The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #161  
Стар 21-02-2021
Аватара на an
an an не е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,226
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре са го измислили. От една страна се подмазват на новата власт, за да ги забележат колко са изпълнителни, а от друга колкото повече пари излязат от цялата работа толкова повече ще има за крадене. Като бонус мнозинството от хората ще мислят основно за прехраната си и плащането на сметките и неща като книги, музика, филми, програми ще останат на заден план. Естествено от всичко това следва затъпяване на нацията, а прост народ се управлява много по-лесно.
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на an за този полезен пост
digimp (23-02-2021), йо-йо-йо (22-02-2021)
  #162  
Стар 21-02-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,195
Благодари: 581
Получил благодарност:
784 пъти в 532 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
Добре са го измислили. От една страна се подмазват на новата власт, за да ги забележат колко са изпълнителни, а от друга колкото повече пари излязат от цялата работа толкова повече ще има за крадене. Като бонус мнозинството от хората ще мислят основно за прехраната си и плащането на сметките и неща като книги, музика, филми, програми ще останат на заден план. Естествено от всичко това следва затъпяване на нацията, а прост народ се управлява много по-лесно.
Че каква част от парите сега отиват за неща като книги, музика, филми... "Новото модерно" е народа да затъпява, на хората им доставя удоволствие да са прости. Масовата музика е проста и води до затъпяване, почти всички холивудски филми от последните години са напълно еднакви - без сюжет и действие, само кръв и фойерверки, копи-пейст. Нацията затъпява много рогресивно още от средата на 90те.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на vasilstf за този полезен пост
bu12tras (21-02-2021), digimp (23-02-2021), manechi (22-02-2021), polomski (21-02-2021)
  #163  
Стар 21-02-2021
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 519
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
С риск всички да ме нападнат ще кажа, че е крайно време средностатистическия българин да се научи да плаща за неща като авторско право, софтуер и да зачита интелектуалната собственост.
Няма друга държава в която населението да си мисли, че щом даден филм, музика или софтуер може да бъде изтеглен (свободно или не) от интернет, то той задължително трябва да бъде изтеглен, а храта които му го продават едва ли не се опитват да правят пари на негов гръб. Като му продават неща, които може да изтегли от интернет.

Време е средностатистическият българин да разбере, че зад направата на един филм, музика или софтуер стои екип от хора, които са вложили труд, време и усилия да го създадат, често не са спали с дни. А това си има своята цена, която в последните години се превърна в мръсна дума за нас, българите като цяло.
Тук не става въпрос за плащане или не плащане колега. Да беше само България с торенти ОК съгласен съм ама не е ! Другото да имаха видео стриминг платформите локализация за БГ в смисъл и с превод и всичко ок, но нямат само HBOgo има. Да вярно, че то ми е към мобилен оператор , но го имам и може би бих го блащал. На времето когато се говореше , че тръгва за БГ netflix пак бях готов да си плащам, но уви спряха поддръжката тъй де няма суб. на български и не ми казвай учете езици. Каото искат да стъпят на даден пазар да се подготвят за това си начинание. За софт мислиш ли, че всеки би си купил примерно пакет на Adobe за да се учи с легален малко ме съмнява цените са му солени. Поне Аз съм имал сериозен досег с фирми които казваха няма да плащаме за софт и windows a пре спокойно можеха да си го позволят. Както и други колега казваха преди тази пандемия минимум по 1 път на седмица съм ходил на кино обичам, предпочитам го заради плюсовете на киното. Така, че да не говорим, че трябва да си плащаме. Питай ме кога някой поне на 30-50 км от голям град ще се надигне да отиде на кино или колко пъти в месеца? Не всеки би искал да слуша само музика на стриим не мислиш ли? Знаеш ли колко има международни торент тракери , руски да не говорим обаче тръгнали да спират в БГ. Не мислиш ли защо направиха VPN-и и за торенти а ... просто спират един изникват поне още три. Хората си ги искат.
Между другото щом тук https://iknowwhatyoudownload.com/en/peer/ знаят всичко как какво съм теглил не мислиш ли , че службите не знаят кой , какво и т.н.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Jovanoty за този полезен пост
dolby (21-02-2021), vasilstf (21-02-2021), Гепарда7472 (21-02-2021), Дедал (21-02-2021)
  #164  
Стар 21-02-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,195
Благодари: 581
Получил благодарност:
784 пъти в 532 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Jovanoty, малък пазар сме и затова нямат интерес към нас. И ако примерно преведат един филм, сложат бг субтитри и го пуснат в нетфликс, може би на един платил да го гледа там, че има 200 коиот ще изтеглят същия филм от замунда. Ето затова нямат интерес и не искат да се занимават с нас, защото това са разходи, които няма да си върнат на такъв пазар.

До скоро работих във не малка фирма, която в началото по същия начин отказала да плаща за софтуер. Докато не дошли по сигнал от боп-а и събрали всички компютри, десет години по-късно още седят следствени и като доказателства. А собственика отървал затвор заради връзки и пари под масата. За продуктите на Адоб ми е ясно колко струват, но има опция да се плащат и за месец. Офис пакета на майкрософт също. Макар да предпочитам либре офис като безплатна алтернатива и доста по-лек и бързо работещ от майкрософт.

Аз също може би около 10 години плащам за HBO, плащам за диема спорт и макс спорт откакто ги има, но всички заедно не съм ги гледал повече от 15-20 пъти за този период.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
digimp (23-02-2021)
  #165  
Стар 21-02-2021
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 519
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
@Jovanoty, малък пазар сме и затова нямат интерес към нас. И ако примерно преведат един филм, сложат бг субтитри и го пуснат в нетфликс, може би на един платил да го гледа там, че има 200 коиот ще изтеглят същия филм от замунда. Ето затова нямат интерес и не искат да се занимават с нас, защото това са разходи, които няма да си върнат на такъв пазар.

До скоро работих във не малка фирма, която в началото по същия начин отказала да плаща за софтуер. Докато не дошли по сигнал от боп-а и събрали всички компютри, десет години по-късно още седят следствени и като доказателства. А собственика отървал затвор заради връзки и пари под масата. За продуктите на Адоб ми е ясно колко струват, но има опция да се плащат и за месец. Офис пакета на майкрософт също. Макар да предпочитам либре офис като безплатна алтернатива и доста по-лек и бързо работещ от майкрософт.

Аз също може би около 10 години плащам за HBO, плащам за диема спорт и макс спорт откакто ги има, но всички заедно не съм ги гледал повече от 15-20 пъти за този период.
Мисля за момента да не задълбавам темата, че ще стане олеле ! Въпреки това и да спрат арена, замунда и т.н. мисля , че просто българите постепенно ще се ориентираме към световни, руски и т.н. тракери и може би наистина да почне да се ползва и от бг потребите доста често VPN . Така си мисля.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Jovanoty за този полезен пост :
digimp (23-02-2021)
  #166  
Стар 21-02-2021
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Добре де каква е логиката преди избори да спират тракерите? Никаква. Целта е да се разрине жаравата и хоп буци ще се появи и каже няма да се закриват. Не им ли свикнахте на номерата
Отговори с цитат
  #167  
Стар 21-02-2021
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,740
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,657 пъти в 2,342 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Нищо няма да спрат. Поредния пушек за няколко дни за наивници, за да се демонстрира пред определени институции, че се работи по въпроса. Убеден съм, че ако има сървъри на американска територия заинтересованите лица при необходимост много бързо ще се организират и ще ги заменят с тракива на недосегаеми места, поне има бол такива. И старата песен ще продължи на нов глас.
P.S. Буци няма как да се появи и да каже: Няма да се закриват... Тук нещата са далеч над неговите "правомощия". Някои хора вече тотално изтрещявате като стане въпрос за политика
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Цец0 за този полезен пост :
polomski (21-02-2021)
  #168  
Стар 21-02-2021
редспас редспас е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе преди години и от американското посолство в Бг бяха теглили торенти точно от Замунда. Май ги порицаха проформа и след това мълчание.

ЦРУ плаща ли авторски права на милионите хора, които следи ежедневно?

Амазон крадат идеите на дребни производители, на които уж са партньори, като произвеждат същия продукт под собствени марки. И те май пропускат авторските права.

Едни от най-богатите американци като Зукърбърг и Гейтс са откраднали идеите на други.

Да не говорим Google play и App store как цакат разработчиците на приложения.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на редспас за този полезен пост :
digimp (23-02-2021)
  #169  
Стар 21-02-2021
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,699
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Цец0 Вижте мненията
Нищо няма да спрат. Поредния пушек за няколко дни за наивници, за да се демонстрира пред определени институции, че се работи по въпроса. Убеден съм, че ако има сървъри на американска територия заинтересованите лица при необходимост много бързо ще се организират и ще ги заменят с тракива на недосегаеми места, поне има бол такива. И старата песен ще продължи на нов глас.
P.S. Буци няма как да се появи и да каже: Няма да се закриват... Тук нещата са далеч над неговите "правомощия". Някои хора вече тотално изтрещявате като стане въпрос за политика

Явно има не разбрали , появяването на буци беше образно казано. Идеята беше че те си създават проблем за да го решат в последствие и да оберат лаврите особено преди избори .

Последно редактирано от dolby : 21-02-2021 на 14:19
Отговори с цитат
  #170  
Стар 21-02-2021
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,221
Благодари: 603
Получил благодарност:
474 пъти в 337 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Айде май ги одариха Error 502 Ray ID: 62528b9c5babd230 • 2021-02-21 18:31:37 UTC
Bad gateway
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
zamundanet


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със Zamunda.net GeorgiD Дъра-Бъра 13 01-12-2010 17:05


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.