The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Вижте резултатите от анкетата: Какъв ще е следващият ви телефон
iPhone 14 21.54%
С Android OS 35 53.85%
BlackBerry 2 3.08%
Nokia 9 13.85%
Друг (какъв) 5 7.69%
Каквото е на мода 0 0%
Гласували: 65. Вие може да не гласувате в тази анкета

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-06-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране iPhone превзе почти половината от европейския пазар


Според последното проучване на аналзитароската фирма Yankee Group, iPhone бележи сериозни успехи на европейския пазар. Изследването сочи, че устройството е превзело почти половината от този пазар. Ако трябва да се говори с точните числа, взети от проучването на експертите от Yankee Group, iPhone е завладял цели 40% от пазара в Европа. Тези 40% от европейските потребители са нарочили именно iPhone за следващото устройство, което ще си купят.

В проучването на анализаторската фирма Yankee Group са анкетирани общо 5000 души – всички те, разбира се, са жители на Европа. Наред с тях участие в изследването вземат и 2250 работодатели и IT консултанти. Според статистиката, Apple са на път да осъществят голямото си завръщане на стария континент. Данните сочат, че 40 % от потребителите, които възнамеряват да си купят смартфон планират той да е iPhone, а Android влиза в плановете само на 19 % от бъдещите купувачи на подобни устройства. След тях се нареждат BlackBerry на RIM със 17 % и на последно място Nokia – едва с 15 %.

От изследването на Yankee Group се правят и други изводи. На първо място, става ясно, че четири пъти повече работодатели вече – както физически, така и юридически лица – залагат на потребителската техника и устройства. На второ място, новите продукти засилват нивото на продуктивност. Според работодателите, продуктивността на служителите им се е повишила с 58%, откакто през командировките те носят със себе си таблети. И на последно място, потребителите предпочитат да закупят устройство, което да удовлетворява както личните, така и професионалните им нужди и потребности.

Проучването на Yankee Group е проведено в пет европейски страни – Италия, Франция, Испания, Германия и Великобритания. Не става ясно обаче по колко членове представители от всяка държава са били анкетирани от експертите на анализаторската фирма.

Източник: kaldata.com


А ето и най-нова статистика от comScore. Много "убийци" има, но все още не са убили една нахапана ябълка с нейната "секта".
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K

Последно редактирано от Музикантът : 26-06-2011 на 11:10
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-06-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,937
Благодари: 980
Получил благодарност:
7,314 пъти в 3,551 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране iPhone превзе почти половината от европейския пазар

Айде и ние да си направим една анкета.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-06-2011
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Цитирай:
Първоначално написано от Музикантът Вижте мненията
Тези 40% от европейските потребители са нарочили именно iPhone за следващото устройство, което ще си купят.
Егати простотията. По тази логика, Мерцедес са превзели България. 90% искат да си купят, но не си купуват, защото има хиляди други варианти за придвижване от точка А до точка Б. Социологията е наука за манипулиране на общественото мнение, не за отчитането му.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26-06-2011
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 489
Благодари: 140
Получил благодарност:
317 пъти в 131 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
Егати простотията. По тази логика, Мерцедес са превзели България. 90% искат да си купят, но не си купуват, защото има хиляди други варианти за придвижване от точка А до точка Б. Социологията е наука за манипулиране на общественото мнение, не за отчитането му.
Въпреки, че не позлвам Айфоне, не мога да не се съглася, че отрочето на Стив Джобс превзе белите страни като Англия, Франция, Испания и Италия (за Амерка няма смисъл да споменавам), в Англия например всеки 2-ри човек, които говореше по телефон беше айфоне 4 или 3-та версия, така, че тук някакви "разбирачи" се прехласават по Андроид и го хвалят сякаш аха да го обаладят не значи нищо, просто някаква група хора са си купили нещо.... за което пак плащат на Бил Гейтс!
А Айфона си е айфон!
Интересна и е анкетата в графа други. На света преди Айфон и андроид имаше и ще има само ВинМобайл....
Все пак за всеки продаден телефон се бецали на Бил Гейтс за интелектуална идея!
__________________
TomTomMaps
HereWeGoMaps
Waze
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-06-2011
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Следващия ми незнам, но сегашния е iPhone4.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на heracle за този полезен пост :
данаил (27-06-2011)
  #6  
Стар 26-06-2011
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Ако няма модел на Blackberry който да ме грабне-бройте ме с Iphone.Не бих дал 1000лв за LG,SE,HTC никога ,при положение ,че толкова струва Iphone,който е на светлинни години в изработката и дизайна от тия пластмасови китайски теУефончета!
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26-06-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,736
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,652 пъти в 2,338 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гърга Питич Вижте мненията
Ако няма модел на Blackberry който да ме грабне-бройте ме с Iphone.Не бих дал 1000лв за LG,SE,HTC никога ,при положение ,че толкова струва Iphone,който е на светлинни години в изработката и дизайна от тия пластмасови китайски теУефончета!
Веско, не се излагай Толкова лаишко мнение очаквах от други, но не и от теб...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26-06-2011
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,886
Благодари: 1,723
Получил благодарност:
5,182 пъти в 2,336 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Веско, не се излагай Толкова лаишко мнение очаквах от други, но не и от теб...
може и така да звучи но за мен е така.андроида може да е супер,но не ме кефят дивайсите,нямат стил,а и IOS по нищо не отстъпва.освен това тук имаше условност,ако не си харесам Blackberry
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26-06-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,736
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,652 пъти в 2,338 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гърга Питич Вижте мненията
може и така да звучи но за мен е така.андроида може да е супер,но не ме кефят дивайсите,нямат стил,а и IOS по нищо не отстъпва.освен това тук имаше условност,ако не си харесам Blackberry
Нямат стил? Интересно. Боравил ли си с Nexus S или Sensation? Защото ако кажеш, че те нямат стил, особено Сенсейшъна, то определено ще те призная за човек със странен вкус А Сенсейшъна не само, че има стил, но и като хардуер е много напред. А относно Блекбърито е ясно, аз също съм им голям фен
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26-06-2011
Аватара на Денислав
Денислав Денислав не е на линия
44 65 6e 69 73 6c 61 76
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 421
Благодари: 6
Получил благодарност:
119 пъти в 73 поста
Сваляния: 191
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Вчера, едно приятелче ми поиска да му пратя новия албум на U.D.O. през синия зъб. След 3 проби се оказа, че не може. Учуден му поисках да видя телефона, оказа се, че е Айфон .

Питам го как е братле Айфоня, ами отговори ми двусмислено, бива - и флаш няма с умиление завърши.
__________________
LG LB730V BNT HD, bTV HD, bAction HD, RingBG HD, News7 HD, NovaSport HD, DiemaSport HD,DiemaSport2 HD & IPTV
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iphone, iphone apple, европейския, от, пазар, половината, почти, превзе


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Unlocked mobile phone........... akm88 GSM мобилни комуникации 1 30-11-2010 12:27
Къде ми изчезнаха половината канали? proba AB Com / DG Station 4 28-09-2009 17:47
“Всеки път съм друга” на Plastic Dreams превзе видео порталите ТИНТИН МУЗИКА 0 20-07-2009 12:32
Половината от жителите на Прага имат DVB-T ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 25-05-2009 14:22


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.