The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-02-2012
Аватара на ситалко
ситалко ситалко не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 52
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Exclamation Проблем с FTA канали с Skystar2HD

Здравейте,
наскоро си купих Skystar 2HD, инсталирах драйверите и всичко изглежда наред, но имам проблем с пускането на някои свободни програми. Пише, че има сигнал, но картина не излиза, нито звук - само черен екран. Други канали се отварят без проблем. Както HD,така и обикновени. Къде ми е проблема ? Дали е в кодеците ? Предварително благодаря за помощта.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-02-2012
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 329
Благодари: 266
Получил благодарност:
39 пъти в 32 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ситалко Вижте мненията
Здравейте,
наскоро си купих Skystar 2HD, инсталирах драйверите и всичко изглежда наред, но имам проблем с пускането на някои свободни програми. Пише, че има сигнал, но картина не излиза, нито звук - само черен екран. Други канали се отварят без проблем. Както HD,така и обикновени. Къде ми е проблема ? Дали е в кодеците ? Предварително благодаря за помощта.
На всички свободни канали ли ти прави така.Ако е само на някои според мен проблема може да си е от самото им излъчване и да няма проблем с платката или софтуера.При мен така ми правят някои канали Rai Test HD и такива подобни.Може и да е от самата програма.Ако ползваш DVB Viewer аз имам един неприятен бъг , ако си прецъквам между програмите и по някое време картина няма звук няма,в Hadu долу нищо не излиза,пробвам и FTA каналите пак нищо не излиза,но като рестартирам DVB Viewera и всичко си е ОК.
Разбира се може и да е от кодеците.Като ползвах преди ProgDvb когато си пускам FTA HD канали се гледат без проблем ,но като пуснех през шер...нг HD канали или яко сечаха или изобщо не тръгваха.
Така че пробвай различни кодеци , провери дали самият канал се излъчва в момента,виж дали не е от софтуера и т.н.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-02-2012
Аватара на ситалко
ситалко ситалко не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 52
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Exclamation

Благодаря за отговора. Притеснява ме факта, че по-голямата част от свободните канали не иска да се отваря. Програмите, които се пускат без проблем са много малко и не ми се вярва проблема да е в тях, по-скоро е някъде при мен. Инсталирах си последна версия драйвър на видеокартата и си свалих CoreCodec, но пак нищо. Някакви идеи ? Мерси предварително
Отговори с цитат
  #4  
Стар 03-02-2012
Аватара на topshoker
topshoker topshoker е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 96
Благодари: 45
Получил благодарност:
10 пъти в 8 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С какъв плеър гледаш?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 03-02-2012
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Към започналия темата:
Напиши няколко канала които опитваш да отвориш.
Напиши честотите според програмата която ползваш.
Напиши спътниците от които се опитваш да гледаш.
Напиши програмата която ползваш.
Как искаш някой да ти помогне като не си дал никакво инфо... да не мислиш, че сме врачки ?
Пример: (като за начинаещи) опитвам да отворя с прог-дбв Arte HD на 19Е, честота 13147Н.
Аз веднага ще ти отговоря, че такава честота няма... така може да започнем отнякъде...

Към другия дето не може да гледа с прог-двб и хаду:
Проблема е в твоя комп. аз гледам предимно на прога и няма канал който не се отваря с него а с друг софт - да.
Провери си при теб нещата.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 03-02-2012
Аватара на ситалко
ситалко ситалко не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 52
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Exclamation

Каналите, които не се отварят не са от един спътник... пробвах и с 16 E и с 36 E, в момента съм на 13 E и ефекта е същия - повечето програми не изкарват нито картина, нито звук. Други се пускат без никакъв проблем. Програмата, която използвам е DVB Viewer TE, която вървеше заедно с платката.
За пример ще дам един канал , който не се отваря - RAI 2, намиращ се на честота 11765 на 13 E ...както и повечето канали на този транспондер.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 04-02-2012
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

На 16Е едва ли ще можеш да отвориш ХД канал, на 36Е също (направо го забрави тоя спътник - не можеш да го хванеш... освен ако нямаш огромна антена и живееш на морето).
Програмата която ползваш също може да я забравиш, от нея ти идват проблемите.
Пробвай ProgDVB, DVBViewer, SmartDVB.
Ако дръпнеш прога той си слага листа с каналите (руснака ги ъпдейтва и са актуалните с промените по честотите... има и леки пропуски ама пълно щастие няма).
Може да я ползваш за 21 дни напълно функционираща после има лек за нея, ако не те кефи слагаш друга от изброените горе и тестваш.
Накрая оставаш с тази която те кефи и си гледаш HDTV-тата със SkyStar HD2.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-02-2012
Аватара на ситалко
ситалко ситалко не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 52
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Антената ми е достатъчно голяма да хващам 85 Е, така че това изобщо не е проблем. Преди да си взема платката бях с Echosmart 771, антената ми е 2м, алуминиева. Първоначално исках да си инсталирам ProgDVB, защото навсякъде пише, че тя се държи най-добре, но на моя комп просто не иска да тръгва. Инсталира се без проблем, но при самото пускане просто не реагира. Пробвах със почти всички весии и пак същото се получава. Ако имаш представа в какво е проблема ще ми спестиш много главоболия. Само да поясня, че съм с XP
Отговори с цитат
  #9  
Стар 04-02-2012
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Даа имам представа... щом ползвам прога
ProgDVB requires Microsoft .NET Framework Version 2.0 or higher.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 04-02-2012
Аватара на ситалко
ситалко ситалко не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 52
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Доколкото знам, моят .NET framework е весия 3.5, но нищо не ми пречи да си я обновя. Ще пиша дали се е получило. Имам и друг въпрос - какъв плъгин използваш с твоя ProgDVB ? Hadu или и някой друг ?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
fta, skystar hd, skystar2hd, Канали, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с канали HD Стихия Въпроси и отговори 2 05-01-2012 12:31
Проблем с разкодиране на канали piris Кошче 58 08-09-2011 21:13
Проблем с канали от Булсатком smit DREAMBOX 13 21-04-2011 21:15
Проблем с някои канали Ради КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 6 11-05-2010 20:12
проблем с канали extrem DREAMBOX 8 08-07-2009 22:22


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.