The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / -

ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - Споделете своите лични впечатления - както плюсовете, така и минусите на дадена марка/модел цифров приемник.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-04-2014
Пишкочи Пишкочи не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за декодер Neo

Здравейте,

имам следния проблем и, съответно, въпрос. Миналата година исках да купя DVB-T декодер с основната идея да бъде ползван като мултимедиен плейър. Избирах, избирах и накрая, през юни месец, без да направя нужните проверки докрай, се излъгах да купя едно Neo 2200 HD /мисля, че това е модела/. Проблемът е, че при него вървят без засечки почти всички видеофайлове, включително и най-тежките HD-та, но звукът тръгва само ако е с MP3-кодек. Т.е. дори и най-често ползваното AC3 не тръгва. Ако се отнася до мен, това не е особен проблем и бих могъл да го конвертирам в MP3, но за човека, за когото е предназначен декодера и няма компютър, ще е сложно.

Иначе, за основната му функция като приемник, нямаме особени оплаквания.

В крайна сметка реших да купя още един, без този проблем. Днес ходих в "Зора" и още при включването видях, че менюто на техния xtremer е като на същото онова Neo, а после бързо стана ясно, че и той има същия проблем с въпросното AC3. Този път не го купих, де

Та, въпросът ми е има ли лесен начин да се качи някакъв фърмуеър на Neo-то или въобще да подкарам аудиокодека?

Ако не, бихте ли ми препоръчали някакъв друг декодер, който няма да има нито този проблем, нито пък ще има проблем със субтитрите и т.н.

Човекът, за който става въпрос е абонат на Нет-1, но гледа аналогова телевизия, тъй като телевизорът му, LCD "Sang", е купуван преди 3 години и, учудващо, но няма цифров тунер. Та от "Нет-1" предлагат DVB-C декодери "Synaps" и "Opticum", които можели да се ползват и като мултимедиен плейър и това също е добро решение. Можете ли да ми кажете повече за тях?

Дано не съм се изразил много обстоятелствено и предварително благодаря на всеки, който ми даде някакви насоки!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-04-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма как да стане това с софтуерен ъпдейт - липсва хардуерен декодер и права за ползването му или това става само през хдми изхода !
За това пък Стронг няма такъв проблем , но ако иска наистина хубав ефирен декодер - Арива или Оптикум !

Но лично аз бих си купил по-добър телевизор и няма да ги има тези проблеми !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
neo, въпрос, декодер, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с декодер unispot ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 11 26-10-2018 23:34
Декодер ХД dreambox росен08 ДРУГИ 3 08-08-2013 17:42
декодер за цифрова телевизия таормина КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 15 29-03-2013 00:44
HD декодер на булсатком ZHD100 bibo Въпроси и отговори 4 05-04-2011 21:31
Cyfrowy Polsat с нов HD декодер ТИНТИН Новини 0 17-11-2009 23:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.