The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 05-03-2021
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Post Проблеми със сигнала на вертикалните транспондери!?...

Здравейте, колеги. Значи... Създавам тази тема, защото имам нужда от помощ относно едни проблеми със сигнала на вертикалните транспондери... Та... Става на въпрос, че от известно време насам, може би няколко месеца вече, имам проблеми със сигнала, само на вертикалните транспондери от сателитните спътници... Та... Проблемите са свързани с това, че почти всеки ден на вертикалните транспондери на всички спътници, които гледам, започва да се губи и играе сигнала, като съответно и картината започва да накъсва и прекъсва и съответно няма как да се гледат нормално каналите на тези честоти... Иначе... Това странно, поне за мен явление, не се проявява постоянно и денонощно, а примерно, повечето пъти се забелязва като започва от 17 - 18 часа привечер и продължава до през нощта, а и след това, но отново не е на 100% постоянно, а е на около 80 - 90% от времето, когато го има! Ами... Трябва да кажа, че съм говорил с няколко човека по въпроса, които имат много добри познания в сателитните системи, но поне за момента никой не може, да ми каже, каква е точната причина за тези проблеми!? Също така, трябва да спомена и други подробности, за да се разреши евентуално по - лесно проблема... Та... Оборудването, с което разполагам е:

1. Приемник - VU+ UNO 4K SE с имидж на BlackHole, като съм преинсталирал имиджа наскоро преди един, два месеца, но и преди това също ги имаше тези проблеми. Иначе, настройките на тунерната конфигурация са по Дайсек 1.2, а не по Усалс, защото по протокола на Дайсек 1.2, самия сигнал е по - добър и по - точен.
2. H-H Diseqc Мотор - Strong DM2100A - Мотора работи вече над 7 - 8 години при мен. Има луфт, но мотора все още върши работа, като дъгата, която позволява да се използва е от спътника на 45Е до спътника на 30W. Иначе... До момента само един човек ми е казал, че е възможно проблема да идва от мотора, но поне за момента този човек все още не е идвал до мен, за да направи необходимата диагностика на проблема.
3. Сателитна антена с конвертор - Telesystem TM100, като откакто започнаха въпросните проблеми със сигнала съм сменил три конвертора, от които два са на марката Inverto, а третия беше на Vector. В момента съм с конвертора на Inverto Black Ultra, който е единичен. Така че мисля, че проблемите не идват от конвертора.
4. Кабели - Основния коаксиален кабел, който отива от сателитната система до приемника е дълъг около 25 - 30 метра и е на марката Commscope, като е бял на цвят. Все пак, съм по - склонен, да мисля, че тези проблеми не идват от него.

И така... Все пак, трябва да кажа и, че когато сателитната антена се ползва на спътниците 45Е, 42Е и 39Е, срещу нея има разположена постройка за външен асансьор на съседната сграда, която е от желязо, но когато завъртя антената с мотора и самата антена отиде по на запад, а именно към спътниците - 23.5Е, 19Е, 16Е, 13Е и т.н., то тогава антената избягва тази постройка и излиза извън нея. Иначе... В последно време, аз и още двама, трима човека стигнахме до извода, че е възможно тези проблеми със сигнала на вертикалите, да идват от проблеми с ел. мрежата вкъщи или от някой уред или уреди, които могат, да оказват влияние на сигнала, но не сме сигурни, че оттам идват тези проблеми... Другия вариант, за който се сещам е проблемите, да идват от захранващия адаптер на приемника ми, но поне за момента не съм пробвал, да го заменя с друг... Все пак, мога да прикача в някой от сайтовете и едно, две видео клипчета, които съм направил с телефона ми, за да се добие по - ясна представа за какво става на въпрос, ако се наложи, де! А и, забравих да кажа, че тези проблеми със сигнала ги има само и единствено при вертикалните транспондери от всички спътници, а докато при хоризонталните транспондери, всичко си е наред! Ами... Ще съм много благодарен, ако по някакъв начин, се успее да се разреши този проблем. Иначе... Приемам и предложения за диагностика на място от колеги от Перник, София и областта срещу заплащане в рамките на разумното, разбира се. И така... Извинявам се за дългия текст, който написах, но се стремя, да съм максимално конкретен. Ок. Добре. Ще очаквам за всякакви мнения, съвети, отзиви и отговори по темата. Благодаря предварително. Чао засега. Лека вечер. И до скоро. : ))) ; )))
Отговори с цитат
  #2  
Стар 05-03-2021
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,468
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Първото което трябва да направиш, е да изключиш всички кабели от телевизора,включително аудио и ако имаш кабелна!Включваш само приемника по HDMI и проверяваш!
Утре за второто!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
Бобсано (05-03-2021)
  #3  
Стар 06-03-2021
мехмет мехмет не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 102
Благодари: 9
Получил благодарност:
20 пъти в 17 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобсано Вижте мненията
Здравейте, колеги. Значи... Създавам тази тема, защото имам нужда от помощ относно едни проблеми със сигнала на вертикалните транспондери... Та... Става на въпрос, че от известно време насам, може би няколко месеца вече, имам проблеми със сигнала, само на вертикалните транспондери от сателитните спътници... Та... Проблемите са свързани с това, че почти всеки ден на вертикалните транспондери на всички спътници, които гледам, започва да се губи и играе сигнала, като съответно и картината започва да накъсва и прекъсва и съответно няма как да се гледат нормално каналите на тези честоти... Иначе... Това странно, поне за мен явление, не се проявява постоянно и денонощно, а примерно, повечето пъти се забелязва като започва от 17 - 18 часа привечер и продължава до през нощта, а и след това, но отново не е на 100% постоянно, а е на около 80 - 90% от времето, когато го има! Ами... Трябва да кажа, че съм говорил с няколко човека по въпроса, които имат много добри познания в сателитните системи, но поне за момента никой не може, да ми каже, каква е точната причина за тези проблеми!? Също така, трябва да спомена и други подробности, за да се разреши евентуално по - лесно проблема... Та... Оборудването, с което разполагам е:

1. Приемник - VU+ UNO 4K SE с имидж на BlackHole, като съм преинсталирал имиджа наскоро преди един, два месеца, но и преди това също ги имаше тези проблеми. Иначе, настройките на тунерната конфигурация са по Дайсек 1.2, а не по Усалс, защото по протокола на Дайсек 1.2, самия сигнал е по - добър и по - точен.
2. H-H Diseqc Мотор - Strong DM2100A - Мотора работи вече над 7 - 8 години при мен. Има луфт, но мотора все още върши работа, като дъгата, която позволява да се използва е от спътника на 45Е до спътника на 30W. Иначе... До момента само един човек ми е казал, че е възможно проблема да идва от мотора, но поне за момента този човек все още не е идвал до мен, за да направи необходимата диагностика на проблема.
3. Сателитна антена с конвертор - Telesystem TM100, като откакто започнаха въпросните проблеми със сигнала съм сменил три конвертора, от които два са на марката Inverto, а третия беше на Vector. В момента съм с конвертора на Inverto Black Ultra, който е единичен. Така че мисля, че проблемите не идват от конвертора.
4. Кабели - Основния коаксиален кабел, който отива от сателитната система до приемника е дълъг около 25 - 30 метра и е на марката Commscope, като е бял на цвят. Все пак, съм по - склонен, да мисля, че тези проблеми не идват от него.

И така... Все пак, трябва да кажа и, че когато сателитната антена се ползва на спътниците 45Е, 42Е и 39Е, срещу нея има разположена постройка за външен асансьор на съседната сграда, която е от желязо, но когато завъртя антената с мотора и самата антена отиде по на запад, а именно към спътниците - 23.5Е, 19Е, 16Е, 13Е и т.н., то тогава антената избягва тази постройка и излиза извън нея. Иначе... В последно време, аз и още двама, трима човека стигнахме до извода, че е възможно тези проблеми със сигнала на вертикалите, да идват от проблеми с ел. мрежата вкъщи или от някой уред или уреди, които могат, да оказват влияние на сигнала, но не сме сигурни, че оттам идват тези проблеми... Другия вариант, за който се сещам е проблемите, да идват от захранващия адаптер на приемника ми, но поне за момента не съм пробвал, да го заменя с друг... Все пак, мога да прикача в някой от сайтовете и едно, две видео клипчета, които съм направил с телефона ми, за да се добие по - ясна представа за какво става на въпрос, ако се наложи, де! А и, забравих да кажа, че тези проблеми със сигнала ги има само и единствено при вертикалните транспондери от всички спътници, а докато при хоризонталните транспондери, всичко си е наред! Ами... Ще съм много благодарен, ако по някакъв начин, се успее да се разреши този проблем. Иначе... Приемам и предложения за диагностика на място от колеги от Перник, София и областта срещу заплащане в рамките на разумното, разбира се. И така... Извинявам се за дългия текст, който написах, но се стремя, да съм максимално конкретен. Ок. Добре. Ще очаквам за всякакви мнения, съвети, отзиви и отговори по темата. Благодаря предварително. Чао засега. Лека вечер. И до скоро. : ))) ; )))
имах подобен проблем и се оказа ...кондензатор в захранването,при теб може да се окаже същия проблем с адаптера.отваряш го сменяш конд.за високото напрежение 22мф на 400 в.май беше...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мехмет за този полезен пост :
Бобсано (06-03-2021)
  #4  
Стар 06-03-2021
Аватара на petko1
petko1 petko1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 83
Благодари: 188
Получил благодарност:
27 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бобсано...възможно е и най-елементарното - окис или ръжда вследствие некачествен коаксиален кабел - проверете връзките.Благодаря Ви.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на petko1 за този полезен пост :
Бобсано (06-03-2021)
  #5  
Стар 06-03-2021
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен проблемът е електрически - или друг уред прави проблема, или е адапторът на приемника или нещо вътре в самия приемник е повредено. Дано да е второто, после да е първото и едва накрая да е последото.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стоян за този полезен пост :
Бобсано (06-03-2021)
  #6  
Стар 06-03-2021
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен да има 80-90% е невъзможно да прекасва, сигнала пада почти на 0%.Приемника колко време след като се пусне започва да прави тези номера?Ако е подължително време прекъсването провери волтажа подаван от приемника към конвертора. възможно е като по загрее приемника да не подава нормално напрежение за вертикал.Друго малкото луфт на мотора и завъртането на конвертора също влияе на сигнала.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на вассил46 за този полезен пост
Бобсано (06-03-2021), къртица 13 (06-03-2021)
  #7  
Стар 06-03-2021
Аватара на petko1
petko1 petko1 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 83
Благодари: 188
Получил благодарност:
27 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бобсано...какво стана...чакаме отговор...дали пък не е най-елементарното...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на petko1 за този полезен пост :
Бобсано (06-03-2021)
  #8  
Стар 06-03-2021
Бобсано Бобсано не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Благодаря много за отговорите и разясненията, колеги. Но... И аз почвам да се съмнявам все повече, че може да е от захранващия адаптер на приемника или да е нещо от самия приемник. Иначе... Забравих да спомена, че миналата година някъде в месеците юни - юли, приемника беше на ремонт, защото беше изгоряла интегралата, но след като си го взех от сервиза, проблемите със сигнала не почнаха веднага след това, а започнаха след няколко месеца, може би 3 или 4 месеца! Та... Първото, което мисля, да направя е да пробвам с друг захранващ адаптер. Ако обаче се окаже, че проблемите не идват от него, то може би, ще се наложи да нося приемника отново на сервиз или да търся друг подобен приемник, за да тествам дали и на другия приемник, ще ги има тези проблеми. Също така, да кажа, че тези дни тествах с един приемник на Булсатком - ZHD 210, но при него забелязах, че при него ги няма тези проблеми със сигнала, но понеже мисля, че този вид приемници не поддържат H-H Diseqc мотор и поради тази причина, не съм пробвал да въртя мотора по другите спътници... Другото нещо, което мога да кажа е, че преди известно време, диодчето на захранващия адаптер спря да свети в зелено, което не знам, дали е от значение в случая. А и бих искал, да знам, дали ще е удачно да премерим с един мой приятел чрез мултицет, волтовете към приемника, които идват по кабелите от антената и мотора?! Питам, защото няколко човека вече ми казаха, че това начинание е опасно и може, ако не се премери правилно, разбира се, да изгорят и приемник и мултицет и други неща, което ако е така, поне според мен, няма смисъл да се захващаме! И така... Ами... Ок. Добре. Мерси много още веднъж, че се опитвате да ми помогнете, колеги. Очаквам още отговори и включвания по темата. Чао засега. Лек ден. И до скоро. : ))) ; )))
Отговори с цитат
  #9  
Стар 06-03-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ако нямам друг приемник или захранване за да проверя,бих започнал с това което мога да направя с подръчни средства,да проверя на конвертора скюто,както е писал колегата по горе,след това да шунтирам мотора и да видя без мотор как ще е,бих проверил и за лоша връзка и окисление,ако конекторите са на резба,много често с времето разпрашават масата и идват проблемите!
Успех.
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
Бобсано (06-03-2021)
  #10  
Стар 06-03-2021
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,769
Благодари: 498
Получил благодарност:
422 пъти в 285 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Провери си кабела там където влиза в конекторите при H H мотора и конвертора зимата от влагата се окислява жилото и не прави хубав контакт и почва да играе сигнала и да пикселизира картината. Аз съм имал преди години същия проблем като твоя и то само зимата заради конденз и влага. С едно финно ножче почисти повърхността на жилото на кабела там където влиза в F конекторите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на moreg за този полезен пост :
Бобсано (06-03-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вертикалните, на, проблеми, Сигнала, със, транспондери


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблеми с Сигнала ! Феко ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 24 18-01-2013 13:27
Проблеми с настройването на чинията , звука и сигнала Виваком ТВ от чужбина хрд ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 6 14-01-2013 09:25
Има ли проблеми със сигнала от 39Е? color ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 26 07-06-2011 14:46
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 04:50
Проблеми със сигнала biso ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 29 03-06-2009 19:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.