The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-10-2021
филипко филипко не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2018
Мнения: 1
Благодари: 1
Получил благодарност:
17 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
Cool Как да ползваме Wi-Fi на EON Smart Box SDOTT0202.

Наскоро взех едно боксче от Vivacom, по точно, модела горе в заглавието. TV, YouTube, PlayStore... И още сума ти и други нужни и ненужни опции.

Доста забавно, веднага след като приключих с началната настройка, почнах да човъркам.... Минаха към 60 минутки, докато разуча всичко, де що и как. За това което представлява боксчето, си е повече от изненадващо с възможностите си. Android 9 оут оф да бокс, USB 3, SD Card slot, USB 2 port... Възможност да ползваш флашка/карта памет като вътрешна памет, за теглене на приложения или игри та дори и филми или сериали.

Дотук добре...Стигна се обаче до момента в който се опитах да сканирам за безжична мрежа, след като махнах LAN кабела и за моя голяма изненада, въпреки че на кутията рекламират Wi-Fi като опция, в самата Android TV OS тази функция не е достъпна. А понеже в стаята в която ще го ползвам нямам прекаран кабел, мисълта да купувам 20+ метра кабел, да обикалям мебели, да дупча дупки и въобще цялата тази дандания изобщо не ми се понрави.

Почнах да се ровя в нета и в крайна сметка се натъкнах на един пост в чужд форум обясняващ как да "отключим" Wi-Fi функционалността. Линка е тук: https://axe-rs.translate.goog/forum/...&_x_tr_pto=nui

Страницата е преведена от босненски, понеже си нямам никаква представа от този език. Слава богу, се справям с английския горе долу.

Та, стига мрънкане, нека минем към интересното. Как да ползваме Wi-Fi-то на EON Smart Box SDOTT0202:

1. Теглим Button Mapper от PlayStore директно през бокса и го инсталираме.

2. Теглим Nova Launcher от нета и го сваляме на флашка от която ще прехвърлим ".apk" файла на бокса. Инсталирате приложението, но когато ви пита дали да го стартирате, или да приключите с инсталацията, избирате да приключи, като целта е да не се пуска самото приложение. Аз ползвах този тук:
https://apkcombo.com/nova-launcher/c...r/download/apk

3. Отваряме Button Mapper и му задаваме да ползва сервиз на "Достъпност" за да може да извършва действията които ще му зададем.

4. Избираме "Добави бутон" "Add buttons", даваме на плюсчето и натискаме бутона който ще активира Wi-Fi мрежата. Аз ползвам синия бутон най-долу, вдясно.

5. След като се появи бутона в приложението, трябва да е наименуван "PROG_BLUE" с номер 186 отдолу. Избираме го и даваме на "Single tap" и избираме от менюто "Система" или "System", като в опциите по долу търсим "Toggle WiFi" или "Включи WiFi" и го избираме. Така при единично натискане на бутона, ще може да спираме и пускаме безжичната мрежа.

6. За "Double tap" опцията ще изберем "Shourtcuts" и от менюто по долу, ще намерим иконката на Nova Launcher, с заглавие "Ac****ty" И ще я изберем. Тук внимателно ще даваме надолу ред по ред, докато стигнем опцията: ".connec****ty.setup.WiFiSetupAc****ty", понеже не личи кой точно е избраният в момента ред. Давайки бавно надолу, ще сме сигурни че селектора е винаги на последния ред, и така докато намерим функцията която ни е нужна и я изберем.

След като приключим с всички тези сложни изпълнения, затваряме Button Mapper, натискаме синият бутон веднъж, при което ще ви излезе нотификация че безжичната мрежа е пусната. Следва да натиснем същия бутон два пъти подред, за да изскочи другата функция която зададохме - а именно "търсачката" за мрежи. Странното тук е че боксчето не сканира за мрежи, а изисква да изпишем името на мрежата, след което да изберем защитата и, и да въведем паролата.

След минутка две, иконката за Wi-Fi-а в предната част на бокса светна, и се свързах успешно към 5GhZ ми безжична мрежа. Тест на скоростта директно от бокса, стигна лимита на моят план за интернет - 100Mbit Up/Down без грижа, на 2 стай разстояние от рутера.

Стана доста дълъг пост, за нещо толкова просто, но уви... Не ме бива много в писането... Надявам се да съм помогнал на тези от вас който мразят дълги кабели из вкъщи.
Отговори с цитат
Следните потребители (17) благодарят на филипко за този полезен пост
alexandrow (30-12-2021), dodo (09-10-2021), Iliyan N (09-10-2021), manqka (18-11-2021), stoichev (17-10-2021), uplevel (09-10-2021), Атас (11-10-2021), бачора (09-10-2021), Дедал (09-10-2021), зизо (18-10-2021), Ивайло Шаклев (23-09-2022), калоянк (16-10-2021), Мишка (09-10-2021), ники_потребител (09-10-2021), ПКръстев (27-12-2021), Ченгел (09-10-2021), Чорлав (09-10-2021)
  #2  
Стар 09-10-2021
ники_потребител ники_потребител не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 246
Благодари: 74
Получил благодарност:
32 пъти в 30 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чудесен пост! Даже много ще ми помогне, благодаря!

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ники_потребител за този полезен пост :
филипко (09-10-2021)
  #3  
Стар 17-10-2021
varvarin varvarin не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от филипко Вижте мненията
Наскоро взех едно боксче от Vivacom, по точно, модела горе в заглавието. TV, YouTube, PlayStore... И още сума ти и други нужни и ненужни опции.

Доста забавно, веднага след като приключих с началната настройка, почнах да човъркам.... Минаха към 60 минутки, докато разуча всичко, де що и как. За това което представлява боксчето, си е повече от изненадващо с възможностите си. Android 9 оут оф да бокс, USB 3, SD Card slot, USB 2 port... Възможност да ползваш флашка/карта памет като вътрешна памет, за теглене на приложения или игри та дори и филми или сериали.

Дотук добре...Стигна се обаче до момента в който се опитах да сканирам за безжична мрежа, след като махнах LAN кабела и за моя голяма изненада, въпреки че на кутията рекламират Wi-Fi като опция, в самата Android TV OS тази функция не е достъпна. А понеже в стаята в която ще го ползвам нямам прекаран кабел, мисълта да купувам 20+ метра кабел, да обикалям мебели, да дупча дупки и въобще цялата тази дандания изобщо не ми се понрави.

Почнах да се ровя в нета и в крайна сметка се натъкнах на един пост в чужд форум обясняващ как да "отключим" Wi-Fi функционалността. Линка е тук: https://axe-rs.translate.goog/forum/...&_x_tr_pto=nui

Страницата е преведена от босненски, понеже си нямам никаква представа от този език. Слава богу, се справям с английския горе долу.

Та, стига мрънкане, нека минем към интересното. Как да ползваме Wi-Fi-то на EON Smart Box SDOTT0202:

1. Теглим Button Mapper от PlayStore директно през бокса и го инсталираме.

2. Теглим Nova Launcher от нета и го сваляме на флашка от която ще прехвърлим ".apk" файла на бокса. Инсталирате приложението, но когато ви пита дали да го стартирате, или да приключите с инсталацията, избирате да приключи, като целта е да не се пуска самото приложение. Аз ползвах този тук:
https://apkcombo.com/nova-launcher/c...r/download/apk

3. Отваряме Button Mapper и му задаваме да ползва сервиз на "Достъпност" за да може да извършва действията които ще му зададем.

4. Избираме "Добави бутон" "Add buttons", даваме на плюсчето и натискаме бутона който ще активира Wi-Fi мрежата. Аз ползвам синия бутон най-долу, вдясно.

5. След като се появи бутона в приложението, трябва да е наименуван "PROG_BLUE" с номер 186 отдолу. Избираме го и даваме на "Single tap" и избираме от менюто "Система" или "System", като в опциите по долу търсим "Toggle WiFi" или "Включи WiFi" и го избираме. Така при единично натискане на бутона, ще може да спираме и пускаме безжичната мрежа.

6. За "Double tap" опцията ще изберем "Shourtcuts" и от менюто по долу, ще намерим иконката на Nova Launcher, с заглавие "Ac****ty" И ще я изберем. Тук внимателно ще даваме надолу ред по ред, докато стигнем опцията: ".connec****ty.setup.WiFiSetupAc****ty", понеже не личи кой точно е избраният в момента ред. Давайки бавно надолу, ще сме сигурни че селектора е винаги на последния ред, и така докато намерим функцията която ни е нужна и я изберем.

След като приключим с всички тези сложни изпълнения, затваряме Button Mapper, натискаме синият бутон веднъж, при което ще ви излезе нотификация че безжичната мрежа е пусната. Следва да натиснем същия бутон два пъти подред, за да изскочи другата функция която зададохме - а именно "търсачката" за мрежи. Странното тук е че боксчето не сканира за мрежи, а изисква да изпишем името на мрежата, след което да изберем защитата и, и да въведем паролата.

След минутка две, иконката за Wi-Fi-а в предната част на бокса светна, и се свързах успешно към 5GhZ ми безжична мрежа. Тест на скоростта директно от бокса, стигна лимита на моят план за интернет - 100Mbit Up/Down без грижа, на 2 стай разстояние от рутера.

Стана доста дълъг пост, за нещо толкова просто, но уви... Не ме бива много в писането... Надявам се да съм помогнал на тези от вас който мразят дълги кабели из вкъщи.
Как инсталирате от флашката на бокса? На мен ми се наложи да ползвам AnExplorer не открих по кратък начин.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на varvarin за този полезен пост :
alexandrow (30-12-2021)
  #4  
Стар 18-11-2021
Аватара на Кристиян Христов
Кристиян Христов Кристиян Христов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 22
Благодари: 1
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето тук го има обяснено на видео:

https://youtu.be/OEktL1wGAyA
__________________
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-09-2022
crushera crushera не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2020
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,

Искам да Ви попитам, някой успял ли е да руутне тв бокса на еон -SDOTT0202 и примерно да инсталира кракнато апк?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-10-2022
владко92 владко92 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2015
Местоположение: Varna, Bulgaria
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от филипко Вижте мненията
Наскоро взех едно боксче от Vivacom, по точно, модела горе в заглавието. TV, YouTube, PlayStore... И още сума ти и други нужни и ненужни опции.

Доста забавно, веднага след като приключих с началната настройка, почнах да човъркам.... Минаха към 60 минутки, докато разуча всичко, де що и как. За това което представлява боксчето, си е повече от изненадващо с възможностите си. Android 9 оут оф да бокс, USB 3, SD Card slot, USB 2 port... Възможност да ползваш флашка/карта памет като вътрешна памет, за теглене на приложения или игри та дори и филми или сериали.

Дотук добре...Стигна се обаче до момента в който се опитах да сканирам за безжична мрежа, след като махнах LAN кабела и за моя голяма изненада, въпреки че на кутията рекламират Wi-Fi като опция, в самата Android TV OS тази функция не е достъпна. А понеже в стаята в която ще го ползвам нямам прекаран кабел, мисълта да купувам 20+ метра кабел, да обикалям мебели, да дупча дупки и въобще цялата тази дандания изобщо не ми се понрави.

Почнах да се ровя в нета и в крайна сметка се натъкнах на един пост в чужд форум обясняващ как да "отключим" Wi-Fi функционалността. Линка е тук: https://axe-rs.translate.goog/forum/...&_x_tr_pto=nui

Страницата е преведена от босненски, понеже си нямам никаква представа от този език. Слава богу, се справям с английския горе долу.

Та, стига мрънкане, нека минем към интересното. Как да ползваме Wi-Fi-то на EON Smart Box SDOTT0202:

1. Теглим Button Mapper от PlayStore директно през бокса и го инсталираме.

2. Теглим Nova Launcher от нета и го сваляме на флашка от която ще прехвърлим ".apk" файла на бокса. Инсталирате приложението, но когато ви пита дали да го стартирате, или да приключите с инсталацията, избирате да приключи, като целта е да не се пуска самото приложение. Аз ползвах този тук:
https://apkcombo.com/nova-launcher/c...r/download/apk

3. Отваряме Button Mapper и му задаваме да ползва сервиз на "Достъпност" за да може да извършва действията които ще му зададем.

4. Избираме "Добави бутон" "Add buttons", даваме на плюсчето и натискаме бутона който ще активира Wi-Fi мрежата. Аз ползвам синия бутон най-долу, вдясно.

5. След като се появи бутона в приложението, трябва да е наименуван "PROG_BLUE" с номер 186 отдолу. Избираме го и даваме на "Single tap" и избираме от менюто "Система" или "System", като в опциите по долу търсим "Toggle WiFi" или "Включи WiFi" и го избираме. Така при единично натискане на бутона, ще може да спираме и пускаме безжичната мрежа.

6. За "Double tap" опцията ще изберем "Shourtcuts" и от менюто по долу, ще намерим иконката на Nova Launcher, с заглавие "Ac****ty" И ще я изберем. Тук внимателно ще даваме надолу ред по ред, докато стигнем опцията: ".connec****ty.setup.WiFiSetupAc****ty", понеже не личи кой точно е избраният в момента ред. Давайки бавно надолу, ще сме сигурни че селектора е винаги на последния ред, и така докато намерим функцията която ни е нужна и я изберем.

След като приключим с всички тези сложни изпълнения, затваряме Button Mapper, натискаме синият бутон веднъж, при което ще ви излезе нотификация че безжичната мрежа е пусната. Следва да натиснем същия бутон два пъти подред, за да изскочи другата функция която зададохме - а именно "търсачката" за мрежи. Странното тук е че боксчето не сканира за мрежи, а изисква да изпишем името на мрежата, след което да изберем защитата и, и да въведем паролата.

След минутка две, иконката за Wi-Fi-а в предната част на бокса светна, и се свързах успешно към 5GhZ ми безжична мрежа. Тест на скоростта директно от бокса, стигна лимита на моят план за интернет - 100Mbit Up/Down без грижа, на 2 стай разстояние от рутера.

Стана доста дълъг пост, за нещо толкова просто, но уви... Не ме бива много в писането... Надявам се да съм помогнал на тези от вас който мразят дълги кабели из вкъщи.
Или просто се свържете със Vivacom и поискайте да ви пуснат Wi-Fi-то. Много по лесно и елементарно вместо да минавате през всички тези стъпки.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11-10-2022
rumcaiz rumcaiz не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 26
Благодари: 2
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от владко92 Вижте мненията
Или просто се свържете със Vivacom и поискайте да ви пуснат Wi-Fi-то. Много по лесно и елементарно вместо да минавате през всички тези стъпки.
Правил ли сте го?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11-10-2022
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,500
Благодари: 418
Получил благодарност:
505 пъти в 347 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Опцията я отключват дистанционно по телефона!
__________________
EDISION OS MIO+ 4K,2Х ZGEMMA H7S 4K,ICON IRON PRO 4K,GEANT-OTT 750 4K,GEANT 2500 PRO 4K,uClan DENYS H.265 PRO COMBO EU+, GTX COMBO,GT MEDIA V8UHD,ЕОN Smart Box 3x,Рускиня 210см
LG OLED55C11LB
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
box, eon, sdott0202, smart, wifi, Да, как, на, ползваме


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 49 (0 членове и 49 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
D-smart 42 E valvamp Въпроси и отговори 16 11-01-2022 13:59
Smart STB за LG SMART TV? Дато Полезни сайтове 56 25-12-2019 11:54
Smart STB Цветелин85 Кошче 12 30-08-2016 23:24
smart vx 10 hd+ bonbonko ДРУГИ 0 19-02-2016 19:33
Philips 3d smart tv лп Въпроси и отговори 4 25-12-2013 19:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.