The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #51  
Стар 26-03-2022
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Сега го погледнах мотора ти и видях, че е с пластмасов механизъм, а 9.5кг си е доста. Моят е копие на модела 3800 и трябва да ти кажа, че на по-крайните спътници над 75Е много трудно връща назад на хоризонтален транспондер, а на вертикален изобщо. Моят е на осем години, един път му сменях пружинките с които се обира луфта, но година-две след това пак се появи малък луфт и затова се отказах от Юсалс. По Дисек винаги можеш през приемника да изфиниш настройката, особено ако гледаш по-слаби спътници или фийдове например.
Тоя номер по Юсалс не става. Не знам, ти си решаваш.
Колега , става да " изфиниш " по USALS настройките , за ляво и дясно завъртане на сателита , ако не ти е точно на самия спътник.
Лесно е.
От самите настройки за дължина и ширина.
Променят се последните три числа, нагоре или надолу от позицията на местоположението , и мотора отива там където си му задал ТИ , настройките по дължина и ширина.
Пробвай , и ще видиш че става да се изпипа още по финно.
Стига преди това да е настроен точно на 0 градуса самия хубот и съответно сателита да е точно в средата на хубота.
Нали знаеш че има белег на хубота къде трябва да е точно сателита.
Аз на моя колко си играх , докато го настроя да е точно по дъгата. И си карам вече години само на USALS.
Преди карах със Diseqc позициониране , но понякога ми правеше този номер със подминаване на зададени спътници. Но като върна обратно се оправяше позиционирането. Но това не го прави от мотора , а от самия приемник. Затова преди да се задават Diseqc запаметяване на позиций на спътници. Се задава заводско зануляване на Diseqc и тогава се действа отначало.
За това ми харесва повече, USALS-а , защото и да нямаш сканиран или запаметен спътник , просто въвеждаш градусите на самия спътник , и мотора отива директно на самия спътник....
А на Diseqc го търсиш ръчно този спътник на който искаш да отидеш... И става много по бавно от Usalsa.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на manqka за този полезен пост :
hector21 (26-03-2022)
  #52  
Стар 27-03-2022
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manqka Вижте мненията
Колега , става да " изфиниш " по USALS настройките ...........

Всичкото това, което си написал е вярно и валидно при положение, че луфтът на мотора ти е минимален. При неговия тип мотор, луфтът който първо ще се появи е по оста Изток/Запад. При отместване на местоположението ти от приемника се получава засилване на сигналът в едната посока, за сметка на другата обаче.
Тоя номер вече съм го правил.
Когато гониш далечен спътник, като например 85.2Е, а си отместил центъра от 23.3Е(София) на 23.5Е, на 85.2Е няма да имаш изобщо никакъв сигнал, просто защото антената ще подмине спътника.
След като твърдиш, че антената ти е настроена перфектно и си от години по Юсалс, пробвай да изкараш сигнал на 3-e новинарски фийдa на EBU на 7Е.
11044H 4937, 11050H 4937 и 11056H 4937
Biss CW: C0 87 50 97 D1 10 04 E5.
След това изкарай на 85.2Е сигнал с картина от 12560V 30000, 12600V 30000 и 12640V 30000 за да разбереш дали наистина ти е настроена антената.
Ако всичко ти е точно с 1м антена трябва да ти излизат тия всичките транспондери, които по-горе съм ги написал.
Пробвай да видим!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Вас за този полезен пост
manqka (27-03-2022), КСГ (09-04-2022)
  #53  
Стар 27-03-2022
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,471
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Я да питам специалистите,ако има луфт,каква ще е разликата във финенето
по юсалс в сравнение с протокол 1.2?
Отговори с цитат
  #54  
Стар 28-03-2022
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Конкретно моят приемник не позволява никакво "финене" по Юсалс.
Просто имаш по-слаб сигнал или изобщо нямаш такъв.
Ако по-скъпите приемници под линукс имат такава възможност, тогава вече няма разлика.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #55  
Стар 28-03-2022
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,471
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е как да няма!? Просто, вместо 23.300 за София ,слагаш 23.450 или 21. 900,според посоката на финенето и вместо да си играеш,да финиш всички спътници и да помниш,го правиш еднократно за всички!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dzumba за този полезен пост :
manqka (28-03-2022)
  #56  
Стар 28-03-2022
янис янис е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: София
Мнения: 455
Благодари: 135
Получил благодарност:
90 пъти в 77 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Е как да няма!? Просто, вместо 23.300 за София ,слагаш 23.450 или 21. 900,според посоката на финенето и вместо да си играеш,да финиш всички спътници и да помниш,го правиш еднократно за всички!
И,аз действам по тоя метод,
__________________
tecatel 1.20,vu duo 4k,uClan Ustym 4k,Octafon sf8008 4k
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на янис за този полезен пост :
manqka (28-03-2022)
  #57  
Стар 28-03-2022
manqka manqka не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Местоположение: Варна
Мнения: 348
Благодари: 335
Получил благодарност:
99 пъти в 79 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Е как да няма!? Просто, вместо 23.300 за София ,слагаш 23.450 или 21. 900,според посоката на финенето и вместо да си играеш,да финиш всички спътници и да помниш,го правиш еднократно за всички!
Дзумбакис , това се опитах да обясня и аз.
Явно само ти го знаеш този метод.
Така и аз съм финил. За Варна е 27.950 , може да се увеличи примерно на 28.300 или и 500 , може да се намали на 27.500 или по надоло , зависи къде сигнала ще излезе по силен , дори да не е настроен точно със милиметри хубота на 0 градуса със сателита на самия белег където има на хобота.
Един път се запаметяват финните настройки на приемника , и си работи за всички спътници по дъгата.
А , отностно колегата където каза , че на по старите приемници не става да се фини , не вярвам. И аз имам стари приемници , но там може да се фини със 5 десети или 500 както е на линукс приемниците.
Имам и стари имам и линукс. Пробвал съм и става , поне на мойте.
USALS , е по добрия вариянт за мен.
Diaseqc , там си играеш да търсиш ръчно спътници ако ги няма сейфани в приемника. Търсиш като луд , но не знаеш дали ще попаднеш на точния спътник , защото на повечето спътници транспондерите си съвпадат и показват че имат сигнал... Което е супер объркващо , не знаеш дали си попаднал на точния спътник.
А на USALS , задаваш градусите на дадения спътник , запаметяваш в приемника и му задаваш да врътка докато сам си спре на точното място. Лесно и практично и без чуденки дали си на точния спътник.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 29-03-2022
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пак ви казвам, че на моя приемник е дадено 23.30, а не 23.300.
Сега си погледнете упътването на мотора и вижте с каква част от градуса ви се отмества, след подаден единичен импулс от приемника.
По спомен - на хоризонтален транспондер 10 импулса се равняват на 0.1 градуса, а на вертикален са 15 импулса.
Изобщо не съм убеден, че самият мотор отчита по Юсалс разлика от една стотна от градуса например, камо ли за една хилядна?
Все пак говорим за луфт, който със сигурност е повече от 0.1 градуса и когато си промениш местоположението, антената просто подминава спътника от едната страна или изобщо не достига до него от другата страна. Говорим за крайни спътници със слаб сигнал все пак.
Ако се замислим малко, луфтът е явен основно при близките до 0 спътници, след това антената просто увисва на едната страна. Увисва, но продължава да си върви по идеалната дъга. Затова при такъв луфт Юсалса е безсмислен.


@manqka Пробва ли да изкараш транспондерите, за които ти писах? След като си от Варна, тия на 85.2Е просто трябва да ти напълнят поне на 3/4 скалите на приемника с 1м антена.
Всъщност аз не разбрах с каква антена си?
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #59  
Стар 29-03-2022
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,471
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,157 пъти в 2,925 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Пак ви казвам, че на моя приемник е дадено 23.30, а не 23.300.
Е хубаво де,ти не може ли да му напишеш 23.41 или 22.95?
Отговори с цитат
  #60  
Стар 29-03-2022
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,231
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В момента ме караш да търся твой пост от преди няколко години, в който ти лично ме убеждаваше в това, което днес аз твърдя.
След като аз съм си Тома Неверни, тогава не те послушах и направих точно това, което ти днес ме караш да направя.
Тогава се оказа, че ти си прав, а аз бъркам.
Днес кой е прав?


P.S. Достъпната история е само от януари 2020 и не знам как да си върна постовете от самото начало. За съжаление не си спомням и заглавието на темата.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 29-03-2022 на 20:17
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
мотор, НН


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
HH мотор vs Полярно окачване + линеен мотор Ставриев МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 11 20-12-2011 20:12
Мотор new САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 6 08-03-2011 08:28
Мотор emskia МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 9 16-02-2011 12:27
мотор biser МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 3 03-12-2010 22:13
мотор или конвертор chano САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 1 21-11-2010 10:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.