The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-09-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Дефектна серия LG 42LB671 - дефектна матрица - слепване / залепване на картината

Здравейте,
Купих си LG 42LB671 преди седмица. Направи ми впечатление, че когато премина през меню в което има бяла хоризонтална линия (например когато стартирам LG Store и после подменю 3D) и после премина в друго меню или пусна телевизия, на мястото на бялата линия остава линия, която се забелязва върху картината като ивица с различна яркост/контраст. Телевизора ми бе заменен с нов. И при новия го има проблемът. Днес върнах и него и ще ходя да взема някой който няма проблем (тествах 670 и не забелязах проблем). От LG България, след сигнал от моя страна също констатираха проблема и казаха че е само с този модел (дано е така). Вероятно се касае за дефектна серия матрици. Пускам снимки, за да илюстрирам проблема. Тестовата снимка е TEST.jpg. Всеки може да я пусне от флашка на ТВ-то и да го пробва. Пускате снимката TEST, държите я 20-30 секунди на екрана и после минавате в някой едноцветен екран, който да не е бял или черен. Добре се вижда на сиво и бледо лилаво. На снимки 1, 2, и 3 виждате какъв е ефекта при дефектна матрица. Бялата решетка е "залепнала" за екрана дори да сте затворили TEST снимката и да сте минали в друг режим/екран. При добре работеща матрица сенки и следи от предишно изображение не остават.
Жалко, че се случи това с този иначе много добър телевизор (мое мнение). За времето което имах да боравя с него нямам никакви забележки, освен леко забавяне при работа с екранните менюта, но с това се свиква. Телевизорът е приятен за работа, добре организиран с приятен дизайн, страхотно работи в 3D, има добър звук, картината е добра. Дано само да си намеря такъв с нормално работеща матрица
Дано съм бил полезен с тази информация.
Поздрави на всички!
П.П. Моля, ако някой е имал или има същия проблем с този или друг модел на LG да сподели, за да съберем максимум информация по въпроса. Може би е добра идея в тази тема да споделите и други проблеми, които сте срещнали в новите серии на LG за 2014 г. с цел да помогнем на бъдещите потребители да LG да се ориентират какво да гледат и тестват при покупката.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Test.jpg (40.3 КБ, 304 разглеждания)
Тип файл: jpg 1.JPG (93.4 КБ, 281 разглеждания)
Тип файл: jpg 2.JPG (92.0 КБ, 335 разглеждания)
Тип файл: jpg 3.JPG (91.9 КБ, 296 разглеждания)
Следните потребители (6) благодарят на детроник за този полезен пост
Brian (04-09-2014), gentu (03-09-2014), Rafaello (04-09-2014), yvor (03-09-2014), Онджичек (15-09-2014), ПоповП (03-09-2014)
  #2  
Стар 04-09-2014
БатеГойко БатеГойко е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,564
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Една програма за тест на ТВ и монитори:
http://tft.vanity.dk/
Правите си screenshot на екраните ,качвате на флашка в .jpg формат и тествате.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на БатеГойко за този полезен пост :
дакси (04-09-2014)
  #3  
Стар 04-09-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Слагам отново снимките с резултата от теста - слепналото изображение, че на предните се е омазало нещи при компресирането.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 2.JPG (42.0 КБ, 275 разглеждания)
Тип файл: jpg 3.JPG (39.5 КБ, 255 разглеждания)
  #4  
Стар 10-09-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дали някой може да удари едно рамо? Както стана ясно, в България не може да се стигне до контакт с компания като LG. Поне аз не можах. Нито чрез LG България, нито пък успявам да открия някаква on-line форма, която да се попълни за контакт с "баш" LG Corporation. Та моля, ако някой е намерил или намери начин за контакт или място за съобщаване за проблем да го сподели, че да им пишем на тия хора, белким се чуе нещо повече по въпроса. Благодаря предварително!
  #5  
Стар 10-09-2014
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

На БГ сайта си има всичко за контакт каквото ти трябва!
Ако искаш да се правиш на голям:
Сайт на разработчиците-регни се тук и питай каквото те тревожи!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
  #6  
Стар 10-09-2014
алт алт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 765
Благодари: 176
Получил благодарност:
201 пъти в 155 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 1
По подразбиране

ТВто нали е в гаранция, връщаш го оттам откъдето си го купил, какво общо има ЛГ.
  #7  
Стар 10-09-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,811
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,811 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от детроник Вижте мненията
Дали някой може да удари едно рамо? Както стана ясно, в България не може да се стигне до контакт с компания като LG. Поне аз не можах. Нито чрез LG България, нито пък успявам да открия някаква on-line форма, която да се попълни за контакт с "баш" LG Corporation. Та моля, ако някой е намерил или намери начин за контакт или място за съобщаване за проблем да го сподели, че да им пишем на тия хора, белким се чуе нещо повече по въпроса. Благодаря предварително!
Защо ти е , от Корея ли си купил или от България, или си решил на маСтор да се правиш и си го отворил да видиш къде е фтичето ?
Ако всичко е нормално, без интервенция от твоя или друга неоторизирана от LG страна, отиваш в сервиза към магазина от който си го купил . Ако си мислиш да ги открехнеш LG , че имат некачествена серия и се надяваш на някакъв бонус, надали ще те огрее , но опитай с чичко Гугъл , той ще ти покаже пътя към LG - Корея или LG Европа
  #8  
Стар 11-09-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ТВ-то е върнато. Проблем с това няма. На майстор се правих на 16-18 годишна възраст. Сега съм потребител. Относно птичето всеки го търси където и както намери за добре. Относно открехването...едва ли, а бонуса в днешно време явно е да си купиш нещо и то да работи. Не мога да се правя на голям, понеже не съм developer пък и да съм, ако съм голям няма да съм тук. Все пак благодаря на отзовалите се!
Да допълня историята с продължението и:
Оттук нататък водих дъъъълги разговори с LG България, сервиза на търговската верига от която го купих, отново LG България и т.н. Така 2 седмици.
След като се случи и с двата телевизора ми стана ясно, че вероятно се касае за дефектна серия матрици или проблем в управлението им. От LG българия казаха, че до момента никой не им е сигнализирал за подобен проблем и малко се дръпнаха, но след настояване от моя страна да получа повече информация, тестваха телевизори в техния шоурум и казаха че проблем има само с 42LB671V. Междувременно се разбрахме с търговската верига да прехвърлят поръчката ми от on-line магазина във варненсия им магазин и да отида и да тествам телевизорите и да си избера друг. Бях решил че щом от LG България казват че няма проблем с останалите ще взема 42LB670V, който реално се различава само по цвета на канта. Отидох в търговската верига и се започна голямото тестване. Пускахме тестовото изображение (бялата решетка) на всички тези модели:
42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671
Проблема със слепването на картината го има на ВСИЧКИ. Консултантите в магазина се изумиха и сами започнаха да разнасят флашката и да тестват телевизорите наред. Факт е, че при Philips, Samsung, Sony, Toshiba, както и в моделите, които не са 3D на LG. няма нито сенки при изобразяване на белите решетки, нито залепването, което се вижда при изброените модели на LG.
Бях принуден да отменя поръчката си и да си тръгна без телевизор.
От тук нататък ми оставаше само да съдействам за официално констатиране на дефекта на тези телевизори, затова писах отново на LG България. От там ми съчувстваха и казаха, че са просто служители в call център и не могат нищо да направят. Дадоха ми име на човек в сервиза към веригата от която щях да купя телевизора, който човек е главния, отговарящ за LG с идея да му обясня какъв е дефекта, който сме констатирали, той от своя страна да организира тестове и да сигнализира за проблема официално. След цялото ходене по мъките около този телевизор се чувствах длъжен да помогна с каквото мога, за да сe направи каквото трябва.
Тук вече ми стана ясно как на големитe корпорации не им пука за потребителя, който купува тяхната техника.
Разговарях с въпросния господин, като му обясних всичко от А до Я. Исках да му изпратя снимките, за да илюстрирам проблема, да му изброя тестваните модели и т.н. единствено с цел да се вземат мерки, да се сигнализира в LG и да се стигне до решаване на явния проблем. Да ама не. от разговора ми стана ясно че на никой не му дреме какви телевизори си купуваме, важното е да ги купуваме. Отново обяснения как аз съм единствения който е забелязал такъв проблем (да не пропуснем поне 10-12 консултанта в различни магазини с които тествахме tелевизорите) и че щом не се забелязва от масовия потрбител, то проблем НЯМА. Явно аз не съм масовия потрбител....???? попитах го все пак няма ли да документират проблема някак, на което ми отгoвори, че е трябвало да занеса конкретен телевизор със сериен номер и те да го тестват, снимат и така да документират. Такава била процедурата спусната от LG. Значи трябва да си купя дефектен телевизор, да го занеса директно от магазина в сервиза и да се жертвам за каузата, за да сигнализират в LG. Е такава простотия няма.
Жалко, че "масовия потребител" купува и не гледа какво! И като чета как разни хора коментират леко тъмните ъгълчета като огромен проблем се чудя как не са забелязали залепващите изображения на тези същите модели телевизори, дето им пречат тъмните ъгълчета. Както и да е. Ще почакам, ще поразгледам пак и сигурно ще харесам нещо друго.
Жалко само ,че бях с убеждението, че техниката се развива и усъвършенства на базата на опит и впечатления и отзиви на потребителите, а се оказва че не е така. Поне не в България. Тук цари непукизъм и безхаберие, а корпорациите ни смачкват.
Единственото, което ми остава да направя с натрупания опит и впечатление е да ги споделя тук с вас и дано го прочетат повече хора, които са се спрели на тези модели телевизори и да не си ги купят, защото не е редно да ни продават дефектна техника след като знаят че е дефектна и се премълчава, да върви бизнеса, а българския потребител е балък и ще му ги пробутаме.
Следните потребители (17) благодарят на детроник за този полезен пост
arminius_sat (11-09-2014), Brian (11-09-2014), cecopeco (11-09-2014), imperia (10-12-2014), Kosme (11-09-2014), monk1987 (12-09-2014), nokia n96 (11-09-2014), PhilipZ (19-09-2014), uniqad (11-09-2014), yavor1 (11-09-2014), yvor (26-10-2014), Вокстер (08-10-2014), гтод (08-10-2014), дтв-бг (27-10-2014), емо111 (08-10-2014), МИМО (27-10-2014), Пъстрина (27-10-2014)
  #9  
Стар 11-09-2014
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Колко е времето за което се наблюдава този (д)ефект!
След време изчезва ли , ако загасиш ТВ-то и го пуснеш остава ли пак!
Като искаш да си полезен , напиши проблема във форума от линка който съм ти дал и виж какво ще ти отговорят!(там не са като тукашните "специалисти")

п.п. -
Цитирай:
някой който няма проблем (тествах 670 и не забелязах проблем)
-и по-късно:
Цитирай:
Пускахме тестовото изображение (бялата решетка) на всички тези модели:
42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671
Проблема със слепването на картината го има на ВСИЧКИ.
-явява се леко противоречие - защо?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!

Последно редактирано от gentu : 11-09-2014 на 18:18
  #10  
Стар 11-09-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Колко е времето за което се наблюдава този (д)ефект!
След време изчезва ли , ако загасиш ТВ-то и го пуснеш остава ли пак!
Като искаш да си полезен , напиши проблема във форума от линка който съм ти дал и виж какво ще ти отговорят!(там не са като тукашните "специалисти")

п.п. -
-и по-късно:


-явява се леко противоречие - защо?
В началото тествахме 670V в магазина, където не разполагах с тестовото изображение с решетката, а и в магазина няма интернет и LG Store не може да се стартира. Пробвахме с менюто Smart share, но консултанта не беше твърде отзивчив и не ми даде дистанционно за да тествам аз. Премина за секунда през менюто, после мина през друго с различен фон и не се забеляза нищо. Следващите тестове, които направих бяха при консултанти, които бяха заинтригувани от проблема и бяха склонни да тестват както трябва и с тестовото изображение-решетка. 670V съм тествал общо в 4 или 5 магазина след първия тест, понеже исках да взема такъв модел. При всички останали тестове на 670V също оставаше показаното остатъчно изображение.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
42lb671, 42lb671 дефект, lg, lg дефект, Дефектна, дефектна матрица, залепване, залепване на картината, ивица на екрана, картината, лента на екрана, матрица, на, проблем с lg, Серия, слепване, слепване на картината


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Матрица за NEO LED-32165 DL Мастика ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 9 02-03-2015 08:11
SONY KDL 40V3000 LCD ремонт на матрица ДЕЗМАН Въпроси и отговори 2 21-07-2013 14:10
Мачкането, серия 2 Зубър Кошче 18 18-09-2011 18:59
Voltel MX серия shemetcho YU-MA-TU / VOLTEL 15 12-12-2010 15:47
Италия Серия А dido sat 2010 ДИРЕКТНИ ИЗЛЪЧВАНИЯ 8 12-09-2010 19:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.