The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 25-03-2014
БоянАтв БоянАтв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2014
Мнения: 8
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Телевизия чрез компютър

Здравейте,
Незнам дали темата е подходяща за тук, но в раздел телевия не срещнах подобна тема.Въпроса ми е може чрез компютър да пусна определени канали които се стриимват от интернет на 5-6 телевизора и тези телевизори да си избират кой канал да гледат.В момента телевизия е направена по следния начин:Имам платени 9 приемника към булсатком и всеки приемник се наглася на кой канал да излъчва и всички тези приемници са свързани с устройство което избира всеки канал на каква честота да пуска различните канали до телевизорите.Това възможно ли е да се осъществи ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25-03-2014
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БоянАтв Вижте мненията
Здравейте,
Незнам дали темата е подходяща за тук, но в раздел телевия не срещнах подобна тема.Въпроса ми е може чрез компютър да пусна определени канали които се стриимват от интернет на 5-6 телевизора и тези телевизори да си избират кой канал да гледат.В момента телевизия е направена по следния начин:Имам платени 9 приемника към булсатком и всеки приемник се наглася на кой канал да излъчва и всички тези приемници са свързани с устройство което избира всеки канал на каква честота да пуска различните канали до телевизорите.Това възможно ли е да се осъществи ?
Това което си избрал е най удачния и евтин вариант за гледане по тая схема която си направил - демек мини кабелна. Ако финансите не са ти проблем има как и по друг начин да се гледа и то не безгрижно.
__________________
· Radio Viva BG
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25-03-2014
БоянАтв БоянАтв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2014
Мнения: 8
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи това с компютър през интернет е невъзможно ?

Последно редактирано от БоянАтв : 25-03-2014 на 22:16
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25-03-2014
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Незнам точно. 1 комп за 1 канал и стриим от някой саит за тв. Може и стриим от други приемници пак 1 комп за 1 канал - аз така го знам!
__________________
· Radio Viva BG
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26-03-2014
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

По принцип е възможно. DVB PC тунер платки в PC с Линукс. Софтуер dvblast, astra, mumudvb, tvheadend и др. Четец/тци за смарт карти или линия за CAM софтуер .
С един тунер на платка може да стриймваш едновременно произволен брой каналите но само от един транспондер. Т.е. ако имаш канали от различни транспондери ти трябва платка с повече тунери или няколко платки. От там с или без midleware софтуер и IPTV STB-та към телевизорите. Или по-евтино ако са нови модерни телевизори и поддържат DLNA - софтуер за DLNA. PC баизраната схема според мен не е много надеждна и е доста натоварваща PC и мрежата схема. Един цял DVB-S транспондер ти е 30-тина Mbps, да не говорим за S2. Има и промишлена апаратура за такива цели, но излиза още по-солено.
Наскоро проучвахме такива варианти за подобна схема за 10 абоната, но в крайна сметка излиза значително по-скъпо и се спряхме на варианта който ползвате и вие - операторски приемник на всяка точка.
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 26-03-2014 на 11:49
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на bate_dino за този полезен пост
БоянАтв (26-03-2014), дрим (26-03-2014)
  #6  
Стар 26-03-2014
БоянАтв БоянАтв не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2014
Мнения: 8
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Възможно ли да ми го обясните малко по подробно и евентуално ако е възможно да ми дадете линк към частите.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Компютър, Телевизия, чрез


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Футболни мачове (чрез Eмулатор - EMU) ТИНТИН СПОРТ 92 12-02-2013 01:08
Флашка за инсталиране чрез USB milpetm GOLDEN MEDIA 11 11-01-2013 01:35
Как мога да гледам от друг компютър телевизия през интернет от приемника ми stenel Въпроси и отговори 9 13-10-2012 15:18
Как да гледам телевизия чрез интернет рокко ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 3 23-04-2011 23:59
малко помощ за сателитните канали чрез компютър legolas Въпроси и отговори 8 28-03-2009 00:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.