The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD приемници > Octagon

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #941  
Стар 02-02-2022
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,178
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
За кое точноче на някои канали дори и след третата секунда примерно на футболен мач топката не върви гладко по тревата или при тенис мач също
Това не ми е правило впечатление в OpenATV след третата секунда движенията са гладки и плавни
Или си въобразявам,че картината е по-хубава при OpenPli 8.1 в сравнение с OpenATVМоля споделете и вашите впечатления
Ами аз съм със zgemma-та от подписа ми, която е със същия процесор.

В сравнение пли наистина е с по-добра картина от атв, които може би си е от имиджа, защото и Дзумбата многократно го е споменавал във рзлични теми.

Относно накъсването, има си го независимо от имиджа, но не мога да кажа колко секунди след смяна на канала. Понякога се случва да е по-дълго от три секунди, понякога няма насичане, понякога се появява и от само себе си.

Що се отнася до стабилност - казах и по-рано, от няколко дни ползвам за постоянно пли, преди това бях с атв. Докато ползвах атв доста често забиваше, при смяна на много канали за кратко време започваше да замръзва на няколко секунди дори на свободни канали, много често се случваше и оскама да не сработва навреме и всичко се оправяше с рестарт на приемника. При пли досега не съм имал подобни случки.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
AstraK (03-02-2022)
  #942  
Стар 02-02-2022
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При процесорите на Broatcom , няма такива сецания.
Особено на Open A TV 6.4
Отговори с цитат
  #943  
Стар 02-02-2022
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Ами аз съм със zgemma-та от подписа ми, която е със същия процесор.

В сравнение пли наистина е с по-добра картина от атв, които може би си е от имиджа, защото и Дзумбата многократно го е споменавал във рзлични теми.
Не ти ли идва идеята,че вероятно са пипнати настройките на Видео подобрение?
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Видео подобрение.jpg (46.6 КБ, 95 разглеждания)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
AstraK (03-02-2022)
  #944  
Стар 03-02-2022
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Яворе тествах и Kodi 19.3 Matrix и не ми тръгна нито една от добавките и от mar33 и от bgaddons и от сръбските...при вас какво е положението??За Kodi 18.9 ще добавя,че вървят и ArenaBG и Energy от mar33.
Отговори с цитат
  #945  
Стар 15-02-2022
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

ЗдравейтеНаправих сравнение между OpenPli 8.1 и гръцкото модифицирано Pli
Satdream 8 последната модификация от 31.12.2021При OpenPli 8.1 при превключване на радиоканалите се получава първите секунди някакво заекване на звука водещо до сбъгване на някои радиоканали и след първоначално заекване ,звука направо спира на някои от радиоканалите.трябва да превключиш няколко пъти и да върнеш отново за да тръгне звука При гръцкото Pli го има също това първоначално заекване и след това си тръгват да звучат радиоканалите с нормален звук,но никога не спира звука.
Отговори с цитат
  #946  
Стар 15-02-2022
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

При OpenPli 8.1 не работи плъгина HBBTVПри гръцкото Пли си работи нормално HBBTV

YouTube си работи нормално и на двете Pli.на OpenPli 8.1 няма въобще Kodi при плъгинитеПри гръцкото Пли Kodi 18.9 се инсталира нормално и всички добавки се инсталиратвключително Elementum Burst/BG но при опит да се пусне филм или да се стартира stream на някоя телевизияПриложението Kodi се изключва.спира само и приемника Octagon SF 8008 се връща при менюто с листата с плъгини.При Octagon SF 4008 пък въобще не се стартира Kodi.

Това,което най-много ми хареса в Satdream Gr 8 и ме накара да си го оставя са плъгините по подразбиране GreekStreamTV със 100тици гръцки телевизии и 10тина музикални ,включително MAD TV и гръцка музикаи другият плъгин по подразбиране Internet radio с почти всички гръцки радиоканали сортирани по градовете,където се излъчват на УКВ(FM)

При приемника Octagon SF 4008 го няма това първоначално заекване на звука при радиоканалите и го няма първоначалното запецване при превключване на тв каналите.

Ако трябва да сравня между OpenATV и OpenPli-тата при OpenATV се сбъгва при сканиране съвпадат сидовете на честотите на 52,0E 10804 и 10887,на 16E 11262 и 12639 и 11512H. При OpenPli-тата на 52E няма бъгване заради съвпадащи сидове
На 16E се наблюдава същият проблем с честотите 11262H и 12639H TVSH.
На 39E само при OpenPli-тата се получава проблема при сканиране на честотите 10890V Maritime и 12213V се получава грешка заради съвпадащите сидове
На 7E има проблем с 11221H,11262H,които трябва да им се напише нов спътник 7.1 в satellites xml и да се сканират отделно там със същите настройки в тунер конфигурация.същият проблем се наблюдава и с Zagros TV 11667 и Kurdistan TV 11672.На 5W проблемът е с честотата с радиопрограмите 11461 и Multistream 3 на честотата с френските програми 12648
Отговори с цитат
  #947  
Стар 15-02-2022
Аватара на Neo64
Neo64 Neo64 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: https://www.atleticomadrid.es/
Мнения: 2,921
Благодари: 738
Получил благодарност:
906 пъти в 605 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от AstraK Вижте мненията
При OpenPli 8.1 не работи плъгина HBBTVПри гръцкото Пли си работи нормално HBBTV

YouTube си работи нормално и на двете Pli.на OpenPli 8.1 няма въобще Kodi при плъгинитеПри гръцкото Пли Kodi 18.9 се инсталира нормално и всички добавки се инсталиратвключително Elementum Burst/BG но при опит да се пусне филм или да се стартира stream на някоя телевизияПриложението Kodi се изключва.спира само и приемника Octagon SF 8008 се връща при менюто с листата с плъгини.При Octagon SF 4008 пък въобще не се стартира Kodi.

Това,което най-много ми хареса в Satdream Gr 8 и ме накара да си го оставя са плъгините по подразбиране GreekStreamTV със 100тици гръцки телевизии и 10тина музикални ,включително MAD TV и гръцка музикаи другият плъгин по подразбиране Internet radio с почти всички гръцки радиоканали сортирани по градовете,където се излъчват на УКВ(FM)

При приемника Octagon SF 4008 го няма това първоначално заекване на звука при радиоканалите и го няма първоначалното запецване при превключване на тв каналите.

Ако трябва да сравня между OpenATV и OpenPli-тата при OpenATV се сбъгва при сканиране съвпадат сидовете на честотите на 52,0E 10804 и 10887,на 16E 11262 и 12639 и 11512H. При OpenPli-тата на 52E няма бъгване заради съвпадащи сидове
На 16E се наблюдава същият проблем с честотите 11262H и 12639H TVSH.
На 39E само при OpenPli-тата се получава проблема при сканиране на честотите 10890V Maritime и 12213V се получава грешка заради съвпадащите сидове
На 7E има проблем с 11221H,11262H,които трябва да им се напише нов спътник 7.1 в satellites xml и да се сканират отделно там със същите настройки в тунер конфигурация.същият проблем се наблюдава и с Zagros TV 11667 и Kurdistan TV 11672.На 5W проблемът е с честотата с радиопрограмите 11461 и Multistream 3 на честотата с френските програми 12648
Ти му разказа играта на тоя Сап!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Neo64 за този полезен пост :
AstraK (15-02-2022)
  #948  
Стар 16-02-2022
vanka vanka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 421
Благодари: 37
Получил благодарност:
6 пъти в 4 поста
Сваляния: 204
Ъплоуди: 0
По подразбиране OpenPli

За проблема със звука при радио програмите от опит:
От файла radio.mvi в enigma2, изтрих .mvi, оставих само radio и
звука е идеален,без прекъсвания.Екрана обаче е черен,за да има картинка ,ако искам сменям файла radio.mvi, със същия файл от OpenATV.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на vanka за този полезен пост
AstraK (16-02-2022), komar1 (16-02-2022)
  #949  
Стар 16-02-2022
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Благодаря ви много колега
Дори аз се справихколкото и да съм неуктака както ми обяснихте в личното съобщение успях да влезна с програмата DCC-стара версияDCC/FTP/usr/share/enigma2
и там вътре намерих файлчето radio.mvi
преименувах го на radio и го замених
И вече радиоканалите са без картинката по подразбиране,но за сметка на това го няма дразнещото заекване и запецване на звукаЛично аз предпочитам радиоканалите да са без картинката и да са с черен екранТо ако реша да слушам радио бих изключил картината на телевизора LGВече нямам забележки към OpenPliно предпочетох гръцкото модифицирано Пли SatDreamGr 8 ,заради двата плъгина по подразбиране GreekStreamTV и Internet radio с почти всички гръцки радиоканали, сортирани по градовете, където се излъчват на УКВ (FM)и заради работещото HBBTVи най-актуалните версия на oscam emu в неговото си меню с плъгиниПри чистото OpenPli 8.1липсва в листата плъгина за HBBTV и няма актуалната най-нова версия на oscam emu
Отговори с цитат
  #950  
Стар 20-02-2022
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Здравейте колегиПробвах всички имиджи за Octagon SF 8008 и мога да направя личното си заключение,че най-стабилно работи OpenPli 8.1 и аз си го оставих за основенSatdreamgr 8 си го оставих на другият слот,заради плъгините по подразбиране GreekStreamTV и Internet radio.Намерих си подходяща версия на програмата DCC с,която вече си влизам нормално (без да забива програмката) в OpenATV 6.4 Отново нещо ме засърбя и отново пробвах Kodi 18.9 и отново резултатът беше същата бъгавщина и при положение,че си имам и AndroidTV Box няма смисъл за мен повече да омазвам OpenATV 6.4 с това Kodi.Не му е силата в Kodi на този Enigma2 приемник.Попаднах на интересен плъгин в OpenATV 6.4 за италиански iptv каналиПлъгина се казва TivuStream Revolution и сам си прави един негов си букет при любими най-накрая tivustream.com и вътре категориите.Единствено работят и се зареждат канали LIVE TUTTI и RADIO ITALIAи някои филми в MOVIE TUTTI.Работи добре RAI 4K.Който го няма на cs ще му е интересно.Работят канали като ALMA TV (MARCOPOLO), ALMA Travel,ALMA Food, Global Fashion Channel,HD Fashion & Lifestyle TV,ID Fashion,Sllence Tv, Clubbing Tv,Natura,Naturescape,RTV S.Marino Sport,Euro TV, Earth TV и още други.Всеки би намерил нещо за себе си интересно.За мен заради този плъгин само ще си оставя и OpenATV 6.4 Работят и плъгините за радио SHOUTcast и TuneinRadio.Дразнещ е проблема с EPG Bulsatcom на някои канали излизащи на извънземен език някакъвТа това за OpenATV 6.4 Картината на OpenPli е по-хубава от тази на OpenATV.това е изводът ми.

Последно редактирано от AstraK : 20-02-2022 на 20:26
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4k, dvbc or t2, dvbs2x, e2, octagon, sf8008, uhd


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 12 (0 членове и 12 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2 SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 30-10-2018 00:39
Продавам Octagon SF8 HD BULLET Приключили продажби 1 28-01-2018 19:10
OCTAGON SF-918HD Ланселот Цифрови САТЕЛИТНИ Приемници [DVB-S, DVB-S2] 1 08-04-2009 16:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.