The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 23-02-2010
Аватара на Стоян6
Стоян6 Стоян6 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Местоположение: гр.Първомай
Мнения: 180
Благодари: 207
Получил благодарност:
25 пъти в 20 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Категорично полярна стойка с линеен мотор е по-правилният вариант.Ако пък оста се направи на лагери...няма да мръдне години.Единствено мотора може да направи луфтове за 5-6 години,но 12"-18" струва около 30-40лв.Позиционера при мен работи вече повече от 7 години и не ми е създавал никакви проблеми.Съмнявам се,че Н-Н мотор ще излезе по-изгодният вариант.
__________________
<75E...30W>1.50 парабола,INVACOM Fibre Optical, мотор Strong SRT А18+,позиционер Strong SRT V50, VU+solo 4K; EDISION Piccollo S2+T2/C H.265 HEVC
Отговори с цитат
  #12  
Стар 23-02-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Определено на лагери е по-добре но зависи...Ако са нормални радиални лагери си се поразхлопват,е не е много но пак си е луфт въпреки че се обира от остта с натягане но това определено не е правилния начин защото самия лагер не работи както трябва.Вече ако трябва да е на радиално-аксиални работата става бижу но много се оскъпява първо заради лагерите,второ заради нуждата да се използва семеринги,допълнителни дистанционни втулки,пасване по точен размер в допуски на тялото което ще държи външната черупка на лагера,набиване на преси и т.н. неща които определено ще вдигнат доста цената на самото окачване.
В крайна сметка ако говорим за офсетки на полярно няма смисъл чак толкова да се използва толкова мощно окачване,вече има хубави композитни материали които могат да се използват и не изискват подръжка никаква понеже при тях отпада нуждата от смазване на остта.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24-02-2010
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

И аз съм за линейния мотор!
ВЪ 123 e описал абсолютно точно и правилно предимствата и недостътъците на двата типа!
Аз имам две офсетки едната е с линеен мотор а другата с H-H мотор и определено тази с линейния никога не ми е създавала проблеми!
Докато при тази с H-H мотора докато накарам дрийма 500 да я върти без проблеми ми побеляха косите!
Определено счупи ли се един ден H-H мотора ми, ще монтирам полярно окачване и на другата ми офсетка
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24-02-2010
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

За по-малки от 1 метър антени не си заслужава инвестицията в линеен мотор. Моята е 1,25м офсетка и е доста тежка. Без да правя реклама на Ники, но откак съм го купил НН мотора минаха вече няколко години и не се е чупил. Тогава струваше 99 лева мисля. Въртя го и през ледове и през ветрове. Да не мисли някой, че ще стана от дивана да гледам колко вятър духа и колко лед има по антената. На всичко отгоре го въртя със захранването на DB500, което според някой не издържало мотора. Като изключим, че съм му сменял кондензаторите вътре нищо друго не съм сменял по него - говоря за захранването. Е вярно луфтовете са малко по-големи от на линейният мотор, но пък това се компенсира с размера на чинията. За сравнение ще ви кажа, че тъста ми върти антена 2,20 направена от стъклопласт с 18 инча мотор и при големи минусови температури, той просто отказва да се завърти.

Последно редактирано от ivo : 24-02-2010 на 20:48
Отговори с цитат
  #15  
Стар 24-02-2010
Момчил-Търговище Момчил-Търговище не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: гр.Търговище
Мнения: 103
Благодари: 46
Получил благодарност:
10 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм с мотор от 1997 г. и при големи студове (въртял съм на -15) не ми е правило проблеми.Антената я взех преди месец,1.50 русенска парабола с линеен мотор.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24-02-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
... тъста ми върти антена 2,20 направена от стъклопласт с 18 инча мотор и при големи минусови температури, той просто отказва да се завърти.
Свали на тъста ти мотора и ми го прати с една кутийка Каменица и на следващия ден като ти го върна няма да има никакъв проблем повече с него.Още не е късно да се спаси.
Принципно 18" хич не е за такава антена така че грешката е в него че е сложил такъв мотор.Ако е с 24" няма да има грижи.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
те (02-09-2011)
  #17  
Стар 24-02-2010
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

[quote=Въ123;33291]Определено на лагери е по-добре но зависи...Ако са нормални радиални лагери си се поразхлопват,е не е много но пак си е луфт въпреки че се обира от остта с натягане но това определено не е правилния начин защото самия лагер не работи както трябва.Вече ако трябва да е на радиално-аксиални работата става бижу но много се оскъпява първо заради лагерите,второ заради нуждата да се използва семеринги,допълнителни дистанционни втулки,пасване по точен размер в допуски на тялото което ще държи външната черупка на лагера,набиване на преси и т.н. неща които определено ще вдигнат доста цената на самото окачване....
Колега ,някъде да си виждал чертеж на такова окачване или поне добра снимка?Искам да си направя полярна стойка на лагери.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 03-03-2010
extrem extrem не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 55
Благодари: 14
Получил благодарност:
8 пъти в 6 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Въпроса ми е дали някой има впечатление за този вид окачване и по-точно с този вид мотор с вградения позиционер.Интересува ме стабилността на позиционера(забива ли често или изобщо,работи ли коректно) и в какъв диапазон ще работи нормално системата.
Прикрепени изображения
Тип файл: gif diseqc linear actuator.gif (57.5 КБ, 122 разглеждания)

Последно редактирано от extrem : 03-03-2010 на 14:27
Отговори с цитат
  #19  
Стар 03-03-2010
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от extrem Вижте мненията
Въпроса ми е дали някой има впечатление за този вид окачване и по-точно с този вид мотор с вградения позиционер.Интересува ме стабилността на позиционера(забива ли често или изобщо,работи ли коректно) и в какъв диапазон ще работи нормално системата.
имам такъв, тоя не знам кво производство е ама моя за нищо не става. мисля да ползвам само полярната стойка и да сложа 12" мотор и позиционер
Отговори с цитат
  #20  
Стар 03-03-2010
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

http://img3.imageshack.us/i/03032010410.jpg/
http://img693.imageshack.us/i/03032010409.jpg/
http://img94.imageshack.us/i/03032010408.jpg/
http://img534.imageshack.us/i/03032010411.jpg/
Аз си ползвам мотора от почти година и съм много доволен.Дори в големите студове тази година нямаше проблем.Въртя си го от 39 до 0.8 -абсолютно точно си ме позиционира винаги!Оригиналното полярно окачване не съм го монтирал, защото си имам мое "хенд мейд"
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hh, или, линеен, мотор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сензор за линеен мотор Васил МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 24 12-02-2019 11:55
Настройка на линеен мотор при Dreambox 800 HD eingi1 МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 53 05-06-2013 15:58
Как да настроя Dreambox 500 s за работа с линеен мотор с позиционер opti Въпроси и отговори 1 30-01-2011 21:42
Препоръчайте линеен мотор Георги Банков МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 4 09-01-2011 16:09
мотор biser МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 03-12-2010 23:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.