The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-09-2017
дурангоо дурангоо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 3
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Cooolbox върху Android

Здравейте, търся помощ как да успея да подкарам телевизията на Cooolbox в локална мрежа за да имам възможност да я гледам и на други устройства които са Android базирани.

За момента това което успях е да включа един рутер между set-top-box на Cooolbox и кутийката с оптичния кабел. Като резултат на ТВ тръгва менюто плюс програмата на ТВ предавания, но без никакъв стрийм на каналите. Нещо някъде пропускам...

На Android устройствата ползвам емулатор за Set-top-box, но не успявам да се оправя с настройките.

Признателен ще съм ако някой може да ми помогне и да сподели опит ако се е сблъсквал с такъв проблем.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-09-2017
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Сериен номер и мак адрес ако клонираш може и да имаш успех.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-09-2017
дурангоо дурангоо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 3
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мас адреса на set-top-box го клонирах върху рутера. За сериен номер не съм срещнал настройка.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-09-2017
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Аз още не съм чул някой да е подкарал иптв на кулбокс освен на тяхното но щом имаш време и нерви давай.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-09-2017
дурангоо дурангоо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2015
Мнения: 3
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди време бях успял да вмъкна рутера като междинна точка, но не се справих с Android-а.

Иначе ето тук нагледно за човек който се е справил
https://www.youtube.com/watch?v=v4ROlnWBLRA

И търся ако има друг да сподели опит.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-09-2017
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Няма да стане така, от 2014-та до сега минаха достатъчно ъпдейти на сталкера за да не може да гледаш едновременно на приемник и емулатор.
Махни рутера и сложи един суич, вържи компютъра със статичен адрес, пусни приемника и започни да слушаш за мултикаст адресите, след това с програмка като udpxy или Astra - Cesbo си ги рестриймни където искаш, без да се оливаш, иначе ще те хванат.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
Буркан (08-03-2018)
  #7  
Стар 19-01-2018
Аватара на Ебасиму
Ебасиму Ебасиму не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2018
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако си готов да се простиш с таймшифта (или имаш достатъчно време да си го направиш и него) , реално трябва да направиш две неща.
1. Да намериш мултикаст адресите на всички програми (не се ограничавай само с наличните в пакета )
2. Да конфигурираш рутера да може да прекарва мултикаста (igmp snooping...което значи рутер с openwrt или нещо подобно или поне в класа на mikrotik за да може да го направи ).

Относно едно ...няма да изпадам в подробности.. но като видиш 3-4 адреса, ще намериш лесно pattern.....
Относно второто , трябва да изкараш един от LAN портовете от LAN Bridge-а , там вкарваш трафика от ТВ лан кабела който попринцип отива в settopbox-а. Както казах после пускаш IGMP snooping и може да закачаш колкото си искаш паралелни у-ва.
Та както казах ако не държиш на timeshift-а, Simple IPTV Client плъгина + епг и лога на канали (може да ползваш тези който хората ползват за булсат) дефакто , най-много време ще загубиш да си направиш плейлист за да се линкне инфото с епг-то....

That said , не виждам за особен проблем и да имаш няколко паралелно пуснати stalker-а отзад при този setup (не съм пробвал).

И като бонус, ще кажа... IPTV, multicast streams, общ VLAN = no channel restrictions that u'll get if ur using the stalker portal ....
Но казах достатъчно....
Ако някой държи ,мога да му покажа working PoC. или да помогна ако нещо не му е ясно.
Относно restream ...напълно използваемо , но според мен overcomplicated начин да постигнеш нещо...ако се вземе впредвид какво всъщност е мултикаст трафика и как работи той, проблемите се свеждат както казах до, 1. да намерим нужните адреси, 2 да прекараме трафика до LAN-а.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ебасиму за този полезен пост :
Бернар (27-01-2018)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, cooolbox, върху


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Cooolbox by ITD Network Златанов IPTV (Internet Protocol Television) 33 17-05-2019 23:18
Cooolbox пусна интернет със скорост до 1 Gbps notwist Оператори в гр. ПЛОВДИВ 40 16-05-2016 15:50
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 12:54
Катерица върху iPhone ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 26-03-2011 11:51
Лед върху антена? aefjutor Въпроси и отговори 13 07-03-2009 10:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.