The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > Новини

Notices

Новини Новини за нови програми честоти спътници и др.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-09-2009
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране „Травъл ТВ” уволни собствения си шеф?


Получи се писмо, мистериозно подписано от “Екипа на Травъл ТВ”
В сайта се получи писмо, изпратено от office@ttvi.bg, подписано от „Екипът на „Травъл ТВ”. Бърза справка установи, че от същия IP адрес се разпространява и програмата на телевизията, съответно считаме съобщението за меродавно. Ето го и него:
Уважаеми колеги,
Телевизия „Травъл ТВ” Ви уведомява, че от м. февруари 2009 г. са прекратени правомощията на изпълнителния директор на телевизията Владимир Димитров Танев.
Прекратяването на отношенията с Владимир Танев е поради неизпъление на програмата му за развитие на телевизията, както и поради неетичност в поведението към нейни партньори и контрагенти.
Прекратен е и договорът му за посредничество с медиата, поради неправомерно използване на търговската марка на телевизията.
Владимир Димитров Танев, едноличната му фирма „Травъл Медиа груп” ЕООД, както и ЕТ „Владимир Танев” не представляват по никакъв начин „Травъл ТВ”.
„Травъл ТВ” работи по значими проекти, представящи в позитивен аспект съвременна България, държавни, общински и обществени институции и организации, за което има нужния технологичен и творчески капацитет и не допуска действия от страна на служителите си, които да я компрометират и нарушават етичния й кодекс.
„Травъл ТВ” не приема предателството и арогантността като форма на взаимоотношения с партньори.
Гореизложеното няма нищо общо с агентурното минало на агент Спасов.
„Травъл ТВ” е изработила някои от най-важните презентационни филми за българските държавни институции и ще продължи да го прави.
С уважение:
Екипът на „Травъл ТВ”
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28-10-2009
vtanev vtanev не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Моята истина


как /не/ бях агент на дсfficeffice" />>>
„Къде са ти милионите от ДС? Да беше станал поне кредитен милионер, или пък да бе направил свое радио или телевизия”. Така реагира жена ми миналия понеделник. Вечерта телевизиите ме обявяват като агент „Спасов” сред 102-та журналисти, свързани с бившата Държавна сигурност. Тъща ми е откровена – Сега ще разбереш кои и колко са истинските ти приятели. Един от тях /активист на ГЕРБ/ звъни с тревожен глас по телефона – Ако шефа ми /Б. Б./ разбере че сме близки, ще си имам проблеми. >>
Решавам че повече няма да мълча. 26 години в журналистиката съм преследвал цялата истина. Ще я разкрия сега и за себе си. Нека читателите направят сами своите изводи. >>
НЯКОЙ Е РОВИЛ В АРХИВИТЕ>>
В края на 2006 година предишния парламент прие новия закон за разкриване на досиетата на публични личности. В началот на юли 2008 година подавал молба до комисията по досиетата, с която искам да видя всичко събирано за мен в архивите на ДС. Правя го заради един мой грях в казармата и заради една среща с човек на службите през юли- август 1989 година. Има и друга причина. Подавам молба и за моя починал баща проф. д-р Димитър Танев. В последните години преди промените той решава да допълни научната си дейност с публицистични изяви по тогавашните ежедневници. В поредица от статии той громи корупцията в българската наука, волунтаризма и връзкарството. Вятърът на промените започва да се усеща и властта малко отхлабва цензурната примка. Българските редакции на Би Би Си, Свободна Европа и Дойче веле започват редовно да цитират статиите на татко. Слушаме ги с вълнение и лека уплаха. А има защо. Негови недоброжелатели и герои на критичните му публикации пускат мълвата – синът на проф. Танев работи в Българското национално радио и той е направил връзката с вражеските радиостанции. Реакциията на властта не закъснява. През април 1988 година двамата с баща ми сме привикани в Софийско градско управление на МВР. Разпитите ни са смесица от заплахи и подмятания.>>
През октомври 2008 година най-сетне съм привикан в комисията по досиетата да прегледам документите. За мое огромно очудване намирам само две справки на МВР – едната от януари 1979-та, а другата от 1988 година, писана преди първото ми служебно пътуване на Запад. Нищо друго. Няма ги и материалите от разпитите ни с татко заради критичните му статии. Не намирам и никакви материали от една друга злополучна среща с ДС. През есента на 1983 година съм командир на студентската бригада на Факултета по журналистика в село Медковец, Михайловградски окръг. Това е в навечерието на всенародните тържества за отбелязване на 60-годишнината на Септемврийското въстание. След една пиянска вечер, макар и без мое участие, в селското училище портрети на загинали въстаници от този край са свалени и разхвърляни. Някои от тях са обърнати с лица към стените. На сутринта след запоя кмета на селото случайно разкрива последиците от т.н. погром над паметта на септемврийците. Дни наред давах дълги обяснения пред органите на ДС. След бригадата в София започна голяма истерия. Така и не разбрах как и защо не ме изключиха от ДКМС и от университета. Следи от тази история в моето досие в ДС също не откривам. Не откривам и никакви материали за агент „Спасов”. Защо ли?>>
Тръгвам си от Комисията по досиетата с повече въпроси, отколкото с намерени отгвори. Наистина ли е възможно у нас да се фабрикуват досиета? Има ли сенчести фигури, които колекционират частни досиета и търгуват с тях? Унищожени ли са наистина досиета и не е ли запазил някой отделни документи с цел търсене на индулгенция или за комерсиални цели?>>
КАК СЕ РАЖДА АГЕНТ СПАСОВ>>
Има ли сред вас софианци, които са служили в казармата в Пловдив преди 10-ти ноември? Само те ще ме разберат – какво е да си дървен шоп в гарнизон от 500 души. Бяхме двама от София. Другия не изтърпя извращенията и влезе в лудница. Така се спаси от казармата. Аз останах.>>
Още като новобранец започнах да изпитвам интереса на офицер от Военното контраразузнаване /ВКР/. Казваше се капитан Пранджев. Удивително спокоен и интелигентен човек. Срещите ми с него бяха глътка въздух сред денонощните гонки и унижения. На втората ни среща офицера ме заговори за един мой грях. Бях скрил в документите за кандидатстване във Факултета по журналистика една наша черна фамилна точка. Баща ми имаше братовчед-невъзвращенец. Чичо Кольо от много години живееше в Канада. По тогавашните комунистически закони премълчаването за него бе документно престъпление. Вече приет преди казармата като студент по журналистика и можех да изгоря отвсякъде. Най-малкото щяха да ме изхвърлят тутакси от университета. ВКР-ецът ми каза, че службите са разкрили този мой „фалшификат”. Можело да ме спаси само едно мое съгласие да им бъда лоялен и да им сътруднича. Бях пред ужасен избор – да подпиша декларация, или да се лиша завинаги с детската ми мечта да стана журналист. Капитанът се опитваше да ме успокои. Това, което те чака, е да бъдеш един вид разузнавач. Ще бъдеш нещо като Емил Боев или Авакум Захов. Не си ли чел за тях?>>
Сега мнозина ще кажат. Ти си се огънал. Не си проявил характер. Заработил е инстинкта ти за самосъхранение. Навярно са прави. Не съм като някои „герои”, които с фалшива гордост обясняват – мен ме притискаха, но аз им отказах.>>
Така станах агент „Спасов”. Човекът от ВКР ми издиктува декларацията. За псевдоним избрах фамилното име на мой приятел и съученик. Дали тогава Военнното контраразузнаване е било част от ДС, не мога да знам.>>
КИМ ИР СЕН МЕ ПРАВИ ЧОВЕК НА ШЕСТО>>
В доклада на комисията по досиетата пише че агент „Спасов” е вербуван през 2000 година. Дали хората на Ефтим Костадинов грешат, или някой архивар от ДС си е барал ушите, не е ясно. Датата е февруари 1979 година. После комисията с дългата абривиатура излиза с гръмкото твърдение – агент „Спасов” е картотекиран в VI управление на Държавна сигурност през юли 1989 година. Абе ти ли луд, или онези ченгета не са наред. Как е възможно да станеш човек на Шесто три месеца преди промените? Тъй се питат мнозина мои познати и колеги. И с право. Сега излиза, че все едно съм станал фабрикант на 9-ти септември 1944 година.>>
Каква е истината?>>
През юли въпросната година попадам в общия екип на БНР и БНТ за отразяване за Световния фестивал на младежта и студентите в КНДР, или Северна Корея – за по-младите читатели. Там, на 15 000 километра от България аз срещам за първи път след казармата човек от Държавна сигурност. В родината на любимия вожд и създател на идеите „Чуч-хе” е и пратеник на службите, представящ се за журналист. Доколкто си спомням, името му е Страшимир, или нещо подобно. Иска от нас да му разказваме какво сме чули да се говори из Пхенян срещу Бъалгария. Тогава у нас възродителния процес е в разгара си. Стартирала е и т.н. Голяма екскурзия към Турция. „Колегата” се интересува и за реакции по повод клането на пекинския площад Тянанмън. Не спестявам информация за събития, наричани от официална София „антибългарски”. Защо да крия, тези контакти с чужди журналисти и делегати от западните страни бяха за мен страхогна школа. Вече бях станал журналист-международник и водех петъчните /външнополитически/ издания на програма „Добър ден”. С човека от службите почти се сприятелихме. За негово огромно очудване се подписах като български журналист в международна декларация, която критикуваше клането на Тянанмън. Дали въпросния пратеник на ДС е докладвал за това мое своеволие в отчетите си и дали този документ е съществувал в моето унищожено впоследствие досие? Впрочем, нали само така нареченото ПГУ, или външното разузнаване е работело извън пределите на България? >>
И така, ето как агент „Спасов”, за когото службите забравят цели 10 години след казармата, получава регистрация в зловещото VI-то управление на ДС.>>
ДА МАХНА ЛИ СКОБИТЕ ОТ ЗАГЛАВИЕТО?>>
Затруднявам се да отговоря на собствения си въпрос. Нека всеки един читател потърси собствения си отговор. Около 10 години продължава играта ми на котка и мишка с Държавна сигурност. Първо подписвам декларация за сътрудничество с ВКР. После в дълги разпити пред ДС обяснявам защо ругая паметтта на загинали септемврици. После обяснявам пред службите дали съм свързал баща ми с българските редакции на „вражески радиостанции”.>>
За капак в навечерието на демокрацията в Северна Корея ставам човек на шесто. Гадно и тъпо. Сега усещам какъв капан са ми заложили службите преди двайсетина години. Капан, който щракна и очерни собствената ми съвест и достойнство. Защо е тъпо, е ясно за всички. Гадното е че моето досие е унищожено през фивруари 1990 година.Сега няма как да докажа че не съм в графата на доносниците и ченгетата. Мога да твърдя едно нещо с абсолютна сигурност. Двете ми срещи с хора от бившите служби не са ме облагодетелствали по никакъв начин. ДС не е бил не е бил за мен онзи асансьор в кариерата. Не съм сред хората с куфарчета, нарочени за преразпределители на народните блага.>>
А иначе в архивите на ДС мистериозно са изчезнали и други документи. Седмици след 10-ти ноември се заех с темата за разкриване безобразията на Държавна сигурност в близкото минало. Аз бях първия журналист който разкри многократните визити на Илич Санчес Рамирес – Чакала в България и закрилата му от комунистическите служби. Докато работех по темата бях привикан от Чавдар Петков, шеф на Националната служба за защита от конституцията – приемникът на уж закритата вече Държавна сигурност. Бях подложен на натиск да не правя тези разкрития. За моя радост не се поддадох и излъчих предаванията за Чакала. >>
След явното пресяване на досието ми и избирателно премахване на документи, които доказват че съм бил разработван от ДС, на бях свят се появи едно картонче. Комисията за досиетата не казва защо преди няколко месеца това картонче не ми бе показано. Не става ясно и кога и как картончето се е появило в комисията. Още по-неясно е дали някой и в момента не държи част от оргиналните материали от моя архив.>>
Тъй или иначе, едно картонче ме прати сред агентите и доносниците. За комисията по досиетата това картонче е законово основание да ме включи в списъка на 102-мината. Дали едно картонче може да обхване цялата истина, нека хората решат. >>
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
си, собствения, ТВ”, уволни, шеф, „Травъл


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Нова поредица и филм за тел.112 по травъл тв ТИНТИН Новини 2 09-11-2009 09:46
Деси Тенекеджиева режисира собствения си клип, MTV го излъчва ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 17-09-2009 20:06
Съботно-неделни пътешествия с Травъл ТВ - виж премиерите ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 30-06-2009 18:54
Очаквай скоро по Травъл ТВ - от 25 до 28 юни ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 23-06-2009 19:31
Нови интересни заглавия по Травъл ТВ тази седмица ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 15-06-2009 13:27


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.