The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1081  
Стар 10-11-2020
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Някой ще каже ли горивата на верига Кристал добри ли са?
Днес спрях на люлинската магистрала посока ПК на Лукойл и ми казаха, от вчера тук е Кристал.
Не съм ги ползвал, даже не съм ги виждал.
Газта е на 0.83лв а на Лукойл е 0.90лв.
Бензина и дизела не съм ги гледал.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #1082  
Стар 11-11-2020
аас аас не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 616
Благодари: 12
Получил благодарност:
257 пъти в 133 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз не съм ги срещал и не съм зареждал при тях. Но прочетох разни мнения по форумите. Били тип Марешки т.е държат ниска цена и нямали пос терминали, а и тоалетната струвала 1 лв хах.
Гледам, че за метана доста хора писали, че лъжат в количество.. дали е вярно не знам. Иначе може би стават.
Лично аз отбягвам големите и пълня най-вече на Петрол и Круиз доволен съм от дизела им. Но смятам скоро да напълня за проба един резервоар 68л на Марешки да го пробвам.
Отговори с цитат
  #1083  
Стар 11-11-2020
Аватара на fortschrit
fortschrit fortschrit не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 79
Благодари: 8
Получил благодарност:
19 пъти в 15 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Някой ще каже ли горивата на верига Кристал добри ли са?
Днес спрях на люлинската магистрала посока ПК на Лукойл и ми казаха, от вчера тук е Кристал.
Не съм ги ползвал, даже не съм ги виждал.
Газта е на 0.83лв а на Лукойл е 0.90лв.
Бензина и дизела не съм ги гледал.
От доста време исках да пиша по темата и днес реших да дам точни данни от последната ми фактура за дизел:

дата02,11,2020г.
дизел е5-това е без помията биодизел.
Цена на литър:1,26ЛЕВА ЗА литър без ДДС
Количество 4000 литра.В цената е включен транспорт 90 километра .Дизела е от данъчен склад на ЛУКОЙЛ с всички сертификати и документи.Посочената цена е с опция получаваш днес плащаш когато можеш-просто сме дългогодишни партньори с доставчика.Задължително BARDAHL,Защото технологията на нащта рафинерия е стара и скапва горивната система и мотора.От тук нататък сами гадайте при на каква цена е дизела след като определящо е каква ти и квотата за година и на какво разтояние си от рафинерията.

Последно редактирано от fortschrit : 11-11-2020 на 00:28
Отговори с цитат
  #1084  
Стар 11-11-2020
Аватара на fortschrit
fortschrit fortschrit не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 79
Благодари: 8
Получил благодарност:
19 пъти в 15 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от аас Вижте мненията
И аз не съм ги срещал и не съм зареждал при тях. Но прочетох разни мнения по форумите. Били тип Марешки т.е държат ниска цена и нямали пос терминали, а и тоалетната струвала 1 лв хах.
Гледам, че за метана доста хора писали, че лъжат в количество.. дали е вярно не знам. Иначе може би стават.
Лично аз отбягвам големите и пълня най-вече на Петрол и Круиз доволен съм от дизела им. Но смятам скоро да напълня за проба един резервоар 68л на Марешки да го пробвам.
Едното време когато имаше ПЕТРОЛ и купувах дизел там го продаваха по следия начин ,понеже цистерните в базите са им на открито ти правеха изчисление на момента кава е температурата на горивото колко литра искаш и тези литри на колко килограми отговарят.Има един виц от старото време -спира газката на слънце кара ти дизела в7 часа лятото и се сещай какво се получава с литрите.
Отговори с цитат
  #1085  
Стар 11-11-2020
Аватара на fortschrit
fortschrit fortschrit не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 79
Благодари: 8
Получил благодарност:
19 пъти в 15 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Някой ще каже ли горивата на верига Кристал добри ли са?
Днес спрях на люлинската магистрала посока ПК на Лукойл и ми казаха, от вчера тук е Кристал.
Не съм ги ползвал, даже не съм ги виждал.
Газта е на 0.83лв а на Лукойл е 0.90лв.
Бензина и дизела не съм ги гледал.

франчайзинг това е думата която е определяща правиш си собствена бензиностанция сключваш договор с фирмата доставчик сключваш договор с тях да използваш тяхната марка и техните условия.След като изтече договора и не ти изнася търсиш друг като тях.Петрол разпродадоха преди 5-6 години бензиностанциите от който няма далавера,което значи ,че като пише петрол не значи ,че е петрол и зареждат с тяхно гориво.Не ,че те разполагат със собствена рафинерия.За ЛУКОИЛ и за тях мога да говоря голям град всички други малки бензиностанции продават качествени горива на ниски цени,ЛУКОЙЛ пускат агенти за да са в час с цените защото бизнеса им не върви- пак ПЕТРОЛ франчаизинг ЛУКОИЛ.За горива и масла мога да изпиша много ,но не мисля ,че форума е за това.
Отговори с цитат
  #1086  
Стар 11-11-2020
Аватара на fortschrit
fortschrit fortschrit не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 79
Благодари: 8
Получил благодарност:
19 пъти в 15 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вижте и този лик:https://www.saksa-bg.com/targovia-na...oriva-neftohim и си направете равносметка какви са крайните цени на бензиностанциите.
Отговори с цитат
  #1087  
Стар 11-11-2020
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fortschrit Вижте мненията
Вижте и този лик:https://www.saksa-bg.com/targovia-na...oriva-neftohim и си направете равносметка какви са крайните цени на бензиностанциите.
Марешки от тях точи в София, до 35% рапица, дет прецаква маркучите.

Факт малките точат от Лукойл и печелят между 5-15ст на литър.
Големите доят между 20-45 ст на литър наливат химия и продават 95 за 100 октана и т.н.


п.с.
Марешки нема му стане нищо ако сложи пос и обяви такса плащане с него.
Ще спести от инкасо таксата.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #1088  
Стар 02-03-2021
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Здравейте, преминах към отбора на дизелягите.
Може ли колегите които карат дизел от години, да споделят на коя верига бензиностанции дизела е най-качествен?
Също така може и къде да НЕ сипвам дизел.
Благодаря.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #1089  
Стар 02-03-2021
sunnyboy115 sunnyboy115 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 94
Благодари: 42
Получил благодарност:
12 пъти в 7 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Здравейте, преминах към отбора на дизелягите.
Може ли колегите които карат дизел от години, да споделят на коя верига бензиностанции дизела е най-качествен?
Също така може и къде да НЕ сипвам дизел.
Благодаря.
Със здраве да си караш колата, а за дизела - важно е какъв мотор е. По принцип в България дизела не е на ниво, а някои нови двигатели са капризни откъм качеството на горивото.

Редакция:
Първата зима след като си бях взех дизелов автомобил, бях сипал нафта от ВМ с аптеките. При първата температура от минус 23 градуса нощна температура, нафтата замръзна или се желира, автомобила влезе в авариен режим и ме остави предблока с малко дете закъсняващо за детска градина.
Ремонта - подмяна на филтри и чистене на грешки - 130 лв. при това автомобила не можах да го запаля докато не се постопли температурата до около 0 градуса.

От тогава с едно наум сипвам винаги от скъпата нафта, зимата + добавка bardhal BDC против вода в горивото.

Последно редактирано от sunnyboy115 : 02-03-2021 на 17:37
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sunnyboy115 за този полезен пост :
Ooo_Pepi (02-03-2021)
  #1090  
Стар 02-03-2021
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като си купих колата преди 4 години сипвах само от нафтата на OMV - лятото от стандартната, зимата от скъпата. После ми писна да ходя специално до бензиностанция на OMV и от две години започнах да зареждам от два LUKOIL-a наблизо. Не намирам никаква разлика.

Даже тази зима големите студове от -17C сутрин ме завариха със зареден наполовина резервоар с обикновена нафта от Лукойл (заради коронавируса работим предимно вкъщи и не карам често, поради което студовете ме завариха с обикновена нафта в резервоара). Ами запали! И с обикновената от Лукойл... на минус 17.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Светия Дух за този полезен пост
demmlik (02-03-2021), Ooo_Pepi (02-03-2021), вассил46 (02-03-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бг, Бензин, бензиностанции, бензиностанциите, ГОРИВА, горивата, дизел, на, ПО, ЦЕНА, цената


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честито! Нови цени на горивата! vaskonay Дъра-Бъра 8 16-02-2013 17:55
Протест за горивата Въйко Дъра-Бъра 44 27-02-2012 09:32
Отново намаление в цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 10-11-2010 21:26
Намаляват цената на HD пакета! макс+ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 22-07-2010 10:15
Цената на истината очаква първите мераклии ТИНТИН ДРУГИ 0 07-07-2009 16:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:32.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.