The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-09-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Цифровият приемник ми гаси телевизора... или не точно

Здравейте!
Имам следния проблем - цифров приемник Neta DCR-C и телевизор Филипс. Преди, с кабелната телевизия телевизорът не е правил проблеми. Откакто е този приемник, като не е работил няколко часа, трябва да се пуска и гаси около 10 пъти(или да се превключва между AV1 и AV2), докато може да проработи, понеже картината трепти.
Това като че ли е някакво смущение, при което телевизорът изгасва, за да се самопредпази. Интересното е, че не изключва напълно, понеже диодът на панела не светва, както когато е изключен, но екранът става черен и не свисти лъчевата тръба, както когато е включен. Трябва да се натисне бутонът за включване/изключване, за да се изключи и после пак да се включи или вместо това бутона за видео AV пак го включва.
Не е в приемника проблема май, понеже имам още 2, същите вкъщи, вързани на други апарати и при тяп няма подобен проблем - проверих, като ги размених. Макар че в началото, когато минах на цифрова ТВ не си спомням дали е имало подобен проблем. Като че ли не, но от едно време насам почна да става нетърпимо и ТВ-то се привежда в режим на нормална работа все по трудно, когато е седял дълго изключен.
Какво може да е? Прецакан тунер?


Преди имах един филипс, който губеше Дискавъри ченъл, после почна да дава черно-бял образ само и се оказа тунер. Дали и при този не е това? Май тунерите са им слабо звено?
Мерси за съветите!

Последно редактирано от bikerider : 21-09-2011 на 20:54
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-09-2011
sarge sarge не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7
Благодари: 22
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bikerider Вижте мненията
ТВ-то се привежда в режим на нормална работа все по трудно, когато е седял дълго изключен.
Какво може да е? Прецакан тунер?
Телевизора ти е за ремонт. Не е от приемника или тунера на телевизора. Захранващ блок , развивки , изтощен кинескоп, ако е стар телевизор. Без да се отвори няма как да се каже по точно или да се реши проблема.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-09-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ми не е много стар. Макар че, то 4-5г. при тази техника са като 1 век...
Не знам, ще ми се да не вярвам, че е чак кинескопа. Ама ми се струва, че от ден на ден му трябват все повече превключвания между ав-тата, за да проработи нормално. Снощи даже беше свил картината до 1/2 от кинескопа и то по вертикала, не по хоризонтала, а не просто трептеше, като преди. После почна да трепти, след няколко превключвания.

Мисля да викна 1 човек, който по принцип работи на Петте кюшета, да го види тук на място.

Последно редактирано от bikerider : 21-09-2011 на 21:48
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-09-2011
sarge sarge не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7
Благодари: 22
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За кинескопа, ако беше над 10г примерно. Повреда в кадровата развивка или захранването и щом се е свил по вертикала.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sarge за този полезен пост :
bikerider (21-09-2011)
  #5  
Стар 21-09-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

...което ще е скъпо ли да се поправя? В смисъл струва ли си пред това да се смени с по-компактен?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-09-2011
sarge sarge не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7
Благодари: 22
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цена трудно мога да кажа, зависи от шасито, диагонала и други фактори.Обикновено не е много скъп ремонт. Най-добре е да ти го прегледат, кажат цената и да си вземеш решение.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-10-2011
bikerider bikerider не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 32
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Филипсът беше поправен днес - проблем с развивката и високоволтовото напрежение, поради което не запалвал като хората и се гасял, според техника и 1 час работа и 90лв. за ремонт.

Не знам дали си струваше ремонтът... в смисъл дали не е по-добре да го бях сменил с LCD за още 200. Според него не, понеже LCD-тата нямали поправяне при проблем или било много скъпо да се ремонтират, щото било почти невъзможно, поради голямото текучество на модели и липса на резервни части... Ама той е пристрастен май, а и 90лв. са си 90лв. за тоя сандък на 5г., не 90 стотинки... 1/3 от цената му нов!
Ако и за 20 годишния Филипс излезе толкова сложно и скъпо(който изключаеш липсата на цвят в момента бил "много добро телевизорче"), май ще се откажа от ремонта.

Последно редактирано от bikerider : 01-10-2011 на 20:09
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
гаси, или, ми, не, приемник, телевизора, точно, Цифровият


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Bulsatcom на два телевизора n1nJa7a ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 12-04-2010 08:21
цифрова на 2 телевизора с 1 карта tonizdravkov КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 19 27-03-2010 09:38
КАК МОГА ДА ГЛЕДАМ НА ДВА ТЕЛЕВИЗОРА hepi Въпроси и отговори 12 18-03-2010 10:49
как да свържа два телевизора с един приемник на цифрова тв впд62000 КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 9 19-01-2010 23:16
Проблем с цифровия ефирен приемник simbion12 ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 19-11-2009 01:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.