The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Настройки на рутери

Настройки на рутери Как да настроите вашия рутер така, че да имате достъп до вашия сателитен приемник, или как да защитите вашия приемник от нежелан достъп отвън.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #71  
Стар 25-06-2013
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
С оригиналния софт?
Дам.
И в квартала ми има шибано ограничение на адсл-а да пращат макс. 5 мбита въпреки че се плаща за 15 мбит.
И оптика не прокарват
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Досев за този полезен пост :
BOBIKAT (25-06-2013)
  #72  
Стар 26-06-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Raziel Вижте мненията
Последно като си играх с опен врт-то разпознаваше портовете като суитч т.е. като един интерфейс и нямаше vlan tagging. Можеше да се ползва само eth0 към wlan0 или обратното.
За телнет разгледай настройките на уеб интерфейса и пробвай и с ssh.
Засега успях да го накарам да се връзва към безжичната ми мрежа по DHCP с парола (192.168.1.112 чрез wi-fi) и да рутира по ЛАН кабел към лаптопа ми по DHCP (192.168.2.132). Като същевременно мога да влизам и в трите ми рутера (192.168.1.1 ; 192.168.1.3 ; 192.168.2.1).
Като задам на WAN в настройките да е "eth0.1 до eth0.4) и излиза опцията за Wlan tagging, но нещо по кабел неще да се конектне към 1 от двата рутъра 192.168.1.1 или 192.168.1.3, но като задам на лаптопа да си вземе IP по DHCP, той взима или от 1.1 или от 1.3, нищо че е закачен към 2.1. Дефакто тоя си остава суич. Някакви идеи?!


Последно редактирано от BOBIKAT : 26-06-2013 на 17:10
Отговори с цитат
  #73  
Стар 27-06-2013
Raziel Raziel не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 78
Благодари: 41
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен като цяло ми остана само едно такова ZTE и го ползвам рядко като ходя някъде и мога да чофкам нет - закачил съм ги заедно с един комтренд на бибаком от ZTE wlan>eth и после eth>wlan на comtrend-a и от там към компа и само с един кабел ги вдигам нависоко.
По спомен на мен не ми излизаха eth0.1, 0.2 и т.н. , а само eth0 и когато искаш да взема ИП по DHCP както искаш да направиш трябва мрежата да е направена на LAN от DDWRT интерфейса. Гледай винаги да оставаш с един интерфейс който да ти е на ЛАН, защото настройките за достъп до рутера по дефолт са достъпни само от лан интерфейса. Аз така прецаках един и се наложи префлашване. Според мен както искаш ти да го ползваш нет от другият рутер по-добре направи и двата интерфейса на лан и си настрой днс-те, изключи всички излишни истории като dhcp, nat, upnp и т.н. и го остави да си взема адрес от другият рутер, защото тези ЗТЕ-та са доста калпави. Направих един да се ползва като рутер от един мой познат и става само за бразуване от 2-3 потребителя - за торенти или някакви големи стриймове просто забрави. Максимално орязано ддврт без уеб интерфейс пак го товари и то доста доволно.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 27-06-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Raziel Вижте мненията
На мен като цяло ми остана само едно такова ZTE и го ползвам рядко като ходя някъде и мога да чофкам нет - закачил съм ги заедно с един комтренд на бибаком от ZTE wlan>eth и после eth>wlan на comtrend-a и от там към компа и само с един кабел ги вдигам нависоко.
По спомен на мен не ми излизаха eth0.1, 0.2 и т.н. , а само eth0 и когато искаш да взема ИП по DHCP както искаш да направиш трябва мрежата да е направена на LAN от DDWRT интерфейса. Гледай винаги да оставаш с един интерфейс който да ти е на ЛАН, защото настройките за достъп до рутера по дефолт са достъпни само от лан интерфейса. Аз така прецаках един и се наложи префлашване. Според мен както искаш ти да го ползваш нет от другият рутер по-добре направи и двата интерфейса на лан и си настрой днс-те, изключи всички излишни истории като dhcp, nat, upnp и т.н. и го остави да си взема адрес от другият рутер, защото тези ЗТЕ-та са доста калпави. Направих един да се ползва като рутер от един мой познат и става само за бразуване от 2-3 потребителя - за торенти или някакви големи стриймове просто забрави. Максимално орязано ддврт без уеб интерфейс пак го товари и то доста доволно.
За да ти излезе етн0.1... и т.н., трябва да направиш нов интерфейс, и после да избереш нов (друг) и в празното поле пишеш етн0.1 и след като дадеш сейв и еппли и търпеливо изчакаш 3-4-5 да промени настройките, и чак тогава се появява при -->нетуорк--интерфейси. Ама май трябва да се свали пакета за мултиван за да стане. Иначе само с бин-а от темата в микротик се държи добре. Тествах и с други бинчета, като с тях забиваше и направо ново прифлашване. Даже първия път усрах и интерфейса ЛАН, и евала на колегата, дето е писал за пин16 и замасяването. Интересното е, че при качване на опенврт си има уеб интерфейс. Или това с графичната среда е друго?
Мен по принцип ми трябваше да се закача към АР, което се закача към безжична мрежа, която е с юзър и пасс към провайдъра, и с рутъра ще я излъжа че е 1 комп, и така да си пусна мрежа и на другите. Но като гледам сега, май АР ще отпадне а ЗТЕ ще поеме неговата роля, даже и ще рутира.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 27-06-2013
Raziel Raziel не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 78
Благодари: 41
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Последните версии на DDWRT си имат графичната среда в бин-а. Multi-wan пакета не поддържаше този чип на broadcom, който е сложен на ZTE-то и затова ти казвам че не ставаше. То за разпознаването на eth0.1, 0.2 и т.н. ще си ги разпознае, но не може да ги управлява и може да ги използваш само като един интерфейс.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Raziel за този полезен пост :
BOBIKAT (27-06-2013)
  #76  
Стар 21-01-2015
Кайен Кайен е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 856
Благодари: 60
Получил благодарност:
351 пъти в 214 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране F17

Някой успя ли да конфигурира този модем -ZTE ZXDSL 531B- като рутер с един WAN и три LAN порта?
Отговори с цитат
  #77  
Стар 21-01-2015
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кайен Вижте мненията
Някой успя ли да конфигурира този модем -ZTE ZXDSL 531B- като рутер с един WAN и три LAN порта?
-същото и за Huawei HG530?(за сега става само АР и толкоз)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #78  
Стар 22-01-2015
мнн мнн не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само черните (Пирели) стават. LAN1 може да става WAN.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
531b, zxdsl, БТК, модем or рутер, на, Отваряне, портове


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Отворяне на портове в рутер LinkSys nikec Настройки на рутери 8 23-11-2009 21:10
Отваряне на портове в БТК ZXDSL 531B модем/рутер nikec Уроците на Nikec 0 01-11-2009 23:15
Отваряне на портове с рутер DLINK DIR-301 Devnull Настройки на рутери 0 01-11-2009 20:35
Отворяне на портове в рутер LinkSys nikec Уроците на Nikec 0 31-10-2009 22:24
ПИТАНЕ за безжичен WI-FI рутер-модем на БТК radich_58 Въпроси и отговори 3 09-05-2009 10:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.