The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 13-05-2018
Аватара на Миро.Добрев
Миро.Добрев Миро.Добрев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Местоположение: София
Мнения: 139
Благодари: 24
Получил благодарност:
75 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблеми с гаранционен TV STRONG

Здравейте, съфорумци. Сигурен съм, че моята история няма да е особено интересна, но е показателна, типично българска и ще я споделя.
Имам 39-инчов телевизор STRONG, до изтичане на гаранцията му остват 2 месеца. В края на април т.г. забелязах дребни петна по дисплея, оказа се прах. Занесох го в магазин на „Техномаркет“ и от там го дадоха служебно в сервиз. От сервиза, който обслужва телевизорите STRONG – „Системи и технологии“ ООД на бул. „Братя Бъкстон“, отказаха да го почистят. Не било включено в гаранционното обслужване. Проверих документите на уреда, действително запрашеността не се включва като основание за рекламация. Върнаха ми телевизора с куриер до магазина, взех го от там запечатан с тиксо от сервиза и не го пуснах да работи същия ден, а след два дни. По екрана в долната му част забелязах нещо като фосфорецираща в бяло драскотина. Консултант в Техномаркет“ каза, че били изгорели пиксели, прие го отново за сервиз. Онзи ден ми позвъни по телефона техник от сервиза в Бъкстон – после разбрах че се казва инж. Стоян Симеонов. Един такъв изнервен, повишава ми тон и казва: „Елате до сервиза да ми кажете къде е проблема!“. Вдигам си аз чукалата, губя час в пътуване и отидох на мястото. Излиза един чичар по тениска, възкисел и ме почва: нищо му нямало на телевизора, опитваш се да се правиш на луд защото ти изтича гаранцията, аз такива като тебе колко съм ги виждал ехеееее колко пъти и т.н. Почувствах се като най-големия тъпак на света, а онзи продължава да бръмчи насреща. Отказах да си взема телевизора от сервиза, поисках да ми го изпратят по куриер и го чакам вече пети ден да дойде от софийски до софийски адрес. Отделно от това, съгласно Закона за защита на потребителите дните, в които един гаранционен уред престоява в сервиз, се добавят като дни към гаранционния срок и го удължават, а това не е направено в документите. Писах на „Техномаркет“ АД имейл, писах до „Стронг България“ ЕООД също имейл, и до управителя на сервиза „Системи и технологии“ ООД. Българска работа. Никога да не прибягвате до услугите на въпросния сервиз на бул. "Бъкстон", бл. 207А, фирмата се казва "Системи и технологии" (http://www.sytech-bg.com). Само ще си изпилите нервите с тях и ще ви третират като криминални престъпници.

Последно редактирано от Миро.Добрев : 13-05-2018 на 10:33
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
"системи и технологии", strong, tv, гаранционен, проблеми


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
NC+ проблеми dzumba НОВИ ЧЕСТОТИ 9 03-10-2015 14:31
Проблеми с tapatalk баисар Дъра-Бъра 7 09-08-2013 19:21
Продавам Dreambox 500 S - гаранционен angeljorj Приключили продажби 1 20-09-2011 10:57
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 04:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:41.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.