The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-01-2021
Димича Костов Димича Костов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2020
Мнения: 2
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране MAG 324 слаб звук

Здравейте! Наскоро си закупих това устройство (MAG 324) и забелязах, че звукът е много слаб. Рових из нета и установих, че от някакъв ъпдейт са променили скалата на усилване и препоръчват устройството да се държи на макс, а да се регулира от звука на телевизора. Пробвах и това, действително така е по-добре, обаче като цяло звукъте слаб и е зле. Няма пространственост, замазан е, особено където има реч. Например, ако гледам филм и има общи звуци, музика е г/д добре, но сякаш точно преди да започне говор се усеща някакво затихване на звука, което страшно много дразни. Включих там на ТВ-то разни Autovolume функции, което донякъде спаси положението, но пак е дразнещо. Може ли да се направи нещо по въпроса - ъпдейт, даунгрейд? Някак през друг вход да включа ТВ-то?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-01-2021
aandreevbg aandreevbg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 259
Благодари: 4
Получил благодарност:
98 пъти в 58 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Някак през друг вход да включа ТВ-то?

Прочете ли упътването, погледна ли какви аудио изходи има у-вото, пробва ли към външен усилвател?
Ето какво пише за него:

Интерфейси:
Аудио изход S / PDIF (по избор), HDMI 1.4 изход, Композитен + стерео A / V изход, Ethernet 100 Mb / s, USB 2.0х2


Съвет: Купи си читав Андроид бокс за 90-100 лв. и само с инсталиранетро на едно приложение ще можеш да гледаш над 100 портала, с качеството на твоя "доставчик". Няма плащане, абонамент,

"милиция, полиция" - Т.Колев - ф."Опасен чар"
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на aandreevbg за този полезен пост :
Neo64 (14-01-2021)
  #3  
Стар 14-01-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aandreevbg Вижте мненията
Прочете ли упътването, погледна ли какви аудио изходи има у-вото, пробва ли към външен усилвател?
Ето какво пише за него:

Интерфейси:
Аудио изход S / PDIF (по избор), HDMI 1.4 изход, Композитен + стерео A / V изход, Ethernet 100 Mb / s, USB 2.0х2


Съвет: Купи си читав Андроид бокс за 90-100 лв. и само с инсталиранетро на едно приложение ще можеш да гледаш над 100 портала, с качеството на твоя "доставчик". Няма плащане, абонамент,

"милиция, полиция" - Т.Колев - ф."Опасен чар"
Човека пита за маг 254,ако искаше андроид,щеше да е друга тема
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
  #4  
Стар 14-01-2021
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aandreevbg Вижте мненията
Прочете ли упътването, погледна ли какви аудио изходи има у-вото, пробва ли към външен усилвател?
Ето какво пише за него:

Интерфейси:
Аудио изход S / PDIF (по избор), HDMI 1.4 изход, Композитен + стерео A / V изход, Ethernet 100 Mb / s, USB 2.0х2


Съвет: Купи си читав Андроид бокс за 90-100 лв. и само с инсталиранетро на едно приложение ще можеш да гледаш над 100 портала, с качеството на твоя "доставчик". Няма плащане, абонамент,

"милиция, полиция" - Т.Колев - ф."Опасен чар"
Които и да е андроид бокс нищо общо с Мага на стандртен ИПТВ портал ,а и модела МАГ 420 4к си е трепач,за 254 нищо не казвам.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Neo64 за този полезен пост
Димича Костов (19-01-2021), Лозев (19-01-2021)
  #5  
Стар 14-01-2021
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,151
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Той не пита за MAG 254 , ами за MAG 324, но няма значение.
Вариантите са два:
1. Ъпгрейд ако има по-нова версия от сегашната. Последната версия може да се вземе от сайта им https://soft.infomir.com
2. Връщане към предишна версия и забрана за автоматични ъпдейти.



Как става флашването с по-стара или по-нова е описано на сайта.
Остава въпроса ако трябва да се връщз назад от къде да се намери фърмуера.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на spaice за този полезен пост
Димича Костов (19-01-2021), фокус (14-01-2021)
  #6  
Стар 19-01-2021
Димича Костов Димича Костов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2020
Мнения: 2
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aandreevbg Вижте мненията
Прочете ли упътването, погледна ли какви аудио изходи има у-вото, пробва ли към външен усилвател?
Ето какво пише за него:

Интерфейси:
Аудио изход S / PDIF (по избор), HDMI 1.4 изход, Композитен + стерео A / V изход, Ethernet 100 Mb / s, USB 2.0х2


Съвет: Купи си читав Андроид бокс за 90-100 лв. и само с инсталиранетро на едно приложение ще можеш да гледаш над 100 портала, с качеството на твоя "доставчик". Няма плащане, абонамент,

"милиция, полиция" - Т.Колев - ф."Опасен чар"
Има само HDMI и някакъв комбиниран изход, на който пише AV, вероятно чрез менютата ще мога да го накарам да ми пусне от там само звук. А иначе чист андроид плюс приложение - това ми беше първоначалната идея, но ме разубедиха в друг форум, поради спецификата на това, което търсех. А то е алтернатива на Bulsatcom Fusion с по-добро качество и повече канали. TV-то го гледа майка ми, която е на 60+ и няма да тръгне да бачка с приложения през Андроид бокс, идеята е да цъкнве две копчета и да гледа. А да попитам - защо казвате "доставчик" в кавички - аз в общи линии това, което очаквах от Тиви.бг го и получих - картината наистина е по-добра (не главозамайващо на телевизора, на който гледам, но все пак по-добра) от на Булсат. Всички канали, които реално бих си помислил да гледам ги има в HD вариант и т.н. Бих се зарадвал, ако ми дадете съвет за друг доставчик, който отговаря на горните условия?


Цитирай:
Първоначално написано от Neo64 Вижте мненията
Които и да е андроид бокс нищо общо с Мага на стандртен ИПТВ портал ,а и модела МАГ 420 4к си е трепач,за 254 нищо не казвам.
Мда, малко ме е яд, че не прочетох малко повече и да взема този модел, защото 324 е малко бъгав, а и няма 4к. Драмата обаче не е голяма, защото ТВ-то ми е само 1080p, така или иначе.

Благодаря за отговора!

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Той не пита за MAG 254 , ами за MAG 324, но няма значение.
Вариантите са два:
1. Ъпгрейд ако има по-нова версия от сегашната. Последната версия може да се вземе от сайта им https://soft.infomir.com
2. Връщане към предишна версия и забрана за автоматични ъпдейти.



Как става флашването с по-стара или по-нова е описано на сайта.
Остава въпроса ако трябва да се връщз назад от къде да се намери фърмуера.
Благодаря, ще изтегля версията на флашка и ще я ъпгрейдна, дано само не ми се прецака нещо на вградения портал на доставчика. Между другото, Autovolume функцията на телевизора доста подобри нещата, а и внушение или не - преместих устройството на другия HDMI вход и му сложих един малко по-свестен (уж) HDMI кабел и за мен лично нещата вече са търпими.

Благодаря за отговора!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-01-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димича Костов Вижте мненията
А иначе чист андроид плюс приложение - това ми беше първоначалната идея, но ме разубедиха в друг форум, поради спецификата на това, което търсех. А то е алтернатива на Bulsatcom Fusion с по-добро качество и повече канали. TV-то го гледа майка ми, която е на 60+ и няма да тръгне да бачка с приложения през Андроид бокс, идеята е да цъкнве две копчета и да гледа.
Точно при Андроид бокс има възможност при включване да ти тръгне приложението за гледане на телевизия, независимо дали е Bulsatcom Fusion или TV GO, или каквото и да е!
Възможно е и само една икона,тази с приложението,което си избрал да е на десктопа!
Другият форум, от който си взел идеята да не е андроид бокс, го забрави,явно са съвсем измислени,или търговско ориентирани
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20-01-2021
aandreevbg aandreevbg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 259
Благодари: 4
Получил благодарност:
98 пъти в 58 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране независимо дали е Bulsatcom Fusion или TV GO

TV GO - последната актуализирана версия от гуугъл стора на box TX9s ми излиза като тясна вертикална ивица. Ако успея да кликна в/у канал - тръгва да възпроизвежда на цял екран, както си трябва.
Явор или друг компетентен съфорумец, може ли да даде акъл по въпроса? Не съм си играл да тествам с по-стари версии на приложението, защото не съм абонат на Vivacom и не искам да притеснявам излишно собственика.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20-01-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aandreevbg Вижте мненията
TV GO - последната актуализирана версия от гуугъл стора на box TX9s ми излиза като тясна вертикална ивица. Ако успея да кликна в/у канал - тръгва да възпроизвежда на цял екран, както си трябва.
Явор или друг компетентен съфорумец, може ли да даде акъл по въпроса? Не съм си играл да тествам с по-стари версии на приложението, защото не съм абонат на Vivacom и не искам да притеснявам излишно собственика.
Ако си ползвал последния ми бекъп,там има работещо TV GO!
Ако си с фирмения имидж на TX9s, няма да ти е само този проблем!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
aandreevbg (20-01-2021)
  #10  
Стар 21-01-2021
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Neo64 Вижте мненията
Които и да е андроид бокс нищо общо с Мага на стандртен ИПТВ портал ,а и модела МАГ 420 4к си е трепач,за 254 нищо не казвам.
А 424 е още по-добър! Имам и двата и 424 е по-добър. И двата са с Wi-Fi, като 424 има и 5GHz. Ползвам ги на кабел, но тествах Wi-Fi - на 420 доста често фрийзва и понякога спира, докато това на 424 работи отлично. 424 е една идея по-бърз. Имаше и още нещо, но в момента си пия първото кафе и изобщо не мога да се сетя какво беше - нещо с плейването на каналите, но не се сещам в момента. После ще допиша.

Последно редактирано от Златанов : 21-01-2021 на 08:42
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
324, mag, звук, слаб


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Слаб сигнал и голям BER 39Е fakirastanly ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 28 23-06-2016 13:11
Нова ТВ с много слаб звук Jovanoty Дъра-Бъра 2 04-06-2016 16:03
Слаб Сигнал Hellas Sat 2 fakirastanly ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 26-08-2015 11:46
28E ми е слаб с 2м. антена във Варна МИМО ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 9 24-06-2014 18:08
слаб сигнал на хд kanzas ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 10 28-02-2010 19:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.