The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 26-12-2014
Бай Гроздан Бай Гроздан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Exclamation Порблем при опит за свързване на антена към LG 47LB700V

Първо, не разбирам нищо от ефирна телевизия и приемници и исках просто докато чакам техниците на доставчика да цъкам няколко дена нещо ефирно на новия телевизор.
Ползвам следната антена, която е изпробвана на друго място и работи безпроблемно:


Доколкото знам не ми е нужен декодер, а само вкарване на антената и настройка на каналите. Само че на мен нищо не ми намира. Няма и възможност за тестване на сигнала (signal test не може да се цъкне).


На auto tuning също не намира нито една програма.


Някакви идеи?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26-12-2014
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Пробвай да я захраниш, ако има такава опция в менюто на ТВ, макар, че като я гледам то й е "вградено".

Погледни в цифроним за честотите и виж какви настройки са дадени на тунера в съответното меню.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26-12-2014
Бай Гроздан Бай Гроздан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Онджичек Вижте мненията
Пробвай да я захраниш, ако има такава опция в менюто на ТВ, макар, че като я гледам то й е "вградено".

Погледни в цифроним за честотите и виж какви настройки са дадени на тунера в съответното меню.
Кое да захраня? Антената си я включвам в захранването, ако за нея говорим.
Преди малко стократен опит успя да ми хване 2 програми, но изчезна.

Това че нямам директен изглед към Копитото предполагам оказва значение, но чак никакъв сигнал ми се вижда странно. Наставих няколко жици вместо антена, но пак без успех.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26-12-2014
петър0 петър0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 48
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 6 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бай Гроздан Вижте мненията
Кое да захраня? Антената си я включвам в захранването, ако за нея говорим.
Преди малко стократен опит успя да ми хване 2 програми, но изчезна.

Това че нямам директен изглед към Копитото предполагам оказва значение, но чак никакъв сигнал ми се вижда странно. Наставих няколко жици вместо антена, но пак без успех.
Опитай отново щом си намерил два канала пусни се индикатор на сигнал и си мести антената докато не намериш по високо ниво на сигнала
Ако имаш възможност премести антената до някой прозорец вземе че се появи нещо

Последно редактирано от петър0 : 26-12-2014 на 20:48
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-12-2014
Бай Гроздан Бай Гроздан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от петър0 Вижте мненията
Опитай отново щом си намерил два канала пусни се индикатор на сигнал и си мести антената докато не намериш по високо ниво на сигнала
Ако имаш възможност премести антената до някой прозорец вземе че се появи нещо
Преместих го в другата стая с пряка видимост към кулата. Пак същото дърво. Не знам одеве как се случи само веднъж да намери 2 програми. Сега опитах 1000 пъти и нищо не става.
Ако има някой с подобен модел да каже каква магия направи или да им го нося в сервиза.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26-12-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Надали проблемът е в телевизора. По-скоро антената някъде се дъни. Това, че имаш пряка видимост, не значи, че сигналът е достатъчно силен, защото е възможно да ровят нещо и да играе. Виж си буксата и кабела. Също провери менюто на телевизора за наличие на захранване от него към антената. Търсиш Booster.

Аз да питам нещо - мога ли да използвам кабел свързан за конвертор на антена, като антена за ефирна телевизия? Може ли през конвертора /четворен Red Extend на Inverto/, да се получи пробив от другите портове и да прецака тунера на ТВ-то? Мястото е добре със силен сигнал, просто приемникът ще се ползва месец на друго място, а не ми се занимава да слагам външна антена за ефирна и т.н. Със стайна положението е висящо. За кабелът от сателитната антена съм 100% убеден, че ще свърши работа, но дали е безопасно за ТВ-то?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26-12-2014
Бай Гроздан Бай Гроздан не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Надали проблемът е в телевизора. По-скоро антената някъде се дъни. Това, че имаш пряка видимост, не значи, че сигналът е достатъчно силен, защото е възможно да ровят нещо и да играе. Виж си буксата и кабела. Също провери менюто на телевизора за наличие на захранване от него към антената. Търсиш Booster.
Няма такова животно booster или поне аз не намерих. Антената, както споменах работи на други телевизори. Пробвах с няколко други кабела, които пробвах за антена както и различни букси. Добрата стара жичка ,която работи при повечето модели също не дава резултат.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27-12-2014
петър0 петър0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 48
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 6 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бай Гроздан Вижте мненията
Няма такова животно booster или поне аз не намерих. Антената, както споменах работи на други телевизори. Пробвах с няколко други кабела, които пробвах за антена както и различни букси. Добрата стара жичка ,която работи при повечето модели също не дава резултат.
Аз имам подобен телевизор марката е същата модела е подобен макар че живея на 50км от въпросната кула и хващам перфектно ефирна цифрова с тези малките антенки който са за цифрова ефирна провери си антената отново вземи един коаксиален кабел сложи му една букса и го свържи с твота а др страна на кабела я допри до нещо метално може и бирена кутиийка може и да се получи нещо
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27-12-2014
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бай Гроздан Вижте мненията
Няма такова животно booster или поне аз не намерих. Антената, както споменах работи на други телевизори. Пробвах с няколко други кабела, които пробвах за антена както и различни букси. Добрата стара жичка ,която работи при повечето модели също не дава резултат.
А случайно да търсиш Cable DTV, вместо Antenna DTV? Прекарай телевизора през заводските настройки и го настрой отначало, като му задаваш за страна Other.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27-12-2014
петър0 петър0 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Мнения: 48
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 6 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
А случайно да търсиш Cable DTV, вместо Antenna DTV? Прекарай телевизора през заводските настройки и го настрой отначало, като му задаваш за страна Other.
Май няма такава опция и аз сега търсих има само свързване за кабел сателит и антена като избереш антена ти изписва Digital only Search само това

Последно редактирано от петър0 : 27-12-2014 на 00:21
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
47lb700v, lg, антена, За, Към, на, опит, Порблем, при, Свързване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
споделяне на опит и впечатления кик Xtrend 16 24-08-2013 13:20
Опит за конкуренция при цифровата телевизия ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 4 15-10-2011 02:49
Свързване на 2ра антена калинхристов ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 15 02-11-2010 14:08
Свързване на коаксоален кабел към антена Nic73 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 9 23-11-2009 21:59
Нов опит за пускането на германски DVB-H Крал Артур МОБИЛНА телевизия [DVB-H] 0 25-02-2009 17:47


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.