The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-09-2011
phatsmall phatsmall не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 16
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със сигнала

Купих си SkyStar 2 Express Hd , антената е параболична 1,5м. , конвертора е inverto black pro single flange lnb hdtv dvb-s2 compliant , 0.2db(това са надписите по кутията) , но сигнала изчезва постоянно и след това пак идва - без да се пипа нищо.Пробвах с един приемник стар , но работещ и такива приблеми няма.Кабела до антената е дълъг около 10-15 метра.Тъй като тази платка е купена преди няколко дни и не съм пускал досега подобни платки не успях да пусна нито една програма , защото не мога да стигна дотам все още.
Софтуерите които имам инсталирани са DVBViewer TE2 и ProgDVB 6 , сигнала изчезва и на двата софтуера еднакво.
Къде бъркам ?
п.п.Значи проблема със сигнала се случва в момента в който се опитам да сканирам за някакви програми.

Последно редактирано от phatsmall : 17-09-2011 на 21:52
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-09-2011
phatsmall phatsmall не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 16
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вчера след като пуснах да сканира го оставих така и съм забравил , на сутринта беше намерило някакви канали , сигнала показва , че изчезва , но когато оставя да работи някакъв канал картината не насича или нещо подобно.Сега къде има някакво подробно описание за progdvb как точно мога да си отключа програми и дали изобщо с този софтуер да работя?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-09-2011
антена антена не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 1,112
Благодари: 7
Получил благодарност:
118 пъти в 70 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 4
Wink

и при мен има някакви проблеми с сигнала на астрата но предполагам ,че е от софта понеже го смених с уж по нов
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18-09-2011
phatsmall phatsmall не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 16
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има ли някой който да ползва софтуер който да работи както трябва и да напише едно подробно описание , като за мен най-важните неща са съответно : да може да се отключват програми и да работи дистанционното ми , някой писа и за smartdvb.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19-09-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от phatsmall Вижте мненията
Има ли някой който да ползва софтуер който да работи както трябва и да напише едно подробно описание , като за мен най-важните неща са съответно : да може да се отключват програми и да работи дистанционното ми , някой писа и за smartdvb.
Ползваш кракната не стабилна версия на Dvbviewer. Постнал съм я в раздела за компютърни приемници. Разгледай подробно;
или купуваш стабилната най-нова версия на dvbviewer от тук: http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=ordering .
След това инсталираш hadu plugin, търсиш шейх за шеринг, слагаш линията и гледаш; или слагаш vplug с последните ключове и гледаш което е останало да се отваря с емулатор. За подробностите прегледай целия раздел, писано е много по въпроса.
Можеш да ползваш и SmartDVB, прегледай темите.
За дистанционното опитай с начина, който е сложен като важна тема в раздела за компютърни приемници, ако не стане постни снимка с дистанционното, за да видим какво може да се направи.
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Музикантът за този полезен пост :
phatsmall (13-10-2011)
  #6  
Стар 19-09-2011
Аватара на 11012V
11012V 11012V не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 347
Благодари: 823
Получил благодарност:
63 пъти в 42 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от phatsmall Вижте мненията
Купих си SkyStar 2 Express Hd
Я кажи от къде я взе и за колко кинта ?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19-09-2011
phatsmall phatsmall не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 16
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От ebay е купена платката .

Последно редактирано от phatsmall : 19-09-2011 на 23:38
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19-09-2011
phatsmall phatsmall не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 16
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Музикантът Вижте мненията
Ползваш кракната не стабилна версия на Dvbviewer. Постнал съм я в раздела за компютърни приемници. Разгледай подробно;
или купуваш стабилната най-нова версия на dvbviewer от тук: http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=ordering .
След това инсталираш hadu plugin, търсиш шейх за шеринг, слагаш линията и гледаш; или слагаш vplug с последните ключове и гледаш което е останало да се отваря с емулатор. За подробностите прегледай целия раздел, писано е много по въпроса.
Можеш да ползваш и SmartDVB, прегледай темите.
За дистанционното опитай с начина, който е сложен като важна тема в раздела за компютърни приемници, ако не стане постни снимка с дистанционното, за да видим какво може да се направи.
Dvbviewer-а ми е от диска който върви с платката не съм го краквал , защото си мислех , че този си е платен един вид , а това със сигнала е същото и с ProgDvb6 , има сигнал и момента в който пусна да сканирам - сигнала изчезва.Иначе шейх за шеринг , слагаш един не знам си какъв плъг ми помогна здраво , един линк към едно такова подробно обяснение щеше да свърши работа или другия вараинт е някой да го обясни.Мерси все пак.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20-09-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от phatsmall Вижте мненията
Dvbviewer-а ми е от диска който върви с платката не съм го краквал , защото си мислех , че този си е платен един вид , а това със сигнала е същото и с ProgDvb6 , има сигнал и момента в който пусна да сканирам - сигнала изчезва.Иначе шейх за шеринг , слагаш един не знам си какъв плъг ми помогна здраво , един линк към едно такова подробно обяснение щеше да свърши работа или другия вараинт е някой да го обясни.Мерси все пак.
Определено нищо не четеш, а искаш всичко на готово!!!
Ти имаш Dvbviewer TЕ, с който не можеш да гледаш никакъв кодиран канал. Ти си платил за платката, а не за софтуер за гледане,така че не се заблуждавай. Аз съм ти постнал линк към софтуер, който ще ти свърши работа!
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K

Последно редактирано от Музикантът : 20-09-2011 на 00:38
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Музикантът за този полезен пост :
phatsmall (13-10-2011)
  #10  
Стар 20-09-2011
phatsmall phatsmall не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 16
Благодари: 4
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами като не съм разбрал питам , ама тука само забележки май се правят.
Даже май е нахално да се ползват български форуми , ама те знаещите са затова да правят забележки.

Последно редактирано от phatsmall : 20-09-2011 на 00:39
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
проблем, Сигнала, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с сигнала на Vivacom tv tok82 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 90 19-02-2012 16:15
проблем със сигнала жоркин29 STRONG 16 19-04-2010 14:19
Проблем със сигнала на ITV ivaylo1985 Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 8 20-06-2008 17:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.