The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > IPBOX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 07-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Така сега да започна, като цяло приемника е перфектен (погледнато hardware-но). Има си специален вентилатор, който е направен с цел охлаждане ! Приемника е винаги студен (без значение колко е работил). Същият този вентилатор е напълно безшумен ! Можеби засега един от недостатъците който виждам е, че в сегашният софтуер никъде няма опция за CARD READER (има опция само за CI слотовете). По отношение на софтуер преминах от оригинален на ABCOM, през последна версия на NLB (която също е доста стабилна, но незнам защо я махнах), сега съм с последен Sifteam 0.1.9. В Plugins има специален панел на Sifteam (нещо като blue panel при Dreambox). От този панел, може да се стартира и спира CAM (нещо което го може единствено в софтуера на Sifteam, а можеби и в софта на NLB, който не съм го разглеждал по обстойно) ! Наличие на сървър забелязах единствено в софтуера на Sifteam (вътре са разположени Camove, Settings, Plugins и какво ли още не, изобщо сървъра хич не е беден на файлове). Също има и скинове, които обаче не се различават почти от базовия скин (променят се само цветовете) ! Интересното за този вид приемник е възможността да се обновява софтуера по супер интелигентен начин (само с USB флашка). Интересното при този приемник е, че вместо както досега сме ползвали RS 232 кабел за почти всички операции които се извършват, тук се ползва най-вече USB и дори за обновяване на софтуер нестава с RS 232 кабел (самия image е направен да се слага през USB) ! Дистанционното на приемника е програмируемо (може да работи както с приемника, така с телевизора, а дори и да управлява ананлогова телелвизия - кабелна или ефирна). На дистанционното има бутони за Media Player-a (от където могат да се гледат филми, да се слуша музика и още доста неща - посредством USB флаш или Hard Disk). За съжеление версията на Incubus Camd, не работи коректно с IPBOX 910 HD PVR, и очакваме следващ релийз от Incubus (засега работи само с 900 и 9000) ! За сметка на това MGCAMD работи напълно и като емулатор и за шеринг. VFD дисплейа е нещо уникално добро. На този дисплей ви се дава инфорамация за всяка една операция която се извършва от приемника, дори и по време на обновяване на софтуер ! Друго предимство на IPBOX 910 HD пред например DM800 е наличието на HDMI порт (което е много по-добре за хора които не правят компромис със звука, а и не само заради това - HDMI си е най-добрият порт за High Definition. При IPBOX HDMI напълно поддържа HDCP защитата, не казвам че DVI при DM800 не поддържа HDCP - наскоро разбрах, че го поддържа) !

За всички които се интересуват от това, кога излиза енигмата за IPBOX, да поясня че това ще е края на този месец или най-късно началото на следващият (Декември)

Ето и видео от Enigma за IPBOX:

http://www.youtube.com/watch?v=AHi7i7B_7c8
Отговори с цитат
  #2  
Стар 07-11-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Така сега да започна... Друго предимство на IPBOX 910 HD пред например DM800 е наличието на HDMI порт (което е много по-добре за хора които не правят компромис със звука, а и не само заради това - HDMI си е най-добрият порт за High Definition. При IPBOX HDMI напълно поддържа HDCP защитата, не казвам че DVI при DM800 не поддържа HDCP - наскоро разбрах, че го поддържа) !
Тиесто, това че DM800 няма да има никакви проблеми с HDCP се разбра преди още няколко месеца когато приемника излезе на пазара! Аз многократно казвах това в споровете ми с теб за Dreambox.
Относно разликите между модифицирания DVI-порт на Дриймбокс и стандартен HDMI порт, то такива разлики няма! Видеото на DVI е същото като на HDMI. Модифицирания DVI-порт на DM800 пуска по кабела същия звук, какъвто е при стандартен HDMI-порт. Проблеми с HDCP DM800 няма. Кабела на Дриймбокса от едната страна е DVI, а от другата е HDMI - в случай че нещо стане с кабела включен в комплекта, то същите кабели се продават в магазините от 15 лв. нагоре (зависи от марката).
Та какво предимство е тогава HDMI-порта на IPbox-а, че не разбрах?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #3  
Стар 07-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Много голямо предимство е и много от моите клиенти го забелязват това и някои не си взимат DM800 поради тая причина и чакат софтуера за IPBOX да стане реалност .

DVI към то HDMI кабели съм виждал по магазините и все едно гледам някакъв морално остарял кабел (от едната страна) ! Специално моя HDMI кабел който си купих е на Хама - Германия и струва 56лв, имаше също позлатен от 19лв, но избрах по скъпия, тъй като компромис с качеството точно в High Definition не правя !

Тунера на IPBOX - 900/910/9000 е поне 2 нива над този на DM800 !

Охлаждането на IPBOXA е много по-добро (специално мога да го кажа на 100% за модели 910 и 9000)
Отговори с цитат
  #4  
Стар 07-11-2008
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

От описанието на този бокс 910 оставам с впечатлението,че е пълно
дърво . И какви са тия флашвания по USB ,то за Дриймбоксовете това
е стандарт от 7000-ката. А и след като съм си играл със 800-ца и
8000-ка на Дрийм мултимедия ,другите приемници ми се виждат
все едно аз съм ги правил и лично съм писал софтуера.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 07-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Модела 8000 все още го няма в България интересно ми е как си си играл с него, след като официално нито 1 фирма в България го няма и още не го продава ! По западни сайтове се продава от не повече от месец ! Софтуера му още вероятно не е направен както трябва !

По мое мнение, след като напишат енигмата за IPBOX (с всичко работещо). Моделите 900 и 910 ще сложат в малкият си джоб Dreambox DM800. Реална конкуренция по възможности ще има единствено между модели на IPBOX 9000 и DM8000 !

Колкото до моя IPBOX 910 HD PVR, приемника е нов модел и излезе преди едва 2 месеца и е нормално все още да не му работи всичко както трябва, а и все още чакаме енигмата ! Не мога да се съглася човек който никога не го е виждал да го определя като дърво !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 07-11-2008
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Мой приятел получи 8000-ката по програмата
за бета тестери и доста си поиграх с него,засега
има лек проблем с WiFi-то ,не може да се подкара.
Опитвам се и аз да се уредя по схемата,засега не става.
Все пак софтуера за него е все още беден,няма и Gemini.
Очевидното е че приемника е супер бърз и превъртането на
HD запис не е като при 800-цата само до 2х.
Иначе действително определението "дървен" за IPBOX-a е лично
мое мнение за външността му,а и липсата на енигма за
него допълва това. Това не му пречи да е перфектен като
качества на тунер,картина и възможности.
Все пак Дриймбокс е мерцедеса на приемниците,всичко друго
са бедни събратя.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 07-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

С това последното напълно не съм съгласен !

Кой от двата приемника - IPBOX 200s или Dreambox 500s е по-добър и защо според теб ?

При SD приемниците AB COM бият отвсякъде !

Явно се правиш, че не си прочел, но до края на месеца излиза енигмата за IPBOX HD !

IPBOX 910 HD PVR не е дървен, дори и образно казано, има невероятни възможности които са мечти за повечето от конкурентите му, когато заработи и енигмата, ще видим тогава, кой приемник ще е по-стабилен и кой приемник ще забива повече (тук мога да съм сигурен, че DM800 ще забива поне 70% повече от IPBOX 910 HD PVR, ако се ползва при продължителна работа - денонощно, без да се изключва) !

Иначе тунера на DM800 изобщо не може да се сравнява с тунера на IPBOX 910 HD PVR ! Ясно е кой е по-добрият !

Хардуера на IPBOX 910 HD PVR е напълно достатъчен и превключването между отделните HD канали става достатъчно бързо !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 07-11-2008
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Честно казано ме заинтригува с този приемник и
бях прочел за енигмата - че се предвижда.
Но и осма серия на дриймовете ги чаках 3 години.
Така ще стане и с енигмата за този приемник .
Иначе честно 800-цата бях близко до мисълта
да я изхвърля от 4-тия етаж още на 2-рия ден.
Има 3-4 неща,които ме дразнят страхотно :
- при дръпване от контакта ,трябва да чакаш
и да пробваш кога ще запали
- Забива когато стои в стендбай
- проблема със забиването на Булсатком
- максимален брой сървъри в cccam <=20
- грее и ми е бавен

Затова при първа възможност взимам 8000-ка,
а ако мога да тествам тези IPBOX-ове с работеща
енигма - бих се замислил за топ-модела им.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 07-11-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Тунера на IPBOX - 900/910/9000 е поне 2 нива над този на DM800 !
Много ме кефи как правиш подобни заключения!

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Колкото до моя IPBOX 910 HD PVR, приемника е нов модел и излезе преди едва 2 месеца и е нормално все още да не му работи всичко както трябва, а и все още чакаме енигмата !
А DM800 излезе с всичко работещо - една камара емулатори, енигма, джеминита, набилосати и куп други имиджи, плъгини, сетинги и редовна актуализация на софтуера! Все пак това е мерджана на сателитните приемници, другите са тунинговани трабантчета!
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #10  
Стар 07-11-2008
Tiesto Tiesto не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 509
Благодари: 12
Получил благодарност:
35 пъти в 23 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Първи впечетления от AB IPBOX 910 HD PVR

С последното изказване, доказваш че сателитната техника не ти е една от най-силните теми !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
910, ab, hd, ipbox, pvr, впечетления, от, Първи


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Първи стъпки с Dreambox 500 Jivko Уроци и съвети за начинаещи 48 18-09-2015 10:34
Първи HD мач от Холандия Стоян СПОРТ 4 31-10-2010 17:48
VU+ DUO - Първи впечатления Anthony VU+ 40 10-07-2010 23:49
Първи сняг, първи проблем Anthony Въпроси и отговори 79 18-03-2009 23:59
IPBOX 422 първи впечатления sky AB Com / DG Station 1 18-10-2008 21:26


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.