The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 20-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Отдавна съм се наситил по темите за ОС-ове . Отпреди 3 години (да не са и повече) още излязоха такива "спорове" кое ла*но е по-готино. Прав си веселя се колкото мога обаче някой неща не бива така да се правят. Весели празници на всички , весела коледа и честита ни нова година след още малко. За много ОС-ове, за много процесори и за много сателити
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20-12-2013
Стик Стик не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2013
Мнения: 131
Благодари: 34
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Отдавна съм се наситил по темите за ОС-ове . Отпреди 3 години (да не са и повече) още излязоха такива "спорове" кое ла*но е по-готино. Прав си веселя се колкото мога обаче някой неща не бива така да се правят. Весели празници на всички , весела коледа и честита ни нова година след още малко. За много ОС-ове, за много процесори и за много сателити
Колега,не се нервирай,в този форум така стоят нещата.Весели Празници.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стик за този полезен пост :
atuani (20-12-2013)
  #13  
Стар 20-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Йовчо, за тебе специално нов отделен форум ти трябва. И защо най-некомпетентните хора са най-кресливи и упорити...
Нищо лично, да не вземеш да си помислиш нещо... Само едни размисли на глас.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20-12-2013
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,959
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Най-добрата ос е OS X
Айде да започва спора
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
TUISTERa (20-12-2013)
  #15  
Стар 20-12-2013
Аватара на oktay89
oktay89 oktay89 е на линия
Hi-Tech Fan
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Добрич
Мнения: 757
Благодари: 157
Получил благодарност:
98 пъти в 76 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Причината при мобилните уреди за многото ядра е проста - консумация на енергия и охлаждане. Едва ли има човек който би тръгнал с 30см активно охлаждане и огромна на размер батерия, за да му държи тела 1 ден.
При десктоп ПЦ-тата проблема е подобен. Не всеки иска компа му да е шумен заради 4-5 вентилатора, които да охлаждат супер процесора му с 10 гига или кутията му да е двойно по-широка за да се побере охлаждането на процесора.
Прав си, че тия 4-8 ядра не вдигат кой знае колко перформанса (освен при ковертиране на видео или бази данни), но я ми кажи за коя програма ти трябва над 4Гига процесор? Аз поне не се сещам.
За това производителите на процесорите са се спряли на тия 3-4 Гх, защото от повече в момента смисъл няма. Използват все по-малки транзистори и всяко следващо поколение харчи 10-15 вата по-малко ток, което в момента представлява най-голямото им предимство.
Според мен истинският bottleneck в днешно време при ПЦ-тата си е софтуеъра,а не хардуеъра.
__________________
Maximum T85 - 0.8E+7E+13E+16E+19E+23.5E+39Е
Triax TDS88 - 30W <-> 52E
Gigablue UE 4K TeamBlue 6.3 + MediaPortal + IPTV
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oktay89 за този полезен пост :
TUISTERa (20-12-2013)
  #16  
Стар 20-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Няма нищо общо това на колко работи с това колко консумира . Старите процесори бачкаха на 1 1.2 и харчеха колкото сега един двуядрен. Повече еднакви ядра на едно място водят до по-голяма консумация , респективно охлаждане по-голямо. Това го знае всяко хлапе. Идеята е не да ги ръгат като за супа в един процесор, а да видят производство на по-високочестотни транзистори. За други техники или като самостоятелни елементи ги има вече и на по 20 - 30 гигахерца и нагоре. А тука нещо не става повече от 4 ? Затова попитах какво става ? Нарочно ли е това , насила ли е ? Нека някой "който работи в Интел, АМД или Самсунг и другите фирми" да каже ? ама никой не казва. Правят и прибират мангизи - пък колко е , какво е що е вътре , отговор няма . Дават там една информация че щяло да има 20 ядра и край... сега ще се борим кой колко ядра ще сложи на хартия само може би някой от тях ? Е няма смисъл от това нещо. Интел бяха направили някакви виртуални ядра обясняваха как можело да станат като операционната система й се кажело еди какво си - и така безславно умряха тия им "фантазии" виртуалните .За по внушителна производителност има смисъл да увеличат честотите още . Затова и дадох примерите с други техники , които отдавна работят на пъти по-големи честоти. Значи не е там проблема ? Проблема е умишлен.
Сега пък като се хванали с тия мобилните у-ва ( пак 2 3 10 ядрени) и там като се наситят кво следва ? Вместо тия всичките пари хвърлени по тъпкане на ядра да ги вложат към по-високочестотна технология те кво правят? тъпчат на едно място ама с по-бърза крачка ? Как се казваше : Хем нас**ни , хем засмяни.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 20-12-2013 на 15:59
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20-12-2013
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Йовчо, оказва се че май си един пенкилер по всички въпроси, голям всезнайко се извъди и по хардуер и по софтуер.
Голямо дървено филосовстване голямо нещо, а спри се малко че строши тъпомера.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на kostading за този полезен пост
Rabin (20-12-2013), TUISTERa (20-12-2013), Онджичек (20-12-2013)
  #18  
Стар 20-12-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oktay89 Вижте мненията
Не всеки иска компа му да е шумен заради 4-5 вентилатора, които да охлаждат супер процесора му
Не се сдържах да се похваля, но моя няма ни един вентилатор - дори и на захранването

Цитирай:
Първоначално написано от oktay89 Вижте мненията
но я ми кажи за коя програма ти трябва над 4Гига процесор? Аз поне не се сещам.
Не се сдържах да отговоря, но на доста софтуер му трябва мощен процесор. На мен ми трябва изчислителна мощност когато работя с Maya, Digital Fusion, Vegas, AfterFx, 3D Studio...

Но както са казали Маркс и Енгелс - На всеки му според потребностите.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20-12-2013
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,891
Благодари: 1,011
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Най-добрата ос е OS X
Айде да започва спора
Спор се води кога си ползвал нещата върху които ще спориш . Бас държа , че от тук само 10% са ползвали OS X останалите са на други ОС . Та май няма смисъл от спорове
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на AGT за този полезен пост
bu12tras (20-12-2013), TUISTERa (20-12-2013)
  #20  
Стар 20-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Айде костадинг-а великия писач пак изкочи с тъпометрите . ПОредно пращане в тъпотата .

Прочети кво съм написал а недей се прави на велик писач на софтуер ! Парите трябва да се влагат по-рационално а не да правим едно и също . Ти така ли правиш със софтуера си . ? Затва не искаш да ми кажеш де работиш май а? Кво в булсата ли бачкаш че сте толкова велики чак не е възможно да знаем... И дори и така да е - толкова са секретни и велики нещата че чак не искаш да ги кажеш !!!! БЕ гледай си работата и не ме занимавай на всяко мнение да ме обиждаш . Е**х ти екземпляра майни.
Кажи нещо по темата с процесорите и мисли малко вместо всеки път да ми викаш тъпак .Май само тая дума знаеш ти
Още повече че това за което говорим не се отнася за сателитна телевизия/техника , там където ти си "ненадминат спец"

Последно редактирано от Йовчо Димов : 20-12-2013 на 16:24
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
боклуци, всичките, Да, изброи, каква, които, между, обясни, Продуцента, разликата


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Каква е разликата между приемниците за сателитна и наземна телевизия ? Андрей Колев ДРУГИ 20 08-04-2013 17:57
Xtrend ET6000 каква е разликата с ET5000? myspam HDTV дискусии 3 05-02-2012 00:07
Разликата между мъжа и жената…под душа – така ли е наистина?! nurgyn Забавно 1 19-11-2011 11:20
Каква е разликата... aussie DREAMBOX 15 11-05-2009 22:37
Каква е разликата в тези DM500 netizen DREAMBOX 13 19-03-2009 16:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.