The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25-06-2014
красибел красибел не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране проблем със ZHD 100

Здравейте, колеги,
Имам следния проблем. С посочения приемник съм по вече от три години и не ми е правил проблем. Включил съм през дисек 4 антени, съответно е настроен приемникът и доскоро гледаше без проблеми. От няколко месеца започна да изписва няма сигнал и другите простотии на другите три антени /не и за Булсатя, който съм забучил на вход 1/. Работи-забива, след 10-15 секунди пак тръгва. реших, че е заминал дайсека-някакъв Strong и си поръчах от форума - сатшопа друг най обикновен. Сложих го - същата работа. Отворих приемника и му замерих напреженията - в норма, колкото трябва да бъдат. Профилактично му смених по вечето електролити, да не внасят смущения - същата работа; дори погледнах през осцилоскоп напреженията - ами добре са, стабилизирани, пулсациите са някакви миливолти. Реших, че сигурно се е претоплил - взех един вентилатор за захранване, 12 V, успях да го напъхам в кутията /с отделно захранване, да не вземе да товари основното захранване/. Ефектът - по същността на въпроса - никакъв, иначе вечер от вентилатора се лъчи едно сребристо сияние, и през отворите на капака на приемника създава много хубав ореол, като във филм на ужасите или фантастика; също и общото затопляна намаля съществено, поне се разпредели равномерно.
И друго забелязах последно - номерът го прави основно на 19,2 градуса на астрата, на HD каналите; като сменя ZDF с De luxe music примерно, се оправя; и на Hot bird - а също почти не прави проблеми. Реших да прехвърля трите антени с дисека на друг приемник - имам един стар Humax 1000 - там няма никакви проблеми с гледането и превключването, но картината, за голяма моя изненада е доста по калпава от тази на захаринката, просто не е за гледане.
Единственото, което не съм правил, е да му дам фабрични настройки, но ще загубя къде 500 подредени канали, които 2 пъти съм ги гласил по цяла седмица след самоизтриването им от захаринката, и не ми се прави трети път това упражнение.
Та ако някой има идея как може да се оправи положението, да пише.
Предварително благодаря и се извинявам за дългия пост.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25-06-2014
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,221
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проверил си по-сложните неща, конектори/кабели (провери и тях/смени конекторите- нищо че на друг приемник работи). Сигнала (нивото) - как е?
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25-06-2014
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Доколкото си спомням, проблемите с дайсеците на захаринките се появиха преди няколко месеца, след някакъв ъпдейт, като в началото беше много зле, а после, след друг ъпдейт, малко се пооправиха нещата...
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ВалчоП за този полезен пост :
красибел (25-06-2014)
  #4  
Стар 25-06-2014
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,133
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Проверил си по-сложните неща, конектори/кабели (провери и тях/смени конекторите- нищо че на друг приемник работи). Сигнала (нивото) - как е?
Момчиле, ти не четеш ли, човека ти е написал, че тествал с друг приемник на същите кабел/конектори/дисек/антени и проблем там няма!
Какво нищо, че работи, залудо работи, залудо не стой!!!

Цитирай:
Първоначално написано от красибел Вижте мненията
... Реших да прехвърля трите антени с дисека на друг приемник - имам един стар Humax 1000 - там няма никакви проблеми с гледането и превключването, но картината, ...
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
красибел (25-06-2014)
  #5  
Стар 25-06-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ПРоблема е в софта на приемника , Аз имам подобен проблем на zhd 200, довечера ще си поиграя и ще пиша дали при рестарт до фабрични и скан наново се оправят нещата.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
красибел (25-06-2014)
  #6  
Стар 26-06-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
ПРоблема е в софта на приемника , Аз имам подобен проблем на zhd 200, довечера ще си поиграя и ще пиша дали при рестарт до фабрични и скан наново се оправят нещата.
Рестарт до фабрични оправя дайсеците, Но

"Няма сигнал" за секунда се появява вече на фарорит листа, Була е без проблем. Виждам един проблем за да запамети дайсек позицийте пресканираш була след въвеждане на позиция рестартираш приемника. Първата проба Предварително подредени превключванията и рестарт не запамети нищо, Була работи , на другите "няма сигнал", затова спътник по спътник позиция, сканиране и рестарт.

Не е идеално, но за сега и така става.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
красибел (26-06-2014)
  #7  
Стар 26-06-2014
красибел красибел не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинявай, колега, но да питам все пак.
Възможно ли е да направя това, което си писал при съществуващото положение - записани и подредени канали, като новите само се добавят и подредят накрая и там да си стоят, или първо трябва задължително да дам фабричните настройки.
Благодаря.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26-06-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от красибел Вижте мненията
Извинявай, колега, но да питам все пак.
Възможно ли е да направя това, което си писал при съществуващото положение - записани и подредени канали, като новите само се добавят и подредят накрая и там да си стоят, или първо трябва задължително да дам фабричните настройки.
Благодаря.
Нямаш голям избор с този приемник. Програмите на Булсат идват с ъпдейтите и при рестарт до фабрични листа с програмите стои. Пробвай , имитирай ги наново,без да даваш фабрични, но при мен нямаше резултат, дисека захапваше от време на време, но беше мъка. Пишеш ,че ти насича HD на Астра, следва да ти насича или забива на всяка програма. Ако ти засичат HD само е по различен случай.
При дисек проблема за да добиеш представа изписва няма сигнал, и при фаворити като се върнеш на була пак няма сигнал, рестартираш от кабела и була тръгва. Минаваш към фаворити те вървят, връщаш на була неще вървят фаворити. Рестарт и наново.

От тази ситуация ме извади само рестарта до фабрични
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
красибел (26-06-2014)
  #9  
Стар 26-06-2014
красибел красибел не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 190
Благодари: 549
Получил благодарност:
87 пъти в 51 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ех, мъка.
Който умник от власт имащите в Булсатком е приел за използване от безбройните различни модели, включително и китайски точно този модел и братовчедите му, много меко казано е безмозъчен. Спестил някой и друг цент или долар на бройка заради евтиния модел, но после създава растящи в геометрична прогресия проблеми от всякакъв вид - хардуерни, софтуерни, и всичко за сметка както на нещастния потребител, така и за сметка на Булсатком. Губят пари, доверие, авторитет, всичко. В моя случай - точно този модел не може да записва от HDMI изхода, затова излъгах един DVD рекордер да записва през скарта да записвам на жената едни йога гимнастики и разни бозички. После - на два пъти ми самоизтри всички канали от фаворитната листа. Няма да коментирам произволните забивания и блокирания, все пак са сравнително редки - един път на 1-2 месеца. Сега - някакви странни аномалии и некоректна работа на дисека. Друго остана ли да се смарангясва? Сега или трябва да сложа към камарата техники - приемника на Булсат, DVD рекордера, AV ресивър, още едно DVD - и още един сателитен приемник, плюс още един кабел през дограмата, или пак още една седмица да глася и подреждам канали с неясен край на начинанието и възможност за провал. Все още смятам, че поддръжката на българска фирма чрез коректно плащане на дължимите такси е нещо положително и нормално, но рано или късно ще ми писне от простотиите им- зная много добре какво и как да направя.
Пак се извинявам за дългото писане, но ми писна от простотии и вроден кретенизъм.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26-06-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от красибел Вижте мненията
Ех, мъка.
Който умник от власт имащите в Булсатком е приел за използване от безбройните различни модели, включително и китайски точно този модел и братовчедите му, много меко казано е безмозъчен. Спестил някой и друг цент или долар на бройка заради евтиния модел, но после създава растящи в геометрична прогресия проблеми от всякакъв вид - хардуерни, софтуерни, и всичко за сметка както на нещастния потребител, така и за сметка на Булсатком. Губят пари, доверие, авторитет, всичко. В моя случай - точно този модел не може да записва от HDMI изхода, затова излъгах един DVD рекордер да записва през скарта да записвам на жената едни йога гимнастики и разни бозички. После - на два пъти ми самоизтри всички канали от фаворитната листа. Няма да коментирам произволните забивания и блокирания, все пак са сравнително редки - един път на 1-2 месеца. Сега - някакви странни аномалии и некоректна работа на дисека. Друго остана ли да се смарангясва? Сега или трябва да сложа към камарата техники - приемника на Булсат, DVD рекордера, AV ресивър, още едно DVD - и още един сателитен приемник, плюс още един кабел през дограмата, или пак още една седмица да глася и подреждам канали с неясен край на начинанието и възможност за провал. Все още смятам, че поддръжката на българска фирма чрез коректно плащане на дължимите такси е нещо положително и нормално, но рано или късно ще ми писне от простотиите им- зная много добре какво и как да направя.
Пак се извинявам за дългото писане, но ми писна от простотии и вроден кретенизъм.
Тихо, стига си викал, че ще ти вземат приемника и дадат нов, а новите нямат и скарт.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
ivan02121983 (26-06-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
100, zhd, проблем, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с Thunderbird проблем с писма за около 1месец Jovanoty Дъра-Бъра 0 28-05-2014 12:19
Пробелм,Проблем и пак проблем :( simbion12 Монтаж и настройка на антени 26 20-11-2009 23:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.