The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #141  
Стар 09-11-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сори , но кое е то ? Линка не работи при мен !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #142  
Стар 09-11-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Нямаш си компютър или какво !? Ако е само за филми има измислени и други машинки за тази цел , но ако искаш всичко да ти е в едно - HTPC !
Всичко в едно искам , сега имам стар компютър за интернет главно музика и филми , дето хем е голям хем шумен хем харчи много ,ток и отделно ДВДта , домашни кина и тн , Ако обединя всичко в едно и намаля консумацията на ток , какво по-хубаво от това ... Точно за това съм избрал mini itx лесно преносим с ниска консумация на ток
Отговори с цитат
  #143  
Стар 09-11-2011
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Андрей Колев Вижте мненията
Всичко в едно искам , сега имам стар компютър за интернет главно музика и филми , дето хем е голям хем шумен хем харчи много ,ток и отделно ДВДта , домашни кина и тн , Ако обединя всичко в едно и намаля консумацията на ток , какво по-хубаво от това ... Точно за това съм избрал mini itx лесно преносим с ниска консумация на ток
Пожелавам ти успех със това "всичко в едно". Колко ли пъти съм го опитвал и накрая оставаш с едно "нищо като хората в едно".
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на lazarus18 за този полезен пост :
sarivano (10-11-2011)
  #144  
Стар 09-11-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Андрей Колев Вижте мненията
Всичко в едно искам , сега имам стар компютър за интернет главно музика и филми , дето хем е голям хем шумен хем харчи много ,ток и отделно ДВДта , домашни кина и тн , Ако обединя всичко в едно и намаля консумацията на ток , какво по-хубаво от това ... Точно за това съм избрал mini itx лесно преносим с ниска консумация на ток
Почвай да събираш пари за нещо подобно - http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-ITX-P...item19ca3d4f1a , но накрая да нямаш повече проблеми отколкото ползи !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #145  
Стар 09-11-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
Пожелавам ти успех със това "всичко в едно". Колко ли пъти съм го опитвал и накрая оставаш с едно "нищо като хората в едно".
Да бе и аз мислих преди така ама да ти снимам ли да видиш ,че вече нямам място на секцията от безполезна техника стара която съм я купувал точно за това едно нещо да прави едно друго друго и трето трето ...Не виждам с това дъно къв е проблема да имам един win7 и един linux и когато искам да го ползвам като HTPC , горе съм написал на каква конфигурация гледам в момента през windows дори и съм доволен ... А и да ми идват с едни 10 лева по-малко ток на месец то това дъно ще се избие за 1 години и дет се вика мога да го хвърля през прозореца и пак да съм си на парите Просто не виждам смисъл от нещо ПО след като и "задоволителното" ще върши същата работа ?
Отговори с цитат
  #146  
Стар 13-11-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodger Вижте мненията
@sarivano

Така аз съм по принцип привърженик на ATI при избор на видео карти ,но стигне ли се до избор на система с ОС линукс - решението е едно NVIDA!!!
ATI video driver for linux = DEEP SHIT, INТEL = EXTRA BIG DEEP SHIT!
тук не съм съгласен колега на АМД драйвъра си е не по малко добър от този на нвидия има си и контрол център и всичко ...
просто си дръпни най новия им драйвър но не като rpm/deb пакет а си дръпни .run които ти компилира модул за твоя кернел аз поне така имах проблеми с рпм. пакет на СУСЕ и с това си реших проблема
Отговори с цитат
  #147  
Стар 18-11-2011
imperia imperia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Мнения: 362
Благодари: 327
Получил благодарност:
67 пъти в 39 поста
Сваляния: 207
Ъплоуди: 0
По подразбиране QBOX S3

Здравейте,

!Не знам дали това е точно мястото да питам но ще стрелям!

Вчера за малко да си купя TBS QBOX S3 с идеята по нататък лека полека да сглобя една машинка за гледане на TV. Обадих се във фирмата и ме разубедиха.

Оказа се че, тези джаджи работели с всякакъв софтуер под Windows идеално заради BDA драйверите, обаче под Linux като сменяш каналите всеки път отваряш нов стрийм и това било супер бавно. Също сканирането на канали не работело много добре и още куп други проблеми.

Та въпроса ми е наистина ли е толкова зле положението? Аз QBOX исках да си го взема точно заради Linux и заради телевизията. Някак си не ми се връзва custom made set-top box под Windows. Също така Windows не ми звучи енергоспестяващо.

С всичките му варианти ли е така: VDR tvheadend и т.н.? С всички платки/USB-карти е така?

Отделно - ако съм примерно с Windows Media Center мога ли да гледам платени канали?!

Благодаря за вниманието
Отговори с цитат
  #148  
Стар 18-11-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране ..

@lordzerg Неговорим дали има меню за разцъкване и шарения ами за перформансът на видео картата под линук и уиндоус.
ХД4850 модела който имам примерно няма никакви затруднения под уиндоус с повечето неща, за разлика от линукс (тествано с дривери от пакета както и от на амд сайта)3д-то е под всякаква критика.. хардуерното ускорение на видеото(кето доста по късно пуснаха от нвидиа) се справя задоволително...

@империя аз имам въпросното устройство и съм доволен от него.
преди ден със съвмесни усилия успяхме да нагласим драйверите да работят и под openelec (досега нямаше поддръжка за тбс)
Тестал съм го под уиндоус и линукс и немога да кажа че има някаква разлика при отваряне на канал - за мен си работи доста коректно
Както твърдят от производителите те имат най-честото обновяване на драйвери.. примерно при излизането на убунту 11.10 те пуснаха на същия ден драйверите за 3.х ядро...подържат х86 и х86_64 ос
Заключение: Qbox S3 е перфеkтно устрйство!!(само дето дистанционното е безполезно.. защото ползвам общо, за цялото пс )
(за мен също не съществува уиндоус HTPC)

поздрави..
Отговори с цитат
  #149  
Стар 22-11-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@dodger аз съм с същата видеокарта и съм доста доволен но вече идва време за смяна мисля да мина на 6та сериа АМД да ти кажа игри не мога да играя на линукса защото нямам нерви за wine и емулатори за да ти кажа как е но, тия драйвъри дето намерих си бяха супер и хбмц ми бацаше супер и в линукса десктоп ефектите си бяха наред само че ги спрях заради конфликти пък и няма да ми тря десктоп ще ползвам само ХБМЦ.

@империя не зная за qbox но аз съм с TBS 6921 и както каза колегата няма никакви проблеми под линукс и каналите си сменя бързо и всичко си е ок.
аз лично предпочитам ПЦИ-Е карта или друга карта за слот пред УСБ вариантите.. но това си е лично мнение а и не знам дали qboxa ти ше завърти мотор през УСБто
тия от ТБС имат много добри драйвъри потояно има ъпдеити
Отговори с цитат
  #150  
Стар 23-11-2011
imperia imperia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Мнения: 362
Благодари: 327
Получил благодарност:
67 пъти в 39 поста
Сваляния: 207
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Еми днеска си го купих въпросния дзвер. Борих се малко с драйверите под OS-а който ползвам а именно debian x86 wheezy с 3.1.0 кернел. Не успях да ги компилирам. Ще я мъча утре още.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
xbmc, играчка, моята, НОВА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Профилактика в Нова тв viktor EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 6 29-10-2010 20:21
DM SAT на нова честота alexi НОВИ ЧЕСТОТИ 3 26-10-2010 23:43
“Нова” излъчва концерта на Георги Христов в НДК по Нова година ТИНТИН ДРУГИ 0 02-11-2009 16:37
Слави Трифонов ожени участници в „Моята голяма тв сватба” ТИНТИН ДРУГИ 0 20-07-2009 12:12
Нова Телевизия boyko70 ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 3 13-04-2009 19:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.