The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия

ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия Мястото, където може да обсъждате всичко, за което няма обособен форум.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 05-09-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sisyphus Вижте мненията
Няма как да е отживелица, защото в нормалните страни по телетекста вървят субтитри, за хората като мен, които недочуват. По ЕПГ-то няма как да стане.

Но не мисля, че от варианта на телетекст на БНТ има някакъв смисъл. Едно нещо или го правиш както трябва или не се захващаш.
Много западни телевизии имат субтитри за хора с нарушен слух, както и отделен аудио поток за хора с нарушено зрение. Не през телетекст, нормална функция на DVB.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 05-09-2017
Аватара на Миро.Добрев
Миро.Добрев Миро.Добрев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Местоположение: София
Мнения: 139
Благодари: 24
Получил благодарност:
75 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е вярно, затова и по-модерните телевизори имат опция да отключиш тази функция през менюто, ако се поддържа от оператора. Ама в България това може да се въведе най-рано през 2095 г.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 05-09-2017
Аватара на Sisyphus
Sisyphus Sisyphus не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Залцбург
Мнения: 535
Благодари: 147
Получил благодарност:
207 пъти в 101 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Много западни телевизии имат субтитри за хора с нарушен слух, както и отделен аудио поток за хора с нарушено зрение. Не през телетекст, нормална функция на DVB.
Когато на ORF включвам опцията за субтитри ми излиза 777 teletext. Кликвам върху него и ми излизат. Друга опция не ми е известна.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 05-09-2017
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Телетекст субтитри има от времето на аналоговата телевизия . И май това беше единствения вариант да се субтитрират тв канали на няколко езика . Ако не ме лъже паметта , така се правеше в декодерите за холандския филм плюс , а след това и за тв1000 . Същия вариант за субтитриране се ползваше и от Reality и Drama . В момента не съм проверявал , но доскоро това важеше за RAI , точно както го е написал колегата по-горе за хора с увреден слух . Но това едва ли има нещо общо с електронния вестник който спряха в основния канал на БНТ
Отговори с цитат
  #15  
Стар 06-09-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sisyphus Вижте мненията
Когато на ORF включвам опцията за субтитри ми излиза 777 teletext. Кликвам върху него и ми излизат. Друга опция не ми е известна.
ORF не е единствената западна телевизия. Както е написал колегата преди мен, телетекста е единственият начин да се добавят няколко потока със субтитри на един канал при аналоговата телевизия. При цифровата обаче има и други възможности. А там където все още има телетекст, нищо не им пречи да пуснат субтитри и по него. С умирането на аналоговата телевизия, може би и телетекста ще умре.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
digimp (06-09-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
бнт, телетекст


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ТЕЛЕТЕКСТ по Нова Телевизия koko_varna ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 17 22-12-2009 01:05
Ползвате ли Телетекст? koko_varna Анкети 7 03-09-2009 12:56


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.