The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 14-04-2017
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
О това е чудесно, значи след като имаш всички видове, можеш да ни кажеш какво е разпределението на сигнала - ясно е, че ефирната ще идва най-бързо, но кои са след това и какво ти е забавянето (в секунди)
Друнклол, какво общо има с въпроса ти, ако искаш да повториш "Ужилване", закъснял си определено
Няколко въпроса за инсталиране на сателитна чиния от абсолюнто незапознат в материята

Имам усещане за тролене, но модераторите могат да разберат кой си в действителност
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на yavor1 за този полезен пост
demmlik (14-04-2017), njor (14-04-2017)
  #12  
Стар 14-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дато Вижте мненията
Дори и ефирната вече не идва най-бързо, защото сигнала за ефира също идва от сателит
Отговорът на този въпрос ми показа, че явно ще ми трябва да си сложа сателит, и че сигналът ми ще идва достатъчно бързо от него. Благодаря ти!
Добре, явно е че не съм трол, след като причлюча с въпросите ми просто ще помоля модератор или админ да затвори или изтрие темата.
Ще предположа, че сигналът от сателит идва достатъчно бързо, за да не ме дразни и започвам със следващите ми въпроси - а именно за това как да мога да гледам футбол на сателитна телевизия.
Не ме интересува Висшата Лига на Англия - имам си други любими първенства.
Та нещо по-лесно.
Влизам в този сайт: http://liveonsat.com/quickindex.html и за по-лесно и възможно най-близо избирам турското първенство. Ето тук - http://liveonsat.com/los.soc_med_turkey.php.
От тук ми започват проблемите и това което не разбирам - Виждам, че 1вият мач е на 21 април. По телевизия BeIn Sport 1 HD - Ако кликна на линка там където е телевизията - ми излиза следната информация - Позиция на Сателита: 42е ; Сателит: Turksat 3A; Честота; Символ;
И последното, което ми излиза е това: Encryption: HD Irdeto 2 на другото е Irdeto 2, на 3тото е MPEG-4 Irdeto 2
Може ли някой, моля ви най-учтиво да ми обясни какво означава това последното, и как точно да го разбирам. Благодаря ви предварително!
ПП. За да не си мислят някои, че само спамя ( то просто е защото нищо не разбирам ), искам да помоля модератор да промени заглавието на темата на: Няколко въпроса за инсталиране на сателитна чиния и гледане на сателитна телевизия от абсолюнто незапознат в материята

Последно редактирано от Друнклол : 14-04-2017 на 16:14
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-04-2017
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Означава, че канала е кодиран с кодировка Irdeto 2. Другото е вариации на транспондера, дали е DVB-S или DVB-S2 и дали програмата е HD или не.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Означава, че канала е кодиран с кодировка Irdeto 2. Другото е вариации на транспондера, дали е DVB-S или DVB-S2 и дали програмата е HD или не.
Благодаря, какво трябва да направя за да мога да гледам програмата с тази кодировка?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14-04-2017
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Едно от нещата е приемник, който може да я разкодира. Има и други, но първо е хубаво да се почете малко.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14-04-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Друнклол, какво общо има с въпроса ти, ако искаш да повториш "Ужилване", закъснял си определено
Няколко въпроса за инсталиране на сателитна чиния от абсолюнто незапознат в материята

Имам усещане за тролене, но модераторите могат да разберат кой си в действителност
И аз имам усещане за тролене. Горе-долу смислено заглавие на темата, макар и обсъждано многократно в различни теми. А в самата тема въпрос, който няма нищо общо с темата, лишен от всякаква логика и смисъл. Ако седне за няколко часа да прочете в гугъл за пренос на сигнала, закъснения и тн, сам ще си даде отговор на въпроса. Няма да чете още десетки различни отговори тук. Всичко е относително и няма чак такова значение от използваната платформа.

Що се отнася до забавянето, не виждам какво може да спечелиш или изгубиш от пет секунди закъснение или забавяне. Що се отнася до букмейкърите, те не разчитат на телевизиите, това е ясно. Получават сигнал директно от стадиона по други начини и винаги, както и да приемаш телевизия, при тях сигнала ще идва по-бързо отколкото на който и да е телевизор. Отделно са се изхитрили и да спират залозите при всяка по-опасна атака или интересно положение.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14-04-2017
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Благодаря, какво трябва да направя за да мога да гледам програмата с тази кодировка?
Мой съвет е, като за начало да прочетете малко. Има писано и то многократно в разделите само на този форум, за теми в интернет да не говорим.
Не се чудете, ако не Ви взимат колегите на сериозно, но оставате впечатление, че Ви мързи да четете и мислите, а искате да Ви се обясни нещо дъвкано, та чак предъвкано.
Поздрави.

п.п. Не се чувствайте длъжен да ми отговаряте, все пак това е офтопик

п.п. 2 Не смятам за нужно да променям заглавието, като си е все същата боза.



Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #18  
Стар 14-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря много на всички, които се включват и ми помагат да увелича познанията си в тази необятна тема. Моля ви простете ми невежеството. Абсолютно съм сигурен, че някои от нещата са били писани хиляди пъти тук.
Относно бързината на сигнала - повярвайте ми ровя в гугъл непрекъснато и не мога да намеря източник, който да казва кой сигнал от кой източник пристига най-бързо в приемника. Това не знам дали е и засягано. Отново казвам - НЕ! Не се опитвам да бия никакви букмейкъри, тях няма кой да ги бие!
Моля ви дайте ми поне линкове да прочета как точно да разкодирам въпросните сателитни Encryption-и, просто форумът е наистина много голям и трудно се ориентирам! Благодаря ви!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14-04-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Друнклол Вижте мненията
Благодаря много на всички, които се включват и ми помагат да увелича познанията си в тази необятна тема. Моля ви простете ми невежеството. Абсолютно съм сигурен, че някои от нещата са били писани хиляди пъти тук.
Относно бързината на сигнала - повярвайте ми ровя в гугъл непрекъснато и не мога да намеря източник, който да казва кой сигнал от кой източник пристига най-бързо в приемника. Това не знам дали е и засягано. Отново казвам - НЕ! Не се опитвам да бия никакви букмейкъри, тях няма кой да ги бие!
Моля ви дайте ми поне линкове да прочета как точно да разкодирам въпросните сателитни Encryption-и, просто форумът е наистина много голям и трудно се ориентирам! Благодаря ви!
Значи не търсиш каквото трявба. За да ти стане ясно от къде идва забавянето, трябва да си наясно как точно минава сигнала от самата телевизия до твоя телевизор. Запознай се с преноса на сигнал и данни при различните платформи, кой от къде взима сигнала и по какъв начин, как се обработва този сигнал, по какъв път минава, докато стигне при теб. Какъвто и начин да използваш, забавяне винаги ще има. И то зависи не само от мрежата, но и от оборудване, подстанции и както беше казал някой колега - буфериране. Конкретен отговор няма да получиш, защото всичко е относително. При даден оператор може да пристига по-бързо по коаксиал, при друг може да има огромно забавяне през сателит... IPTV (в България) все още има много хляб да яде, докато стигне някакво прилично ниво. И до голяма степен зависи и от оператора който ти доставя сигнала, не само от платформата която използва.

Ако направиш сравнение между два оператора, дори използващи различни платформи, може да забележиш разлика и при различните телевизии. При първия оператор някои телевизии ще са със забавяне, а други ще идват по-бързо отколкото при втория.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15-04-2017
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За да бъде бърза телевизията, антената трябва да е колкото си може по-голяма и да се ползва скъп, качествен кабел до нея. Ако се ползват малки чинии и евтин кабел - сигнала се забавя. А ако и рзастоянието е над 10 метра, направо става драстично
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Brian за този полезен пост
ВалчоП (15-04-2017), красибел (15-04-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
абсолюнто, Въпроса, За, инсталиране, материята, на, незапознат, няколко, от, Сателитна, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 23:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 22:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 20:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 29-04-2011 00:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 05-10-2010 00:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.