The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Уроци и съвети за начинаещи

Уроци и съвети за начинаещи Споделете своя опит или се научете от опита на другите

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 09-12-2010
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 693
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
е не може ли да му взема тогава един 2.5 есата и да го мушна вътре и да се реши въпроса,макар че външният ме блазни чемога да си го зареждам с филмчета от други места..но трансвера дали ще е достатъчен 480 Mbit/s (60 MB/s) за нормално гледане и дали ще може да се захранва с достатъчно ток??
Възможно е след време да имаш проблеми с захранването на бокса и вътрешния хард. А с външното захранване и възможноста да преместиш харда директно на компа ако не ти стига скороста на копиране по мрежата.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 09-12-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
Възможно е след време да имаш проблеми с захранването на бокса и вътрешния хард. А с външното захранване и възможноста да преместиш харда директно на компа ако не ти стига скороста на копиране по мрежата.
добре до тук рзбрах,имам един външен 500г.ще го ползвам него за сега докато купя....
после какво правим,до тук разбрах от ПРОДУЦЕНТЪТче трябва да си инсталирам самба сървър от адонса,каде точно се намира това че там излизат доста неща...
след като го инсталирам какво правим????
Отговори с цитат
  #13  
Стар 09-12-2010
Аватара на yavoor
yavoor yavoor не е на линия
пълен полуидиот
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Плевен
Мнения: 865
Благодари: 73
Получил благодарност:
309 пъти в 182 поста
Сваляния: 210
Ъплоуди: 0
По подразбиране 4D

Моят съвет е да НЕ слагаш вътрешен хард. Влошава се охлаждането и още след два дни вентилаторчето ще изреве на умряло. Проблема се решава с още еди вентилатор, който да обдухва бокса отгоре. Аз ползвам такъв от компютърно захранване, който пуснат на 5в от USB е абсолютно безшумен.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 09-12-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavoor Вижте мненията
Моят съвет е да НЕ слагаш вътрешен хард. Влошава се охлаждането и още след два дни вентилаторчето ще изреве на умряло. Проблема се решава с още еди вентилатор, който да обдухва бокса отгоре. Аз ползвам такъв от компютърно захранване, който пуснат на 5в от USB е абсолютно безшумен.
да това е добра идея ма малко грубо ще стане,,,,аз имам един на стоика вентилатор за стая та мога да го насоча към дреема,малко е големичък амааааааа.

не разбрах само какъв е проблема с външен хд 2.5 през усб..
Отговори с цитат
  #15  
Стар 09-12-2010
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Чаноо да ти обясня какво правя аз. Имам си хард на USB със собствено захранване. Форматиран е под NTFS и го чете и компа и дрийма. За дрийма зависи с кой имидж си.Ако не го приеме теглиш от адоните ntfs driver и готово.
Предимства на този вариант:
Харда може да си го включваш както в дрийма така и в компа и да си качваш файловете.
Недостатъци:
По-бавен трансфер и някои .mkv файлове насичат.
Това се оправя като използваш Total Video Converter и си преконвертираш филма във формат TS.Даже може и субтитрите да си вградиш в картината.Качеството си остава добро.
Ако използваш вътрешен диск то той си остава кажи речи само за дрийма и ако решиш да му качиш нещо от компа ще трябва да го качваш през FTP.Тази операция обаче е много бавна.Примерно един филм от 4Гб ще трябва цял ден или цяла нощ да го чакаш да се качи на харда.
Вярно е че трансфера е много по-бърз.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Devnull за този полезен пост :
chano (10-12-2010)
  #16  
Стар 10-12-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Devnull Вижте мненията
Чаноо да ти обясня какво правя аз. Имам си хард на USB със собствено захранване. Форматиран е под NTFS и го чете и компа и дрийма. За дрийма зависи с кой имидж си.Ако не го приеме теглиш от адоните ntfs driver и готово.
Предимства на този вариант:
Харда може да си го включваш както в дрийма така и в компа и да си качваш файловете.
Недостатъци:
По-бавен трансфер и някои .mkv файлове насичат.
Това се оправя като използваш Total Video Converter и си преконвертираш филма във формат TS.Даже може и субтитрите да си вградиш в картината.Качеството си остава добро.
Ако използваш вътрешен диск то той си остава кажи речи само за дрийма и ако решиш да му качиш нещо от компа ще трябва да го качваш през FTP.Тази операция обаче е много бавна.Примерно един филм от 4Гб ще трябва цял ден или цяла нощ да го чакаш да се качи на харда.
Вярно е че трансфера е много по-бърз.
ето ова вече е полезна информация,..
но пак се чудя какво да взема,значи вътрешен отпада,остава външен и външен с докинг станция кое според вас е по добре,трябва да се вземе ной доброто.....
а с конвериране въобще не ми се занимава,искам като дръпна некои филм и направо да го гледам..
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10-12-2010
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chano Вижте мненията
ето ова вече е полезна информация,..
но пак се чудя какво да взема,значи вътрешен отпада,остава външен и външен с докинг станция кое според вас е по добре,трябва да се вземе ной доброто.....
а с конвериране въобще не ми се занимава,искам като дръпна некои филм и направо да го гледам..
освен дрийма:
вземай това,отделен плеър без проблеми

2.Ако можеш ,включи компа към телевизора-или с хдми/ако има/ и с vga кабел,вземаш и безжична мишка и клавиатура и си в джаза,
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10-12-2010
Аватара на samisam
samisam samisam не е на линия
Sam
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 144
Благодари: 70
Получил благодарност:
17 пъти в 10 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране A110

Imam PCH A110 под линукс, с вътрешен ХДД. Този плеър има и вграден торент, който сам си сийдва или лийчва, няма вентилатор и е много безшумен. Плейва всичко с отлично качество. В твоя случай може да се ползва като NAS. Но май не е много изгодно, освен да го ползваш за единия ТВ, а да гледаш всичко записано на него от другия. Той си има САМБА. Ето линк Цък
Отговори с цитат
  #19  
Стар 10-12-2010
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от samisam Вижте мненията
Imam PCH A110 под линукс, с вътрешен ХДД. Този плеър има и вграден торент, който сам си сийдва или лийчва, няма вентилатор и е много безшумен. Плейва всичко с отлично качество. В твоя случай може да се ползва като NAS. Но май не е много изгодно, освен да го ползваш за единия ТВ, а да гледаш всичко записано на него от другия. Той си има САМБА. Ето линк Цък
това е добре но ще се зарина с устроиства бре,тя жената докао подкара некои филм ще лудне,вече имам 5 дисанционни в къщи.а за тока да не говорим качи се с 20 лв.последния месец......
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10-12-2010
Аватара на samisam
samisam samisam не е на линия
Sam
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 144
Благодари: 70
Получил благодарност:
17 пъти в 10 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами тогава почвай да се поосвобождаваш от у-вата. И аз имам едни такива наблюдения за моите....
Някои от техните дистанционни не могат ли да се ползват и за телевизора? Май това на Дрима би трябвало да може. Има едни кодове и с дист. на дрима може да управляваш ТВ.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
до, добре, СЕГА, тук


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Имате ли Планета ТВ на 39 Е сега? фолкръм Дъра-Бъра 11 04-12-2010 14:19
Добре дошли в света на Fine Living Network - април 2010 Chello Central Europe ДРУГИ 0 31-03-2010 23:18
“Шоуто на Слави” стартира нов проект: “Добре дошъл в България” ТИНТИН ДРУГИ 0 10-02-2010 09:50
Дзифт по HBO сега! Джак ФИЛМИ 0 12-11-2009 21:16


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.