The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 15-11-2022
Аватара на Дакев
Дакев Дакев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Местоположение: Враца
Мнения: 112
Благодари: 60
Получил благодарност:
121 пъти в 64 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Явно сигнала е доста по слаб от на другите транспондери, защото при мен не излиза този транспондер. А на другите транспондери имам сигнал между 5 и 9 db и каналите си излизат. На мултистрийм транспондерите нямам никакъв сигнал но там е заради приемника.
С 120см офсет сигнала на този транспондер е около 11-13db, като този транспондер локва при 6.6db.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Дакев за този полезен пост
katopatisia (15-11-2022), Атас (15-11-2022)
  #62  
Стар 15-11-2022
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,769
Благодари: 498
Получил благодарност:
421 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дакев Вижте мненията
С 120см офсет сигнала на този транспондер е около 11-13db, като този транспондер локва при 6.6db.
Със 120 см офсет съм но антената е на H-H мотор, и доста се накланя и като се наклони пред антената на около 10 метра има високо дърво и то ми спира сигнала на слабите транспондери от спътника. Ако видимостта беше чиста сигнала щеше да е поне с 4 db нагоре и със сигурност щеше да излизе транспондера. Дървото си е дърво и то заглушава сигнала.

Последно редактирано от moreg : 15-11-2022 на 12:00
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на moreg за този полезен пост
manqka (15-11-2022), Атас (15-11-2022)
  #63  
Стар 15-11-2022
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 346
Благодари: 334
Получил благодарност:
97 пъти в 77 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изрежи го това дърво , ако можеш , поне да не ти спира сигнала...
Отговори с цитат
  #64  
Стар 15-11-2022
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,769
Благодари: 498
Получил благодарност:
421 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manqka Вижте мненията
Изрежи го това дърво , ако можеш , поне да не ти спира сигнала...
Не мога да го изрежа, не живея в къща за да ми е на двора то се е разлистило обилно и спира сигнала аз даже се чудя че и това което излиза в момента се гледа, ако ме видят, че излизам с триона ще ме линчуват комшиите. Преди месец бях взел триона да изрежда на едно декоративно дърво два клона, да не ми пречи за антената на булсата, и едно бабе като ми вдигна един скандал от терасата, какво ли не ме нарече то бяха заклинания то бяха обиди..... не става работата, когато не си в къща с двор. Това дърво цяло лято пази сянка на безделниците от входа и те си пият биричката под него.

Последно редактирано от moreg : 15-11-2022 на 12:09
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на moreg за този полезен пост
manqka (16-11-2022), Атас (15-11-2022)
  #65  
Стар 15-11-2022
katopatisia katopatisia не е на линия
Pukkelpop
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 492
Благодари: 400
Получил благодарност:
146 пъти в 102 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Със 120 см офсет съм но антената е на H-H мотор, и доста се накланя и като се наклони пред антената на около 10 метра има високо дърво и то ми спира сигнала на слабите транспондери от спътника. Ако видимостта беше чиста сигнала щеше да е поне с 4 db нагоре и със сигурност щеше да излизе транспондера. Дървото си е дърво и то заглушава сигнала.

Премести си антената на покрива на блока.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 16-11-2022
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 346
Благодари: 334
Получил благодарност:
97 пъти в 77 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Не мога да го изрежа, не живея в къща за да ми е на двора то се е разлистило обилно и спира сигнала аз даже се чудя че и това което излиза в момента се гледа, ако ме видят, че излизам с триона ще ме линчуват комшиите. Преди месец бях взел триона да изрежда на едно декоративно дърво два клона, да не ми пречи за антената на булсата, и едно бабе като ми вдигна един скандал от терасата, какво ли не ме нарече то бяха заклинания то бяха обиди..... не става работата, когато не си в къща с двор. Това дърво цяло лято пази сянка на безделниците от входа и те си пият биричката под него.
Мани , те комшийте по блоковете и входовете , угодия нямат. Все ще намерят някаква махна на някой...

Хубаво че мойте антени са на покрива на блока.
Имам чиста видимост. И няма какво да ми пречи на хоризонта на спътниците. 14°W го хващам със 1м. Офсет на Н-Н мотор. Но не съм обръщал внимание дали хващам всички транспондери. Иначе мултистрийма каналите ги хващам. Ама не го гледам често този спътник. Нямам такова свободно време...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на manqka за този полезен пост :
Атас (16-11-2022)
  #67  
Стар 17-11-2022
Вайдин57 Вайдин57 е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Местоположение: с.плетена обл.бл-град
Мнения: 46
Благодари: 174
Получил благодарност:
17 пъти в 6 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране Настройка

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Не мога да го изрежа, не живея в къща за да ми е на двора то се е разлистило обилно и спира сигнала аз даже се чудя че и това което излиза в момента се гледа, ако ме видят, че излизам с триона ще ме линчуват комшиите. Преди месец бях взел триона да изрежда на едно декоративно дърво два клона, да не ми пречи за антената на булсата, и едно бабе като ми вдигна един скандал от терасата, какво ли не ме нарече то бяха заклинания то бяха обиди..... не става работата, когато не си в къща с двор. Това дърво цяло лято пази сянка на безделниците от входа и те си пият биричката под него.
Малко нафта решава проблема,бирата ще си я пият на друго място.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 18-11-2022
Чичати Чичати е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2017
Мнения: 31
Благодари: 5
Получил благодарност:
19 пъти в 14 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

След като не можех да намеря програми при търсене само на транспондер 11564V, при положение, че го ловя със качество около 90%, ме накара да чета още повече за него. В другата тема колегата Дакев е качил снимки, че го хваща със Redline G140. Взех един такъв за 35лева и чудо, хванах всички канали. Явно в 11564V има нещо по- различно та Paco star 1260 да не намира каналите само при него.
Лошото е, че ако реша да си взема някой по- скъп и хубав приемник няма как да знам без да тествам дали ще стане.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Чичати за този полезен пост
katopatisia (18-11-2022), Атас (19-11-2022)
  #69  
Стар 18-11-2022
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,529
Благодари: 426
Получил благодарност:
521 пъти в 358 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За един транспордер можеш бая приемници да пробваш!
__________________
EDISION OS MIO+ 4K,2Х ZGEMMA H7S 4K,ICON IRON PRO 4K,GEANT-OTT 750 4K,GEANT 2500 PRO 4K,uClan DENYS H.265 PRO COMBO EU+, GTX COMBO,GT MEDIA V8UHD,ЕОN Smart Box 3x,Рускиня 210см
LG OLED55C11LB
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, на, настройката, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Xtrend ET5000 - Проблем с настройката на тунера на R3DMAN Xtrend 6 15-06-2013 21:26
Проблем с настройката на сателитна антена ламбо САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 15 28-05-2013 22:03
проблем с настройката на сателита нокомм ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 58 21-04-2013 21:35
Проблем с настройката на каналите на Сони янко музиканта ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 25-01-2013 10:34
Каква трябва да бъде силата на сигнала и настройката за запас при дъжд Досев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 4 02-11-2012 16:18


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:16.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.