The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-01-2014
горг горг не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със звука при HDMI кабел

като свързах лаптопа и тв-то резолюцията изведнъж се смени сама на 640х480 или нещо от сорта, което ми се случва за първи път. интересното е, че след това не ми даваше да я променя докато са свързани тв и лаптоп, а аз по принцип си я променям от catalyst-a когато гледам филми и след това си връщам нормалната за лаптопа. както и да е това с резолюцията някак си го оправих като от самия catalyst изровичках от някъде да ми изкарва възможните резолюции. след това се появи друг проблем - не мога да изкарам звук през тв. преди това от опциите на км плеъра му задавах звука да излиза от тв, но сега липсват тези неща. свалях драйвъри и ръчках всякакви опции, но ударих на камък в крайна сметка, та ако някой има идея как мога да изкарам звука през тв нека сподели. ето и снимки:


явно проблема е нещо в самия тв. пробвах на другия тв и там всичко си е ок. нещо може ли да е изгоряло на самата букса на тв-то или знам ли, щом картината излиза, пък звука не... интересното е, че с друг лаптоп даже и картината не излиза, а на другия тв пак всичко си е наред и с втория лаптоп
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-01-2014
анти анти не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 211
Благодари: 259
Получил благодарност:
58 пъти в 41 поста
Сваляния: 22
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от горг Вижте мненията
като свързах лаптопа и тв-то резолюцията изведнъж се смени сама на 640х480 или нещо от сорта, което ми се случва за първи път. интересното е, че след това не ми даваше да я променя докато са свързани тв и лаптоп, а аз по принцип си я променям от catalyst-a когато гледам филми и след това си връщам нормалната за лаптопа. както и да е това с резолюцията някак си го оправих като от самия catalyst изровичках от някъде да ми изкарва възможните резолюции. след това се появи друг проблем - не мога да изкарам звук през тв. преди това от опциите на км плеъра му задавах звука да излиза от тв, но сега липсват тези неща. свалях драйвъри и ръчках всякакви опции, но ударих на камък в крайна сметка, та ако някой има идея как мога да изкарам звука през тв нека сподели. ето и снимки:
явно проблема е нещо в самия тв. пробвах на другия тв и там всичко си е ок. нещо може ли да е изгоряло на самата букса на тв-то или знам ли, щом картината излиза, пък звука не... интересното е, че с друг лаптоп даже и картината не излиза, а на другия тв пак всичко си е наред и с втория лаптоп
Как свързваш HDMI кабела? Ако си го свързвал при включени устройства най-вероятно ти е изгоряла буксата...навсякъде пишат, че трябва да се включват при изключени от захранването устройства
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-01-2014
горг горг не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

е ако е изгоряла ще ми изкарва ли картина на тв?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-01-2014
tibuzdrev tibuzdrev не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 217
Благодари: 11
Получил благодарност:
25 пъти в 19 поста
Сваляния: 81
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Включи си hdmi digital output, на лаптопа не трябва да имаш звук.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-01-2014
горг горг не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

как, откъде? ако е за това дето съм го дал на снимката и като цъкна с дясното на него не ми дава да му дам enable
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13-01-2014
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от горг Вижте мненията
как, откъде? ако е за това дето съм го дал на снимката и като цъкна с дясното на него не ми дава да му дам enable
-трябва да е включен кабела към телето и тогава ресет на компа , после гледаш дали се е разрешило!Ако не наново инсталираш ССС!Ако пак не баца , сменяш кабел и ако пак е така , си прецакал входа , което е много малко вероятно!!!
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25-01-2014
горг горг не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
-трябва да е включен кабела към телето и тогава ресет на компа , после гледаш дали се е разрешило!Ако не наново инсталираш ССС!Ако пак не баца , сменяш кабел и ако пак е така , си прецакал входа , което е много малко вероятно!!!
добре, това с преиснстала на ссс не се получи, дава ми някаква грешка и не иска да продължи, както и да е. чудя се дали може да съм прецакал входа от към звук, защото явно там е проблема, но пък картината ми я изкарва. единственото различно от преди проблема е, че като свържа лаптопа и тв-то резолюцията веднага се сменя на 640х480 и не ми дава да я променя от никъде, докато от каталиста не добавя някакви опции от сорта 1080х60п, 720х60п и т.н. иначе ако извадя кабела докато са свързани резолюцията на лаптопа веднага се връща към нормалната
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26-01-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега , имаш проблем при настройките , hdmi входа едва ли е изгорял , щом вади картина ! И в кабела , явно , няма проблем !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26-01-2014
klm klm не е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 163
Благодари: 10
Получил благодарност:
67 пъти в 43 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не би трябвало да е проблем от включването. HDMI интерфейса по принцип е "hot pluggable", но пак може да зависи от производителя. То всичко може вече.

Преди работеше ли или за първи път пробваш с тези двата в комбинация - въпросните телевизор и лаптоп? Пишеш и за друг телевизор, на който работи. Този нов ли е?

На втората снимка пише, че HDMI не е включен, а звука "излиза" от "Default Device" - сигурно са говорителчетата на лаптопа.
Виж си оправи настройките.

Ако някое от устройствата е по-ново, може за съответната версия на HDMI, кабела да идва "дърт", т.е. с по-малка честотна лента.

Може и телевизора да се е ошашавил и да иска "рестарт".
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hdmi, Звука, кабел, при, проблем, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Продавам HDMI-HDMI кабел бахретин Приключили продажби 1 17-11-2012 18:00
HDMI кабел - скъсяване Васил Домашен майстор 11 30-09-2012 20:16
Въпрос за HDMI кабел ali_baba HDTV дискусии 12 21-12-2011 14:05
HDMI - HDMI КАБЕЛ - 9 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-07-2011 17:56
YE NEXT 18500 HD /без HDMI кабел/ - 186 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 20-12-2010 23:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.