The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 30-12-2012
Аватара на miros123
miros123 miros123 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Мнения: 983
Благодари: 749
Получил благодарност:
497 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мюзик-ман Вижте мненията
Здравейте,нов съм във форума.Прочетох за проблема с DBV-T сигнала.Аз имам същия проблем с моя Samsung T220HD.Това е PC монитор с DVB-T tuner за Аналогова и Дигитална телевизия.Имам само звук а на екрана се изписва iHD not supported . Все пак е HD монитор...така или иначе имам само звук на около 20 програми в БГ (Тв и Радио) но нямам картина.A преди около две години имах и картина.Дали проблема е отново в тунера?Нали все пак открива звука,би трябвало там да е в пакет с картината...или не?Благодаря.
Тунера няма проблеми просто твоя модел е с DVB-T MPEG-2 .Тунера трябва да потдържа нашия стандарт DVB-T MPEG-4 за да работи. Не си струва да му се слага MPEG-4 модул. Вземаш си нов и внимаваш.
__________________
Pasat Ф140, LNB Inverto 0,3db, Super PowerJack 12", NP-601, {DM500s, DM800PVR} - clone {Gemini - mbox 0.4}, {Vu+ solo2}, {4°W-57°E}
Отговори с цитат
  #12  
Стар 30-12-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Като си помисля, колко разправии ще има заради това MPEG4 направо ме втриса. Върви да обясниш на баба Пена от село еди кое си, че уж новия и телевизор, който е стар модел, но продаден миналата година вече няма да и върши работа. Ще подлудят народа с тази цифрова ефирна.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30-12-2012
Аватара на bodurov
bodurov bodurov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: ПЛОВДИВ
Мнения: 259
Благодари: 102
Получил благодарност:
145 пъти в 74 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Като си помисля, колко разправии ще има заради това MPEG4 направо ме втриса. Върви да обясниш на баба Пена от село еди кое си, че уж новия и телевизор, който е стар модел, но продаден миналата година вече няма да и върши работа. Ще подлудят народа с тази цифрова ефирна.
Ами то същия шок е бил и при самото въвеждане на телевизията. Удивленето пред телевизора е било голямо. След това метров, дециметров
тунер хипербанд и т.н. Просто този шок трябва да се изживее, според мен промяната е за добро. Освен това всичко е поправимо баба Пена ще си купи приемник и пак ще си ползва телевизора.
__________________
XTrend ET9200 + Zgemma H7s powered by OpenPli 7.0 and SONY KDL-50W808C

Последно редактирано от bodurov : 30-12-2012 на 22:12
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31-12-2012
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Барток Вижте мненията
...баба Пена ще си купи приемник и пак ще си ползва телевизора...
Тя баба Пена точно за това си мисли по цял ден, кой приемник да си купи и дали да си вземе направо HD от сто и пеесе или два по осемдесе. Иначе акцентът от цялата реклама е "Такси има ли? НЕ."...
Днес като обясних на майка ми, че с нейния ТВ или трябва да дадем стотака, или да ида да й сложа чиния и да даваме по 7 лв., тя ме пита - е за какво ми е, аз гледам едни новини вечер и сериала по Нова, дето бил почнал... Казах й, че има няколко месеца да си помисли кое ще й е по-удобно. Но май нещата клонят към отказване от ефирната и най-ниската такса за сателитна. От зор бутат възрастните хора към свободните Алфа и Канал 3
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31-12-2012
мюзик-ман мюзик-ман не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То е ясно,че няма да му вграждам нов тунер,макар че е удобно от гледна точка на това,че много дребни устройства започнаха да се появяват около един телевизор....едно за интернет,едно рутерче,едно за телевизия...и всички с разни кабелчета ходят на някъде...проблема възниква,когато имаш две-три стаи с телевизорчета,например в лятната ни къща,имам две и едното го изкарваме лятото на двора докато седим под навеса да гледаме нещо...започвам да мисля вариант тези малки сет-ъп боксчета как да ги местя със всички тия кабелчета,антенки и захранвания...е за тия простотии се чудя какво да измисля..
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31-12-2012
Аватара на BULLET
BULLET BULLET не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,070
Благодари: 503
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ми пусни си кабелна колега, ако има покрай тебе де, там аналоговата ще продължи да си върви доста дълго време
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31-12-2012
мюзик-ман мюзик-ман не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Но май нещата клонят към отказване от ефирната и най-ниската такса за сателитна.
е добре...какъв приемник да си вземем...тогава...

http://www.satboxbg.com/?page=produc...product_id=211
http://www.satboxbg.com/?page=produc...product_id=215

тия трябва да стават...пише че са Full HD и мисля,че имат достатъчно неща за една ефирна телевизия.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31-12-2012
мюзик-ман мюзик-ман не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 5
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bulllet Вижте мненията
Ми пусни си кабелна колега, ако има покрай тебе де, там аналоговата ще продължи да си върви доста дълго време
Да...много умно...не бях се сетил...заради един месец отпуск,да плащам едно или две годишен договор за кабелна...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 31-12-2012
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мюзик-ман Вижте мненията
е добре...какъв приемник да си вземем...тогава...
А де. От една страна, колегите от магазина казаха, че скоро се очакват още по-евтини предложения, което е разумен ход. От друга, и на мен очите ми лепнат на HD-то, но не знам някоя ТВ да е казала, че има каквото и да е намерение да качва HD на мултиплексите. Какъв е смисълът тогава? Още повече, по това, което се чува, телевизиите трябва да плащат, за да са в ефира. А ако са по кабел - им плащат. Няма никаква бизнес-логика да се натискаш да си в ефира, при наличието на 3 сат-оператора и поне 5-6 национални кабелни доставчици. Единствено за престиж и евентуално за малко повече зрители. Звучи малко песимистично, по български, но поне за момента не виждам причина да се влагат някакви по-големи средства в dvb-t приемник. Грабваш най-евтиното без HD и това е. Поне за 2013-та. Нататък ще се види.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 31-12-2012
Деян Деян не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 498
Благодари: 53
Получил благодарност:
83 пъти в 60 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мюзик-ман Вижте мненията
Да...много умно...не бях се сетил...заради един месец отпуск,да плащам едно или две годишен договор за кабелна...
Ти само по време на отпуск ли гледаш телевизия?
Аз пък не разбирам другото... да набуташ 80 лв, за да гледаш няколко ефирни бози, пък нека и да са безплатни.

Последно редактирано от Деян : 31-12-2012 на 14:23
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt, Звука, на, програмите, Само, ТЕЛЕВИЗОРА, Хваща


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пукот от звука на телевизора.Помощ? Николай1 Въпроси и отговори 6 29-07-2012 08:12
„Разследване” хваща фалшификатор на лични карти ТИНТИН ДРУГИ 0 24-01-2012 14:11
Astra 1H - с каква антена се хваща от BG Стоян САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 155 20-11-2011 10:56
Хваща ли се в България Premier League HD papa ДРУГИ 5 07-02-2011 01:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.