The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 28-01-2017
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Напоследък /в последните 1-2 години/ забелязвам една тенденция, всеки да иска да му се върши работа за около 10-20лв., без значение каква... Един приятел, който прави инсталации, отива на оглед на обект - говорим за 50 и кусур точки, чисто нова инсталация с къртене, дупчене на трегери, защото условието е тоците да минават над окачения таван, да се монтират контакти, ключове и осветителни тела и т.н. и т.н. и оня казал:"За 100лв. ще стане, нали?"... Естествено моят човек си тръгнал, без коментар... Да кърти три дни, да прекарва кабели, да виси по стълби и това за 100лв... Ми как да стане... Децата му и те сирене ядат... Един комшия ми обясняваше, как според него, цената за 4 гуми демонтаж, баланс и монтаж, не трябвало да надвишава 10лв., щото над тая цена, му се струвало скъпо. Пък той се изживява като някакъв майстор /разбирай зидаро-мазач/, като неговият труд си го оценява на 10лв./квадратен метър... при средна цена 6лв.
Изобщо... Той тарикат да дере кожи, ама като трябва той да плаща - скъпо...
Ми като е скъпо, да си купи баланс машина, крикм тежести, инструменти и да си го прави сам, както и оня сам да си направи инсталацията.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
Ooo_Pepi (28-01-2017)
  #22  
Стар 28-01-2017
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,133
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от blinderix Вижте мненията
Аз мога да я свърша тази работа, но нямам време. Поел съм друг ангажимент.
Ясно, имах предвид да го надъхаш твоя френд да метне една булсатка сам.
За такъв монтаж се дават пари, само ако си с две еднакви ръце

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #23  
Стар 28-01-2017
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако заплатата ми беше 3000 лева - да, няма да ми е проблем да дам 300 лева за монтаж и настройка. Става въпрос за еднократна услуга, за която даваш 10% от месечната заплата. Но при условие, че заплатата ми е 320 лева - не. Преди 4-5 месеца си взех компютър за 100 лева, за който спестявах пари 3 месеца. Излиза, че трябва да спестявам 9 месеца, само за да мога да си позволя подобна услуга. Ясно е, че няма как да стане.
Така че, когато човек няма пари, вика неволята.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 28-01-2017
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Но при условие, че заплатата ми е 320 лева - не. Преди 4-5 месеца си взех компютър за 100 лева, за който спестявах пари 3 месеца. Излиза, че трябва да спестявам 9 месеца, само за да мога да си позволя подобна услуга. Ясно е, че няма как да стане.
Така че, когато човек няма пари, вика неволята.
-да не си на половин работен ден ти бре - по колко часа на месец работиш?
Цитирай:
Промени в закони, наредби и правилници, решения на държавни институции и на регулатори влязоха в сила от 1 януари 2017 г. Кои са по-важните от тях? Минималната работна заплата се увеличава с 40 лв. и от 420 лв., колкото бе през миналата година и вече ще е 460 лв. Най-ниската работна часова ставка вече ще бъде 2,77 лв.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gentu за този полезен пост :
SERHI1970 (28-01-2017)
  #25  
Стар 28-01-2017
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,207
Благодари: 602
Получил благодарност:
472 пъти в 335 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране :)

Човек като няма пари вика неволята форума е за това да си помагаме с питане знаете до къде се стига
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jack82 за този полезен пост :
Петър Ф (28-01-2017)
  #26  
Стар 28-01-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,389
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joe Вижте мненията
Марияне, а дали от това което си написал си правиш извода, че вие великите величковци така само си изяждате хляба. От това което си написал става ясно, смяната на линеен мотор е фасулска работа и не струва парите които искате . Аз търсих някои да ми настрои антените и понеже се отзовахте тутакси - псувайки и оплювайки, колко сме мурзилки и глупаци , сега даже сам су настроих 210 парабола с линеен мотор. Без мечешките ви услуги. Което още веднъж показва, че след като глупаци като мен се справят с мултифиид на булсатка 13-16-23 и настройка на 210 парабола с линеен мотор, значи оценката на труда ви е повече алчност и надувка отколкото хоби. Напсувайте ме и ми обяснете колко съм прост, само където на вълка врата му е дебел .... знаете защо.
Все по малко ще ви търсят. И то предимно такива дето наистина са яки глупаци на тема сателити.



Sent from my phone using Tapatalk
Смяната на линеен мотор е фасулска работа и не изисква умствен труд,малко хамалогия при по голяма антена,но 50лв е предоволно,без настройка!Някой поиска 100, щото руснаците плащали повече!А за настройка си е друга тарифата!Няма как на 2 метра да е под 50лв,ако сам си си сложил антената на кола,говоря от 54 ляво до 30 дясно!Това е процедура, високоинтелектна,която се прави за 1час,някои я правят за дни,други месеци не могат да си оправят дъгата,ти сигурно си по средата,щом си успял,но това не те прави разбирач!Ако сега те сложа на една 210,бас ловя,че една седмица,няма да ти стигне и пак ще ти намеря грешки!И при това само настройка!Ами ако трябва и стойка да дялкаш на някоя тераса или да качваш електрожена на на покрива,да речеме в днешния ден,да дигаш на покрива с въже,ти ще тръгнеш ли за 200лв?Предполагам ,че няма!Хубаво е че си настроил твойта,но като отидеш на втората или третата и изядеш дебелия,поради незнаене и неможене,ела тогава да ми разправяш,колко ти е дебел врата!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на dzumba за този полезен пост
oldman (29-01-2017), Ooo_Pepi (28-01-2017)
  #27  
Стар 28-01-2017
garanciq garanciq не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 769
Благодари: 35
Получил благодарност:
139 пъти в 116 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИлиянБГ Вижте мненията
Със този ценоразпис за настройка и монтаж спокойно за 1 ден се правят 300 лева без да си давате много зор.
Може и теб да уредим.Демонтаж и монтаж на две антени по 20лв.Та те бакшишите по пътя ще се пукнат от смях!Едно е да си го правил в къщи друго е да работиш с клиенти!Смяташ сигурно че стойките ги лепим с плюнка и почваме да гледаме в уреда!А на тоя с брадвата му давай 60лв. щото той е пеша или с колело плащат му тока няма винетка гражданска отговорност а и брадвата ще е от теб. 20 демонтажа и монтажа на по 2 антени и ще изкараш 400лв. за ден.

Последно редактирано от garanciq : 28-01-2017 на 19:19
Отговори с цитат
  #28  
Стар 28-01-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Преди 1 година търсих във форума човек,да смени един линен мотор във Варна,бях му уредил 50лв ,да развие 2 и стегне 4 гайки и да закачи четирижилен кабел,като има откъде да гледа 1:1,без настройка,никой не се яви!Човека сам си го смени за 1час!
Имам спомен, че ти предложих услугите си, ако няма кой, но без да ми се плаща
Отговори с цитат
  #29  
Стар 28-01-2017
dokodoko dokodoko не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2015
Мнения: 265
Благодари: 81
Получил благодарност:
39 пъти в 27 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

и аз да се метна в темата , искам да се похваля макар и на моменти с 1 или 2 леви ръце , съм си настройвал сам няколко антени ,и на булсат и на виваком антени, и дори ми се е налагало от едно място на друго да ги местя , пак сам е разбира се слагам един човек пред твто да ми казва , как са нивата но усилвам твто на даден канал предимно музикален , и го ползвам по ориентир дали съм нацели спътника . щом чуя звук от програмата всичко заспива
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28-01-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,389
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Признах те!Дано комшията не си пусне Докодоко на отворен прозорец!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
dokodoko (28-01-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
адрес, Антени, друг, един, За, монтажник, на, от, Преместване, софия, фиксирани


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
два конвертора един до друг Астрал САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 6 13-09-2013 00:17
Втори Vivacom приемник на друг адрес? vpetrov ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 2 29-12-2012 11:18
Проблем с 2 антени на един приемник bruno86 Въпроси и отговори 10 03-04-2011 19:34
Защо Nokia и Microsoft са обречени един на друг ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 20-02-2011 12:00
Гледане един канал от PC , друг на Dreambox Rabin Въпроси и отговори 37 14-09-2010 19:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.