The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #91  
Стар 12-11-2010
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Сега да кажа и аз моето мнение.
От снимката която се вижда, по мое мнение 5 от ботовете са се разхлабили и са им изпадали гайките и когато е останала само на един, не е издържал и е минал през антената - за това шестата дупка е по широка.
имали сме 2-3 случая когато клиенти са се оплаквали че им пада сигнала и като отидем на място, болтовете разхлабени и антената играе. Всички тез клиенти бяха на силно ветровити места. / обяснението е че от вибрациите на антената се разхлабват болтовете/ На първия затегнахме яко болтовете / като си помислихме точно това което и повечето колеги тук си мислят - че колегата преди нас не е затегнал хубаво болтовете/, но след 9 месеца пак същото. Чак когато започнахме да слагаме контра гайка - нямаме оплаквания. Всички тез клиенти бяха с триакс 110. / Но това е и най продаваната антена с такива размери/.

Относно колегата Нацко, и аз ще кажа няколко думи в негова защита. Колкото до затягането на болтовете съм сигурен че ги е затегнал предостатъчно. Да не забравяме че това е човека който правеше 3 и 4 метровите антени за кабеларките навремето. Казвам правеше, т.е. произвеждаше, включително и стойките им и укрепващата им част, така че е много наясно с нещата.

Ветровете духат с различна сила в различните райони. Таз година има много оплаквания в квартал хладилника. Преди около 2 или 3 години имаше едно съборено дърво на околовръсния път - на горнобански път при много силни вертове
не далече на един наш клиент му бяха литнали двете паници ТД110 и ТД88
Аз мислех че 110 ката се е откъснала с хобота, но уви нямаше я само паницата. П образната шина на мотора се беше усукала , но мотора нямаше луфт, изправихме я и сложихме нова, вече с контрагайки
88 цата се беше отскубнала със цялата стойка и висеше на кабелите /четворен конвертор/
Защо Ви го разправям - защото при първоначалния монтаж присъствах лично и колегата Влади направи много здрави стойки и много здраво ги захвана, също и много добре затегна гайките и болтовете, защото клиента е на висок етаж и точно това си приказвахме, че ако литне ченията може да претрепе някой.
Никой не е застрахован че точно при него няма да духне с необходимата сила и да отскубне антената.
При мен като задуха и ми клати къщата като при земетресение
Отговори с цитат
  #92  
Стар 12-11-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ники Вижте мненията
От снимката която се вижда, по мое мнение 5 от ботовете са се разхлабили и са им изпадали гайките и когато е останала само на един, не е издържал и е минал през антената - за това шестата дупка е по широка.
Сега когато разясни какво най-вероятно се е случило съм склонен да се съглася с теб на 100% защото одеве като говорих с човека той каза, че е намерил няколко гайки на покрива.
Явно така е станало както казваш... от вибрациите са се развили 5 гайки без последната, шестият неразвит болт не е издържал на вятъра и е минал заедно с главата през ламарината... и после се вижда дупката на държача как се е уголемила заради лашкането насам-натам.

Добре, в този случай някой има ли вина ?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ooo_Pepi за този полезен пост :
Ники (12-11-2010)
  #93  
Стар 12-11-2010
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Не бих съдил никого,
само изказвам мнение, с което се надявам да бъда от полза.
Производителя не е предвидил контра гайки и монтажниците сами преценяват дали да слагат такива.
ние установихме че с контра гайки няма разхлабване и изпадане на болтовете.

Относно затягането на болтовете и гайките съм сигурен че Нацко ги е затегнал здраво.
Тук не коментирам другите забележки - не съвсем вертикалната тръба, лошата дъга на спътниците и високата цена на монтажа.

При наличието на много силни ветрове може да литне цял покрив, да бъде съборено огромно дърво и т.н., камо ли антена.
В случая е по важно че няма пострадали.

Колегите с антени Triax 110, ги съветвам след ветровете да си проверят дали не са им се разхлабили болтовете и гайките, ако са се разхлабили да ги затегнат и да им сложат по още една гайка - за контра.
надявам се да съм бил полезен
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ники за този полезен пост :
Ooo_Pepi (12-11-2010)
  #94  
Стар 12-11-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ники Вижте мненията
...Относно затягането на болтовете и гайките съм сигурен че Нацко ги е затегнал здраво...
Само със затягане не става.Един стар кадър в занаята който е от толкова време в тази сфера че повечето от нас сме се чудели тогава какво е това което виси между краката ни,разказваше за един монтажник който като настрои параболата и с електрожена където види болт и гайка и я заварява.Чиста работа,човека никога не е имал проблем с развиване на крепежите


Цитирай:
Първоначално написано от koko_varna Вижте мненията
Ти защо не си гледаш овцете, доносничеството и ТКЗС-то не мога да разбера, ами многознайстваш....
Благодаря за съвета,няма да се възползвам от него колкото и да е полезен.Гледал съм един-два пъти как се настройва антена и за това давам акъл.Ама забелязвам че пак е имало "Ох баня,ох кеф"



Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Може някъде да е публикувано, но ето и тук:

http://www.dnevnik.bg/novini_ot_vas/...l_sus_satelit/
Собственика на параболата е имал късмет че антената не е паднала на 126-цата до бялата кола
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
Ooo_Pepi (12-11-2010)
  #95  
Стар 12-11-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хъ, и аз утре ще се качвам по покрива. Имам странна аномалия и се надявам да е от разхлабена мачта. Всичко по-наизток от 24Е няма НИКАКЪВ сигнал. До 30В излиза всичко със сигнала, с който съм ги гледал винаги. Предполагам, че антената като премине от ляво на юга и натежава... Дано да съм прав. Иначе и аз се замислям за електрожен.
Между другото с този триакс мисля да си взема няколко шайбички и да сложа по една пред болтовете... ейтъй профилактично.
Отговори с цитат
  #96  
Стар 12-11-2010
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 736
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Широка шайба пред главата на болта и контрагайка отзад.
Отговори с цитат
  #97  
Стар 12-11-2010
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Вале по мое мнение тия 5мм на болт са недостатъчни за тази голяма антена.
Нали се сещаш, че нашите мнения не са миродавни. Триакс си имат инженери, имат си стенд за тестове, ТД110 е издържал на 150 km/h вятър. Не само при нас духат силни ветрове. Не вярвам, че Триакс ще гледат да минат "тънко" и да спестят цент-че, за да не сложат болт 6 или 8... Европейски производител със сертификати и традиции...

Наистина неприятно е, че на Камен му се е случило това. И аз онзи ден влязох в дупка и гума+джанта > 300лв...
Според мен тавата би могла да се изправи, крепежа е здрав, само носача трябва да се види дали може да се ремонтира или нов...
И му монтирай антената на по-подходящо място. Жалко, че съм толкова далече, иначе с удоволствие бих помогнал.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
Ooo_Pepi (13-11-2010)
  #98  
Стар 12-11-2010
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

ето как изглежда с две гайки - втората е за контра,
по този начин няма разхлабени болтове и литнали антени.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 2.jpg (35.8 КБ, 68 разглеждания)
Отговори с цитат
  #99  
Стар 12-11-2010
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

ето две антени на Була на един нещастен собственик и двете с кръст по средата. Човека се е хванал за главата. В понеделник ще му сложим един триакс 78 и ще приключи с проблемите
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 3.jpg (67.1 КБ, 117 разглеждания)
Тип файл: jpg 4.jpg (61.2 КБ, 119 разглеждания)
Отговори с цитат
  #100  
Стар 13-11-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди малко се качвах да нагледам мойта. Това за разхлабените гайки ... не знам как ги стягате, за да се разхлабят от вятъра. Моите вече втора година на ветровития ми покрив не са мръднали! Все пак оригиналните гайки са със зъбци долу. Явно съм стягал до скъсване и четвърт назад, та затова нямам нито една хлабава.
При мен всичко се оказа чук (почти). Нито мачтата ми е мръднала, нито окачването. Понапънах самата антена оттук, оттам и сигнала си дойде на мястото - странно.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вятър, как, Този


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 6 (0 членове и 6 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Вятър... Пакостник САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 13 13-02-2011 17:13
Пак вятър II ReVo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 30 13-12-2010 01:01
Пак вятър III - Трейлър DON Джолан Забавно 1 10-12-2010 02:52
Пак вятър Боксер САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 33 04-12-2010 00:59
Сръбският сериал „Горещ вятър” ще забавлява зрителите на bTV Comedy от 20 ноември ТИНТИН ФИЛМИ 0 15-11-2010 12:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:36.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.