The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 28-09-2012
NPen NPen не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Свързване към компютър

Здравейте,

Искам да ви попитам какво ми е нужно ако имам приемник (S200 и ZHD200) да гледам телевизия на компютъра. Какви са различните варианти за всеки един от приемниците. На видео картата имам HDMI макар, че не знам за какво ще ми послужи. Монитора ми е SyncMater P2350, който има DVI и VGA. Знам за различните тунер устройства за компютър, но те са ако нямам приемник. С други думи искам да имам избор м/у кинескопния телевизор и монитора на компютъра.

Извинявам се предварително ако се препокривам с нещо казано до този момент, но четох статии и мнения и точно за моя случай не можах да си отговоря. Благодаря Ви!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28-09-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NPen Вижте мненията
Здравейте,

Искам да ви попитам какво ми е нужно ако имам приемник (S200 и ZHD200) да гледам телевизия на компютъра. Какви са различните варианти за всеки един от приемниците. На видео картата имам HDMI макар, че не знам за какво ще ми послужи. Монитора ми е SyncMater P2350, който има DVI и VGA. Знам за различните тунер устройства за компютър, но те са ако нямам приемник. С други думи искам да имам избор м/у кинескопния телевизор и монитора на компютъра.

Извинявам се предварително ако се препокривам с нещо казано до този момент, но четох статии и мнения и точно за моя случай не можах да си отговоря. Благодаря Ви!
Ами ако искаш от делта С200 да гледаш ти трябва Аналогов ТВ тунер, за да дигитализираш RF-антенния изход но тогава ще стане едно... майко мила (честота нагоре, честота надолу и все аналогов сигнал). Със захринката е малко по- (в същност то и с делтата можеш да приложиш този вариант): ЗХД няма RF модулатор и се ползват видеоизходите (и при делтата също), трябва ти видеокарта с видео-вход, а звука в звуковата карта или в тонколони, НО и при 2-та случая забрави за цифрово видео!
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 28-09-2012 на 10:58
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28-09-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Колегата горе много изчерпателно е обяснил, аз съм ползвал така сателитен приемник SAMSUNG, но той поне имаше S-Video и картината биваше, но акотрябва RF-модулатор, според мен човека само ще си опъне нервите и картината ще е мазало, а трябва и допълнителна инвестиция в аналогов ТВ-тунер.
Има аналогови тв платки за комп, които имат S-Video вход, а мисля има и преходници SCART- S-Video, пак е решение, но според мен не си заслужава вложените средства.

Последно редактирано от koko_varna : 28-09-2012 на 11:21
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28-09-2012
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NPen Вижте мненията
Здравейте,

Искам да ви попитам какво ми е нужно ако имам приемник (S200 и ZHD200) да гледам телевизия на компютъра. Какви са различните варианти за всеки един от приемниците. На видео картата имам HDMI макар, че не знам за какво ще ми послужи. Монитора ми е SyncMater P2350, който има DVI и VGA. Знам за различните тунер устройства за компютър, но те са ако нямам приемник. С други думи искам да имам избор м/у кинескопния телевизор и монитора на компютъра.

Извинявам се предварително ако се препокривам с нещо казано до този момент, но четох статии и мнения и точно за моя случай не можах да си отговоря. Благодаря Ви!
Я да уточним? искаш да гледаш телевизия на компютъра, или на монитора? На монитора щом имаш DVI вход - купуваш си hdmi-to -dvi кабел и монитора ще визуализира (без звук) от ХДМИ изхода на ЗХД200. От L и R изходите ще излезе звук (към компютърни колонки ?!)

ама какъв е смисъла... ?

ето снимка, от някакъв форум я изрових:
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien

Последно редактирано от лтрифонов : 28-09-2012 на 11:45
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28-09-2012
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,310
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ако исака да гледа на компютъра му трябва кепчър или тунер с видео входове (вече повечето модели имат) препоръчвам ти да разгледаш тунерите на AverMedia повечето имат компонентен вход и s-Video. Взимаш си един преходник скарт-чинч и гледаш.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28-09-2012
каменниколов каменниколов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 78
Благодари: 27
Получил благодарност:
30 пъти в 20 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За S200 ти трябва TV RCA to VGA адаптер, за да изкараш сигнала от чинчовете към VGA-а на монитора, а за ZHD200 ти трябва HDMI to DVI, за да изкараш HDMI изхода към DVI-a на монитора.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28-09-2012
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Абе той хубаво ще изкара VGA към монитора, ама монитора 50 херца поддържа ли?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-10-2012
wilchelm wilchelm не е на линия
The Physicist
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 20
Благодари: 4
Получил благодарност:
5 пъти в 2 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тези които твърдят, че HDMI изхода на ZHDX00 може да се свърже към DVI или HDMI входа на компютърен монитор да укажат и кой точно модел, защото мониторите са на 60Hz, а ZHDX00 - на 50Hz.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-10-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Абе той хубаво ще изкара VGA към монитора, ама монитора 50 херца поддържа ли?
Рядко има монитори, които поддържат 50 Хц в режим 1080х1920. Обикновено има такива, които поддържат 50 Хц само в SD режим PAL - някои модели на Lenovo.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 01-10-2012
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от каменниколов Вижте мненията
За S200 ти трябва TV RCA to VGA адаптер, за да изкараш сигнала от чинчовете към VGA-а на монитора, а за ZHD200 ти трябва HDMI to DVI, за да изкараш HDMI изхода към DVI-a на монитора.
Взехме такъв преходник в началото на ляроро, по-точно беше Скарт към SVGA. От пробваните DB500s и DL-STB-20x, само дрийма изкара началната картинка и то само на DELL 24" монитор, никъде другаде. И 2-та приемника имат нужните сигнали на СКАРТ-а - проверил съм ги. Така, че и това се отхвърля като вариант
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Компютър, Към, Свързване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
свързване на телефон tok82 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 10 01-01-2012 22:01
Свързване на 2 ДРЕАМБОКСА 500S копача09 DREAMBOX 8 16-06-2011 18:37
Свързване на 2ра антена калинхристов ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 02-11-2010 14:08
Примерна схема за свързване. Джамайка Монтаж и настройка на антени 18 05-01-2010 18:08
Свързване Echosmart 791 с компютър koce93 ECHOSMART 4 08-12-2009 14:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.