The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-06-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране DM800HD и Wi-Fi - липсва опция за WLAN в Network

Не мога да ползвам LAN-картата на приемника, понеже се повреди (за това съм писал в друга тема, която беше оставена без внимание). Имам две алтернативи - или да успея да свържа приемника с мрежата си през USB или да го прежаля и да го забутам в шкафа, за да прави компания на един DM500-S, при който ремонта би излязъл почти на цената на нов приемник.

Всички опити да подкарам Wi-Fi на приемника завършиха неуспешно (имам Wireless-рутер LinkSys WRT320N и USB-dongle D-Link DWL-G122 E1 5.0, последния имидж, с който пробвам е Gemini 4.60 със SSL 72). По никакъв начин не мога получа опцията Enable WLAN в Menu -> Setup -> System -> Network.

Първоначално изпълних преведеното описание на Sharp987 за DM800 + WiFi (от форума на IHAD) стъпка по стъпка (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=1739). Тук първо се активират модулите за WLAN в ядрото, появява се опцията за WLAN в Network и чак тогава се включва донгъла.

В YouTube има клипче по въпроса(http://www.youtube.com/watch?v=h0VKux576Pw), в което се наблюдава съвсем друга последователност на действията - първо се слага донгъла, опознава се, след това се включват Kernel Modules, преминава се на DHCP, рестартира се Енигма-та и опцията за WLAN се появява в менюто.

Няма да споменавам колко пъти изпълних и двете постановки в най-различни вариации - отново неуспех. Нека кажа, че при включване на донгъла той моментално се разпознава от приемника и се извежда съобщение за това [Type: USB (Vendor spec.); Model: 11g Adapter; SN: 1.0; Manufactur: Ralink].

Рових дълго из форумите в нета и трябва да кажа, че въпроса за липсващата опция за WLAN го има почти навсякъде, за съжаление - без нито един точен отговор. Не ми се вярва да намеря директно решение на проблема си, но ще се опитам да попитам за някои неща - ако някой знае и може, нека ми отговори.


За начина, описан от Sharp987:
  • Какво става след активирането на Kernel Modules и рестарт? Трябва ли преди това да има наладена мрежова връзка, за да може да се изтеглят от съответния на имиджа сървър някакви плъгини или нещо подобно?
  • Необходимо ли е да се инсталира някакъв плъгин за работа с Wireless и ако ДА - кой, от къде и в кой момент? Аз пробвах с публикувания от Sharp987 плъгин (enigma2-plugin-systemplugins-wirelesslan_2.6git200), но без ефект.
За начина, показан в YouTube:
  • Понеже опцията за WLAN се появява след поставянето на донгъла, близък е до ума въпроса: ако донгъла е несъвместим какво ще стане с опцията WLAN - ще се появи или не?
  • Ако някой е работил (или има възможност да пробва) с описания от мен донгъл, нека каже успял ли е да го пусне или не?
Ще приема с голяма благодарност всякакви предложения, идеи и съвети - все пак приемника, макар и клонинг, е достатъчно скъп, за да си позволя да го прежаля с лека ръка...
__________________
Няма начин да няма начин...

Последно редактирано от Жоржи : 30-06-2010 на 22:20
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-06-2010
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,231
Благодари: 394
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Отговора на въпроса ти се съдържа в подписа ти!
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-06-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Ами инсталирай модула офлайн http://dreamboxupdate.com/opendreambox/1....0-r3_dm800.ipk(за гемини 4,6) или wlan-rt73_1.0-r4-OE_1.6_dm800.ipk(гемини 5)слагаш на флашка, отиваш във файл менаджера...

Последно редактирано от Чък Норис : 30-06-2010 на 23:02
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-06-2010
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,231
Благодари: 394
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

когато пуснеш Вифи дънгъла и се кънектне,пробвай да зададеш на Дрийма ИП-то му ръчно.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-07-2010
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Продуценте, благодаря за линковете! За съжаление проблемът си остава… Бях с Gemini 4.60, инсталирах успешно от флашката wlan-rt73_1.0-r3_dm800.ipk, но Enable WLAN не ми се появи в Network при всякакви комбинации с включен и изключен донгъл и безброй рестартирания.

Префлашнах през RS232 с Gemini 5.0, SSL 76 от 29.04.2010. Забравих да спомена, че СИМ-картата ми е 2.01. Инсталирах wlan-rt73_1.0-r4-OE_1.6_dm800.ipk – същата работа: Enable WLAN го няма. Тук няма и Kernel Modules в Settings на Blue Panel.

Като чета из форума, има поне 10-на човека, които са подкарали Wireless-а. Няма ли някой да се навие да опише точка по точка как го е направил???
<O
За утре са ми обещали няколко различни USB-донгъла от описаните като съвместими. Ако и с тях не стане, ще опитам с друг имидж, напр. NewNigma. И след това – в шкафа...

@Веско<O</O
Абе комшу, той донгъла не се кънектва и в това е проблема. Само се опознава от системата, но не мога да стигна до мястото, където да му задам IP и другите настройки...<O</O
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-07-2010
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

То няма какво да се описва, даваш йес на кернела - рестарт - изключваш дрийма от захранването - поставяш догъла - стартираш дрийма...
Пробвай с друго ви-фи, странно, но факт при различните джапанки един модел работи, друг не.

Последно редактирано от Чък Норис : 01-07-2010 на 14:34
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-07-2010
Аватара на Веско
Веско Веско е на линия
МУШМУРОК
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 2,231
Благодари: 394
Получил благодарност:
625 пъти в 392 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
То няма какво да се описва, даваш йес на кернела - рестарт - изключваш дрийма от захранването - поставяш догъла - стартираш дрийма...
Пробвай с друго ви-фи, странно, но факт при различните джапанки един модел работи, друг не.
Точно така е, вчера с Димчо пуснахме един Асус , с него стана ,обаче с други 2 не става въобще не се кънектва.
__________________
Octagon SF 8008

Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28-06-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Жоржи Вижте мненията
Продуценте, благодаря за линковете! За съжаление проблемът си остава… Бях с Gemini 4.60, инсталирах успешно от флашката wlan-rt73_1.0-r3_dm800.ipk, но Enable WLAN не ми се появи в Network при всякакви комбинации с включен и изключен донгъл и безброй рестартирания.

Префлашнах през RS232 с Gemini 5.0, SSL 76 от 29.04.2010. Забравих да спомена, че СИМ-картата ми е 2.01. Инсталирах wlan-rt73_1.0-r4-OE_1.6_dm800.ipk – същата работа: Enable WLAN го няма. Тук няма и Kernel Modules в Settings на Blue Panel.

Като чета из форума, има поне 10-на човека, които са подкарали Wireless-а. Няма ли някой да се навие да опише точка по точка как го е направил???
<O
За утре са ми обещали няколко различни USB-донгъла от описаните като съвместими. Ако и с тях не стане, ще опитам с друг имидж, напр. NewNigma. И след това – в шкафа...

@Веско<O</O
Абе комшу, той донгъла не се кънектва и в това е проблема. Само се опознава от системата, но не мога да стигна до мястото, където да му задам IP и другите настройки...<O</O
Същата работа и при гемини 5.1. Някакви идеи как се стартира Вай-фи -то от кернела и къде аджеба е той. Че и аз удрм на камък с един стик тук.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28-06-2011
Аватара на Жоржи
Жоржи Жоржи не е на линия
Слон
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Раднево
Мнения: 56
Благодари: 9
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 108
Ъплоуди: 2
По подразбиране

@BOBIKAT
Проблема е в стика (донгъла), а не в примника. Сменяш няколко стика докато тръгне... Изчети пак темата - има задължителни неща за правене. При мен преди година работите тръгнаха сами с четвъртия донгъл (ужас!!!).
__________________
Няма начин да няма начин...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Жоржи за този полезен пост :
BOBIKAT (29-06-2011)
  #10  
Стар 29-06-2011
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

15 К пъти изчетох темата, като се надявах да се размина със смяната на стикове. Остава другия вариант (за там, дето ще местя бокса от време на време) да си сложа АР-та.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm800hd, network, wif, wifi, wlan, за, липсва, опция


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
DM800HD и PowerVu ?! Иван Атанасов DREAMBOX 2 23-12-2010 23:30
DM800HD въпрос Vel4o DREAMBOX 3 17-12-2010 18:06
DM800HD - 820 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 09-12-2010 00:52
DM800HD SE - 897 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-12-2010 23:56
DM800HD - повреден LAN Жоржи DREAMBOX 4 07-09-2010 19:19


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.