The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 23-07-2013
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

какво значение има къде влизат тези пари след като ти ги вземат?
дори по турско данъците са били по-ниски - имаш един десятък и това е
от десет агнета ти взимат едно
от десет кокошки ти взимат една
от десет чувала пшеница ти взимат един
а сега от десет лева надник ти взимат 9
Отговори с цитат
  #32  
Стар 23-07-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Фитцджералд Вижте мненията
Колкото и да обясняваш на един глупав човек, той никога няма да те разбере - факт и народна поговорка.
Който иска да разбере, вече го е разбрал, след изнесената фактология. Който не иска - пише че е спам.
Ще се вместя в едно изречение - Когато някой каже или напише, че ако си купиш стока за 120 лв. от тях 20 лв. които са ДДС щели да постъпят в хазната, не желая дори да го обсъждам, защото са глупости и ми е далеч от нивото да го оборвам.
http://cbsg.sourceforge.net/cgi-bin/live
E на това нещо му има сорсовете, и мога да го подкарам да ги вади по-витиевати от твоите. И по-смислени. Може да има някоя дребна грешка в статията. От дърветата не може да видиш гората. Ти се изплющя, че
Цитирай:
Подкрепям на 100 %. Абсолютно некадърно написано. Само малоумници могат да се съгласят с така написаната статия.
Чакам да ти чуя умната приказка. Има да си чакам...

п.с. http://hawkeye.blog.bg/biznes/2010/0...ta-pari.611282
Явно това е оригиналният автор. И под двете публикации на статията (под горния линк също) има коментари. Ето някои:
Цитирай:
1 юни 2010 е денят, в който тази година спираме да работим за държавата и започваме да работим за себе си - по-точно в 16 часа и 23 минути във вторник (1 юни 2010). През 2010 година българите ще работят цели 5 месеца за да си платят различните данъци и такси, тоест за да напълнят държавната хазна. Така наречения „Ден на свобода от правителството" през последните години настъпва винаги в края на месец май, но през 2010 ще прескочи до юни.
Методологията за пресмятането на тази символична дата е сравнително проста - сравняват се приходите в държавния бюджет с БВП на страната. Взимат се приходите, а не разходите, тъй като именно те показват какво се изземва от гражданите и бизнеса през годината. През 2010 г. българите ще изработят средно по 174 млн. лв. за един календарен ден, измерено чрез очаквания БВП (заложен в Бюджет 2010). Следователно, през 2010 са необходими почти 152 дни, за да се изработят предвидените 26.4 млрд. лв. приходи в бюджета. За сравнение, миналата година сме работили 3 дни по-малко, за да попълним хазната.
Денят на свободата от данъци отговаря на следния въпрос: „Каква е цената, която плащат гражданите за държавата?"

Как е в ЕС и Европа

Естония - 24 април, Великобритания - 14 май, Испания - 21 май, Швейцария - 1 май, Словакия - 10 май, Ирландия - 19 май и т.н. ...
Цитирай:
Изобщо не споменавайте ЕС, защото веднага ще се намери кой да ви размаха 25% ДДС в някои от европейските страни. И разбира се, ще забравят намалените ставки за стоки от първа необходимост (като храни, дрехи и някои услуги) и лекарства. А почти нечуваните 15% в Люксембург?
Само че немислимо високите данъци в скандинавските страни, например, имат приказно приложение - държава в полза на гражданите си, с фантастична социална политика. Ама какво обяснявам - всички знаем, че там са построили 'комунизма' отдавна.

Последно редактирано от Rabin : 23-07-2013 на 13:20
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Rabin за този полезен пост
hajduk (23-07-2013), register (23-07-2013)
  #33  
Стар 23-07-2013
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тази година беше 1 май
2012 - 20 април.
Пак казвам - абсолютно некадърно написана статия пълна с грешки и недомислици.
Що се отнася до денят на свобода от правителството - това си е чисто символично и всеки кадърен икономист гледа с насмешка на това макроикономическо " изследване ". Всъщност това се отнася за всеки който нарече осигуровките данъци, както и цитирания блогър.
За косвения данък ДДС - написах вече
Данъка върху дохода е ясен.
Здравни вноски всеки плаща 3,2 % а работодателя 4,8 за да ползва безплатни здравни услуги
Осигурителни вноски общо 22,3 процента от които 9,7 % работника и 12,6 за работодателя - за да получаваме пенсия след време , за да получаваме обезщетение от Бюрото по труда при липса на работа, за да получаваме болнични когато се разболеем, а жените ни майчинство, когато ни дарят с наследници.
И ако данъците са напълно загубени пари, както кокошката която ти вземат, то нито здравните, нито социалните осигуровки са така.
По тази логика, ако от заплатите ни удържаха такса за ток, парно и вода например, то денят на свободата можеше и да не го дочакаме до 31 декември

Още по глупаво от примера за ДДС е да смяташ осигуровките, за сметка на работодателя , за пари които работника ще получи ако няма осигуровки. Пълно с недомислици.
Пак ще кажа - макар всички тези удръжки да ги наречем данъци, пак сме с ниски данъци. Проблема при така наречения ден на свобода от правителството, е че много хора от сивия сектор плащат 0 лв. данъци. Даже и да имат 10 кокошки, не дават едната. Другия проблем е производителността на българина - най-ниска в ЕС.
Затова написах на Валчо че това е друга тема, че хрантутниците са много, циганите още повече, населението ни е застаряващо.
Та България си е с най-ниски данъци, откъдето и да погледнеш, но винаги ще сме на дъното на ЕС, поради изброените и много други причини.
Навлизам в друга много по обширна тема и спирам дотук. Данъци се плащат за да живеем в по-добро общество. Дали управляващите ще успеят да го изградят - това е още по-друга тема.
Само ще попитам - майка ми и баща ми, които са пенсионери, и представляват разход за правителството, кога за тях настъпва денят на свобода от правителството???
Това беше по-скоро риторичен въпрос - за размисли и страсти

Последно редактирано от Фитцджералд : 23-07-2013 на 14:19
Отговори с цитат
  #34  
Стар 23-07-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Фитцджералд Вижте мненията
Не беше към теб, извинявай ! Оня с име на дърво все Станишев му в устата, че затова....
Прав си, но ние не говорим за ниво на заплащане и цени на стоки и услуги, а за данъци и тяхното предназначение.
Ако бе малко по-грамотен, щеше да ти направи впечатление кой бюджет съм копнал:
ЗАКОН ЗА ДЪРЖАВНИЯ БЮДЖЕТ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА 2013 Г.

ама защото си обикновен червен боклук, все гузен негонен бягаш
За Австрия е ясно , че е страна на българските комунистически капитали и рай за всички комунистически величия

Типично по комунистически с нелегално име , ама болни от мания за величие за Великия Гетсби се мисли Фитцджералд ,а всъщност си е обикновен ДДС измамник.

Предполагам се надяваш ДДС да ти се върне от олигарски, дано котка ти мине път

Последно редактирано от yavor1 : 23-07-2013 на 14:42
Отговори с цитат
  #35  
Стар 23-07-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Другия проблем е производителността на българина - най-ниска в ЕС.
Другия проблем е, че не си си показвал носа от България, явно. Работил съм заедно с инженери от белия свят, от доста държави. По-мързеливи са от нас, а в петък за обяд няма кого да напсуваш.
Цитирай:
Здравни вноски всеки плаща 3,2 % а работодателя 4,8 за да ползва безплатни здравни услуги
Нито здравеопазването е безплатно, нито ми се спори с теб. Опитваш да пришиваш неверни данни, за да доказваш неясно какво и на кого.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 23-07-2013
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Спасителя в ръжта е на Селинджър / Поправил си се. Нека бъде нежна нощта ти! /
Аз ДДС не внасям - само тегля. Работим за чужбина.
На останалите ти глупости - само усмивка
Rabin - доста голяма част от времето си прекарвам в чужбина при клиенти. Също така съм завършил университет в Лондон. А българите - доказано са с най-ниска производителност - справка БВП. Вземи прочети малко сериозни материали, не блогърски простотии

Последно редактирано от Фитцджералд : 23-07-2013 на 15:01
Отговори с цитат
  #37  
Стар 23-07-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Фитцджералд Вижте мненията
Спасителя в ръжта е на Селинджър
Аз ДДС не внасям - само тегля. Работим за чужбина.
На останалите ти глупости - само усмивка
На кое усмивка, че си заминават в петък на обяд ли? Или че няколко месеца им оправям бакиите?
Цитирай:
Rabin - доста голяма част от времето си прекарвам в чужбина при клиенти. Също така съм завършил университет в Лондон.
Кое от написаното от мен е невярно, Ингилизино?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 23-07-2013
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не мисля, че съм обидил директно някого, за да получавам обиди аз. Единствено нарекох един с име на дърво като " Оня с име на дърво ", нещо което е факт.
По-културно моля!!!
Rabin - Текста - "На останалите ти глупости, само усмивка " , отново не беше за теб и не съм се обидил на "ингилизин" или както казват италианците - bastardi inglezi

Последно редактирано от Фитцджералд : 23-07-2013 на 14:54
Отговори с цитат
  #39  
Стар 23-07-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

"Ингилизин" обида ли стана? Значи "англичанин", така е описано в старата ни литература. Направих комплимент.
http://dialektite.com/dialects/comme...B7%D0%B8%D0%BD
Отговори с цитат
  #40  
Стар 23-07-2013
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Писах по-горе че не съм се обидил на ингилизин. Факт е, че и аз с месеци оправям бъкии на австрийци, немци, шведи и др. Най-вече на прословутите немци, но фактите за производителността, са си факти.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
900, данъци, ддс, души, егн, лични данни, нап, укрити, хвана


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
помощ да хвана hispasat pirga Въпроси и отговори 37 05-01-2018 08:40
на 13 и 16 колко програми ще хвана krasimir63 Въпроси и отговори 16 27-02-2013 21:12
9 000 души са загинали при катастрофи у нас за 10 години erdinerdin872 Дъра-Бъра 0 17-11-2011 16:37
Каква чиния за да хвана 2B North? miuen4o Въпроси и отговори 18 30-08-2011 01:42
защо не мога да хвана итв партнер транспондер САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 12 03-03-2011 18:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.