The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 25-06-2015
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
... принципно няма нужда въобще да се пипа фабричната паста останалото са философии...
Искрено ме развесели, благодаря!
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #42  
Стар 25-06-2015
sky2 sky2 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,903
Благодари: 303
Получил благодарност:
1,098 пъти в 516 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Wanderer Вижте мненията
Огледай медните тръби за теч. Понякога "фреона" изтича. Изключи смарт-контрола на вентилатора; да работи винаги на макс. Ако поставиш ръка на клавиатурата, усещаш ли лека вибрация? Ако случайно си използвал бялата, силиконова паста от левче, събери я без остатък със спирт и я подмени с нещо от рода на Арктик Силвър.
P.S. Температурите са високи. Има нещо.
P.P.S. Изобщо не препоръчвам използването на какъвто и да е сгъстен въздух. Доброто почистване не става без разглобяване!
Аз също мазах, някаква полска бяла силиконова. Мой познат ме посъветва, да я разкарам защото е боклук. Купих MX-4 4g за 10 лв. нанесох, по инструкция на клип от тубата, разликата беше само 1° по-ниска температура. Казах на моя човек, каква е разликата. Според него, това не било нормално и ме накара за му занеса лаптопа, за да направи процедурата лично. Купих чист спирт, с който почисти пастата, която бях нанесъл, след което той повтори същото което бях направил аз, резултата, беше същия, тоест 1° разлика в полза на MX-4. Тогава решихме, че не трябва да разнасяме пастата по цялата плочка, а ще направим само една точка в центъра и от натиска да се разнесе сама, пак същата работа. Това провокира и трети опит с нанасяне на пастата във форма на Х , резултата същия. Последно пробвах, пак с ментака от 2.60, положението беше същото, и понеже ми писна, дори не си направих труда да я махам, останах с нея. Ако вземе много да пече, ще пробвам с някоя друга паста, но засега не виждам смисъл.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 26-06-2015
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,395
Благодари: 190
Получил благодарност:
349 пъти в 243 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sky2 Вижте мненията
Аз също мазах, някаква полска бяла силиконова. Мой познат ме посъветва, да я разкарам защото е боклук. Купих MX-4 4g за 10 лв. нанесох, по инструкция на клип от тубата, разликата беше само 1° по-ниска температура. Казах на моя човек, каква е разликата. Според него, това не било нормално и ме накара за му занеса лаптопа, за да направи процедурата лично. Купих чист спирт, с който почисти пастата, която бях нанесъл, след което той повтори същото което бях направил аз, резултата, беше същия, тоест 1° разлика в полза на MX-4. Тогава решихме, че не трябва да разнасяме пастата по цялата плочка, а ще направим само една точка в центъра и от натиска да се разнесе сама, пак същата работа. Това провокира и трети опит с нанасяне на пастата във форма на Х , резултата същия. Последно пробвах, пак с ментака от 2.60, положението беше същото, и понеже ми писна, дори не си направих труда да я махам, останах с нея. Ако вземе много да пече, ще пробвам с някоя друга паста, но засега не виждам смисъл.

Луд умора няма! Пробвай това и гаранция с още 1 градус ще падни температурата.
http://sofiacomputers.net/ohladiteli-ceni.php?id=8450
__________________
Отговори с цитат
  #44  
Стар 26-06-2015
sky2 sky2 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,903
Благодари: 303
Получил благодарност:
1,098 пъти в 516 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Тц, за 1° разлика, няма да стане. Явно и при пастите, има много търговски трикове. Плескам с каквато имам.....
Отговори с цитат
  #45  
Стар 28-06-2015
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Проблема при евтините пасти е, че изсъхват много бързо, за няколко месеца стават на прах, буквално. Иначе и те вършат същата работа, топлообмен. Аз, лично използвам само Noctua NT или Atctic Silver 5. С евтината паста мажа, само когато тествам дадена машина, още докато е в разпиляно състояние
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
лаптоп, на, температури


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
струва ли си тозо лаптоп(като нискобюджетен лаптоп,цена-качество) boboturboto КОМПЮТРИ и периферия 10 02-10-2013 10:51
Лаптоп до 800 лв. аптекар КОМПЮТРИ и периферия 52 10-02-2013 20:24
Приемник за Лаптоп! Динко Приключили продажби 0 07-12-2012 21:03
пречат ли ниските температури на плазмените ТВ вафла ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 11 02-02-2012 19:59
Продавам лаптоп dido sat 2010 Приключили продажби 4 15-09-2011 09:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.