The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > MAX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 16-12-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

От около седмица се наблюдава следния проблем. Сутрин не иска да стартира от дистанционното. Вадя го от контакта и тогава тръгва. Забелязах че от 39 не прехвърля на 23.3 на вертикала, а само на хоризонтала. Ако погледам малко и го изкл от дистанцион. и пак го вкл, пали, но ако престои повече и неще. Веднага си мисля за кондензатори, но още е в гаранция и не ми се отваря. Понеже на кабела имам малка снадка, и когато превкл. от 39х към 23.5в и пише че няма сигнал, но ако отвия Ф конектора и пак го сложа веднага прехвърля. Затова реших първо да питам тук, дали е от някой конденз. който неможе да подаде достатъчно напреж?
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #32  
Стар 17-12-2012
Аватара на MaxSat
MaxSat MaxSat не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 53
Благодари: 13
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
От около седмица се наблюдава следния проблем. Сутрин не иска да стартира от дистанционното. Вадя го от контакта и тогава тръгва. Забелязах че от 39 не прехвърля на 23.3 на вертикала, а само на хоризонтала. Ако погледам малко и го изкл от дистанцион. и пак го вкл, пали, но ако престои повече и неще. Веднага си мисля за кондензатори, но още е в гаранция и не ми се отваря. Понеже на кабела имам малка снадка, и когато превкл. от 39х към 23.5в и пише че няма сигнал, но ако отвия Ф конектора и пак го сложа веднага прехвърля. Затова реших първо да питам тук, дали е от някой конденз. който неможе да подаде достатъчно напреж?
Досега не съм срещнал скапани кондензатори на този приемник, ако при теб е така ти ще си първият от 1000. Относно проблема с включването от дистанционното не мога да изкажа мнение, понеже никога не го изключвам (консумацията в Standby режим е с 0,1 A по-ниска от тази в работен режим). Относно проблема с превключването мисля че трябва да провериш дайсека в какво състояние е.
__________________

Официален вносител на всички продукти с марка Мах. Посетете нашия онлайн магазин
Maxsat.eu

Последно редактирано от MaxSat : 17-12-2012 на 10:34
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на MaxSat за този полезен пост :
берри1 (10-06-2013)
  #33  
Стар 17-12-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MaxSat Вижте мненията
Досега не съм срещнал скапани кондензатори на този приемник, ако при теб е така ти ще си първият от 1000. Относно проблема с включването от дистанционното не мога да изкажа мнение, понеже никога не го изключвам (консумацията в Standby режим е с 0,1 A по-ниска от тази в работен режим). Относно проблема с превключването мисля че трябва да провериш дайсека в какво състояние е.
Незнам. Аз съм от тоя род човеци, че или ще ми се падне глуха акула, или свирка без топче. Надявам се си ме разбрал. По принцип приемника бачка по 18 часа на ден, и предполагам затова си е изпял песента. И мен ми е чудно как така неще да пали, след като по принцип дистанц и всичко друго си бачка и то от 5-6 м. Странно, но днес си запали от раз. А относно дайсека... мислил съм и по този въпрос, ще го сменя, но съмняваме да е от него.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...
Отговори с цитат
  #34  
Стар 17-12-2012
Дензел Дензел е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 564
Благодари: 120
Получил благодарност:
126 пъти в 102 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Понеже на дисплея не се вижда че зарежда приемника, се случва да не се ориентираш какво всъщност прави, и при повторно натискане на бутона старт, го „ошашкваш“. Иска малко повече търпение.Захапе ли няма проблеми!
__________________
SAMSUNG QE-49Q67R 4K Ultra HD QLED SMART TV;Openbox SX4 Base ; Openbox AS4K CI ;IPTV:MAG 254, TVIP 605
Отговори с цитат
  #35  
Стар 17-12-2012
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Колега, приемника го имам от близо година, знам му и кътните зъби. Не е това. Просто странно, че не стартира. А още по странното е, че съм имал 2-3 случая, докато превкл. в AV режим на ТВ, и той се стартира сам. Предполагам заради Кулинка или как беше там при панасониците.
П.С. Затова и първо превкл. в АВ режим, щото после като вкл. приемника и мога да се ориентирам дали е стартирал или не. Премигва надписа на ТВ-то.
__________________
In the beginning was dark, and then bang...

Последно редактирано от BOBIKAT : 17-12-2012 на 12:18
Отговори с цитат
  #36  
Стар 17-12-2012
Аватара на MaxSat
MaxSat MaxSat не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 53
Благодари: 13
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Незнам. Аз съм от тоя род човеци, че или ще ми се падне глуха акула, или свирка без топче. Надявам се си ме разбрал. По принцип приемника бачка по 18 часа на ден, и предполагам затова си е изпял песента. И мен ми е чудно как така неще да пали, след като по принцип дистанц и всичко друго си бачка и то от 5-6 м. Странно, но днес си запали от раз. А относно дайсека... мислил съм и по този въпрос, ще го сменя, но съмняваме да е от него.
Разбирам те перфектно, но не мисля че 18 часа са проблем. Ползвам същия в едната стая и не е спирал от 1 год - бачка по 24 часа. Това не означава че при теб няма възможност да има някакъв дефект в приемника. Ако мислиш че има проблем пиши ми или се обади и ще го сменим, ако трябва.
__________________

Официален вносител на всички продукти с марка Мах. Посетете нашия онлайн магазин
Maxsat.eu
Отговори с цитат
  #37  
Стар 10-03-2013
максхд максхд не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране 12606

От както съм го купил на 12606 H 30000 не ми вървят каналите? Как да се справя с това?
Отговори с цитат
  #38  
Стар 11-03-2013
Аватара на MaxSat
MaxSat MaxSat не е на линия
Магазин
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Мнения: 53
Благодари: 13
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от максхд Вижте мненията
От както съм го купил на 12606 H 30000 не ми вървят каналите? Как да се справя с това?
Моля дефинирайте понятието "не ми вървят каналите".

1. Не показва сигнал
2. Показва сигнал, не сканира
3. Показва сигнал, сканира, но не ги отваря

"Вървят" ли каналите на други хоризонтални честоти и на други честоти започващи с 12..... ?
__________________

Официален вносител на всички продукти с марка Мах. Посетете нашия онлайн магазин
Maxsat.eu
Отговори с цитат
  #39  
Стар 28-05-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Забелязвам, че от доста време имам черен екран на пакетите skylink и canaldigital на 23.5 градуса. Интересното е, че на бокса 800 си работят! Някой с подобен приемник да напише как е при него. Благодаря!
Отговори с цитат
  #40  
Стар 28-05-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Забелязвам, че от доста време имам черен екран на пакетите skylink и canaldigital на 23.5 градуса. Интересното е, че на бокса 800 си работят! Някой с подобен приемник да напише как е при него. Благодаря!
Проблема решен.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, max, s12, въпрос, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за СКК daniordanov Оператори в гр. СОФИЯ 10 28-12-2011 00:37
Въпрос Валентинко MPCS/OScam 6 30-10-2011 23:16
Въпрос за DVB-C Митко Чимев Кабелни [DVB-C] оператори в България 12 12-08-2011 22:05
Въпрос петър05 ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 01-02-2011 21:14
Въпрос? краско ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 9 30-12-2009 13:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.