизор.
И стана много сложно !!!
Мога на теория да го купя от цели 4 различни държави, ама на практика ще се прекарам много гадно, ако вземе та се развали. Щото ще трябва аз да го карам на поправка до там откъдето съм го купил. Това означава всеки път мъка със сваляне на облегалки на седалките и да внимавам как ще го вкарам, ако купя толкова голям колкото ми се иска. Кутията на по-голямата ми антена не иска да влезе у германската ми каруца, та я вадих антената и я сложих без кутията да я карам. Естествено кутията е строших на две. Ама с кутията на телевизора, тоя номер няма да стане, та е сложно, сложно ...

И на всичкото отгоре, телевизиите дето ги гледам най-често, ги излъчват все още ефирно на СД сигнал. Абе, да ти е кеф да се ядосваш !!!

На моите годинки, леко започва да ми писва да следя постоянно разни технически новости. По времето когато ХП беше млад, и бутабъл дискове за инсталацията му правех и чекмеджета за твърдите дискове купувах, да ги сменям лесно. И радиоатор за процесора работещ без вентилатор съм сложил и също захранване без никакъв вентилатор. Ама едва един момент, в който си викаш че няма много смисъл да разучаваш това онова, щото след 2-3 години ще излезе нещо ново и пак ще трябва да започваш отначало. Ето, сега плазмите били умляли, спирали ги били от производство. Еми много съм щастлив че не съм се интересувал от плазми, прескочил съм го този неудачен период от развитието на технологиите.
Та на мен телевизорите не са ми много интересни и гледам ако може по-мързеливата да мина ако може, без да им следя технологиите с години наред, за да знам по един път на 10 години, какво да си купя. А иначе, ако трябва и машините за сушене на пране да ги разучавам и пералните и хладилниците постоянно от година на година, къде ще му излезе края ? Предпочитам да се справям с някой нововъзникнал проблем, когато се появи. Сега проблем са ми телевизорите и съм почнал да се ровя из интернета на инглиш. Кога ще успея да стигна до цялата истина, не го знам още. Вие тука като не щете да помагате, сам ще си изровя информация, все някой ще е написал някъде на някой език правилното решение на проблема. Само че не става бързо, трябва търпение при ровенето из интернет.
Например снощи случайно си намерих един украйнски форум, на който показват разглобени LNB да ги види човек от как са им изработени облъчвателите и дали може да ги резна малко странично. Ако ви питам вас тук за същото нещо, най-вероятно няма да ми отговорите, нали така.

Вече ви питах в една друга тема за подходящ файл за тест, ама никой не иска да ми отговори. Японката си я намерих сам на други форуми.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20-12-2014
комет комет не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какви японки, какви измамници производители и продавачи, какви херцове... Вземи и попрочети във форума. Има таблици за всяка марка и специфичните названия на "херцоизмерването", както и колко от написаните на какви реални отговарят. Това отдавна не е тайна.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
фалшиви, херцове


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
заменям 100 фалшиви немски марки bokarium Кошче 0 09-01-2014 06:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.