The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 09-12-2013
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
На първо четене проблема ще ти е това, че трябва да опънеш 5, 7 или 9 аналогови кабела до ресийвъра.
Четете бе, да му еб@ м@й*т@. Пак на първа страница съм написа, че 5-7-9-71792934 канала не са ми по вкуса. Никога не съм имал повече от 4 и едва ли ще имам някога отново повече от 2.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 09-12-2013
Тодор Тодоров Тодор Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Петрич
Мнения: 56
Благодари: 23
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега Дидко ,темата е за аудио-видео ресивъри,за което се предполага,че става въпрос за повече от два звукови канала и също така и видео канал ,а не чисто стерео
И това че клипа е от Ютуб не означава,че концерта и записа след това не са слушани от по-големи професионалисти от теб.
Прочел си някъде, че по света има и Дакове - браво.Каква стана тая-дъно от стар лаптоп и кастъм кутия,бла бла - дакове,бла бла - друга платка 40 паунда - Наи-добре е чисто новичък ресивър.
Двадесет годишната ти класика може да умре всеки един момент "от внезапна смърт" .Елементите и са на по 20 години - променила се е безвъзвратно.
Тръгнахме от ресивъри и къде стигнахме - до Хай Енд Класики.
__________________
Dreambox DM500HD , Triax 110 , Marantz SR5007 Home Theater Receiver,B&W DM 500 speakers ,LG 47LA660S FULL HD LED TV.

Последно редактирано от Тодор Тодоров : 09-12-2013 на 19:04
Отговори с цитат
  #43  
Стар 09-12-2013
fox fox не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 634
Благодари: 139
Получил благодарност:
200 пъти в 86 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам ресивър Denon 1909 който е включен към видео карта Sapphire 5670 Ultimate и дъно Asus P8Z77 V-Deluxe , от както съм с това дъно не подава никакъв многоканален звук 5,1 , само 2,0. Преди с друго дъно и същата карта нямаше никакъв проблем , пробвах и с оптичен кабел без промяна .Вече една година пробвам различни варианти и немога да разреша проблема .
Отговори с цитат
  #44  
Стар 09-12-2013
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тодор Тодоров Вижте мненията
Прочел си някъде, че по света има и Дакове - браво.Каква стана тая-дъно от стар лаптоп и кастъм кутия,бла бла - дакове,бла бла - друга платка 40 паунда - Наи-добре е чисто новичък ресивър....
Подобно мнение би трябвало да ме откаже внезапно да пиша в тази тема, ама уви. Не само съм прочел, ами и знам какво правят. 4 години техникум по електроника (специалност електроника), след което магистър в ТУ (ФЕТТ - пак електроника).

Относно внезапната смърт на класиките.... Когато колегата попита за конкретните модели, които го интересуват (пост 1, страница 1) отворих гоогле да ги видя що за чудо на техниката са тези нови попълнения. На първа страница гоогле ме замери с този линк: http://forums.whirlpool.net.au/archive/2158282 Където прочетох:

Цитирай:
One can only hope that the product has improved QC from when we had an absolutely disastrous association with the them (over 100% return rate).
да ти превеждам ли?

После се сетих, че имам и приятел, който изгърмя с такава пръчка преди 2-3 години, но май му я подмениха в последствие...

Хайде със здраве
Отговори с цитат
  #45  
Стар 09-12-2013
Тодор Тодоров Тодор Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Петрич
Мнения: 56
Благодари: 23
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fox Вижте мненията
Имам ресивър Denon 1909 който е включен към видео карта Sapphire 5670 Ultimate и дъно Asus P8Z77 V-Deluxe , от както съм с това дъно не подава никакъв многоканален звук 5,1 , само 2,0. Преди с друго дъно и същата карта нямаше никакъв проблем , пробвах и с оптичен кабел без промяна .Вече една година пробвам различни варианти и немога да разреша проблема .
Колега ,имаш цифров изход на дъното за многоканален звук,инсталирал ли си драйверите от диска на дъното?В настройките на аудиото можеш ли да зададеш повече от два канала?Със старото дъно и тази видеокарта имаше ли звук през HDMI изхода и?Дай по подробна информация.Изхода на дъното нали е коаксиал - право в коаксиалния дигитален вход на Денона
__________________
Dreambox DM500HD , Triax 110 , Marantz SR5007 Home Theater Receiver,B&W DM 500 speakers ,LG 47LA660S FULL HD LED TV.

Последно редактирано от Тодор Тодоров : 09-12-2013 на 19:46
Отговори с цитат
  #46  
Стар 09-12-2013
Тодор Тодоров Тодор Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Петрич
Мнения: 56
Благодари: 23
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Когато колегата попита за конкретните модели, които го интересуват (пост 1, страница 1) отворих гоогле да ги видя що за чудо на техниката са тези нови попълнения. На първа страница гоогле ме замери с този линк: http://forums.whirlpool.net.au/archive/2158282 Където прочетох:

да ти превеждам ли?

После се сетих, че имам и приятел, който изгърмя с такава пръчка преди 2-3 години, но май му я подмениха в последствие...

Хайде със здраве
Даже и не съм се замислил,че визираш точно този модел ресивър като качество на производство.Аз говоря общо по темата за ресивърите ,даже съм посочил и Маранца 5007 ,който съм си избрал.Просто под 1500лв няма как да очакваш че имаш нещо различно от среден-до нисък клас усилвател.
Но за в къщи - стават.
__________________
Dreambox DM500HD , Triax 110 , Marantz SR5007 Home Theater Receiver,B&W DM 500 speakers ,LG 47LA660S FULL HD LED TV.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 09-12-2013
fox fox не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 634
Благодари: 139
Получил благодарност:
200 пъти в 86 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тодор Тодоров Вижте мненията
Колега ,имаш цифров изход на дъното за многоканален звук,инсталирал ли си драйверите от диска на дъното?В настройките на аудиото можеш ли да зададеш повече от два канала?Със старото дъно и тази видеокарта имаше ли звук през HDMI изхода и?Дай по подробна информация.
Инсталирал съм всички драйвери , пробвал съм и с цифровият изход на дъното изкарва само 2,0.Старото дъно и тази карта нямах проблеми.Пробвал съм и Windows 7 и Windows 8,1 .При промяна от Windows от стерео на 5,1 изписва на ресивъра че има някакъв многоканален звук но не какъв е точно DD5.1 , dts . Според мен има някакъв софтуерен проблем но немога да разбера какъв е .


Отговори с цитат
  #48  
Стар 09-12-2013
Тодор Тодоров Тодор Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Петрич
Мнения: 56
Благодари: 23
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На страницата на Асус има два аудио драйвера за твойто дъно-пробва ли и с двата?
Закарай компютъра при човек с друг ресивър и виж там дали ще работи - да отпадне единия възможен проблемен компонент.
Пробвай друг Уиндоус - например 8
А през HDMI на дъното имаш ли звук без видеокартата?
Може и дъното нещо да е дефектно или в биоса нещо да се пипне?
Имаш доста варианти да пробваш.
__________________
Dreambox DM500HD , Triax 110 , Marantz SR5007 Home Theater Receiver,B&W DM 500 speakers ,LG 47LA660S FULL HD LED TV.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 09-12-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Тошо, ай зимай я таа маранца, и да идвам при теб с колоните и домашната.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 09-12-2013
fox fox не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 634
Благодари: 139
Получил благодарност:
200 пъти в 86 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тодор Тодоров Вижте мненията
На страницата на Асус има два аудио драйвера за твойто дъно-пробва ли и с двата?
Закарай компютъра при човек с друг ресивър и виж там дали ще работи - да отпадне единия възможен проблемен компонент.
Пробвай друг Уиндоус - например 8
А през HDMI на дъното имаш ли звук без видеокартата?
Може и дъното нещо да е дефектно или в биоса нещо да се пипне?
Имаш доста варианти да пробваш.
Дефект в дъно съм го изключил .Няма как да работи 2,0 и да е дефект .
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Избор, на, Ресивър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
блу реи плеър и ресивър янчев DVD и BLURAY плеъри 6 09-07-2012 18:36
Tv и ресивър Никки DVD и BLURAY плеъри 2 23-03-2012 11:02
Добавяне на ресивър? Wanderer Монтаж и настройка на антени 1 01-03-2012 18:07
Питане за ресивър civica DVD и BLURAY плеъри 33 04-09-2011 00:30
Ресивър goshob ДРУГИ 0 15-07-2010 16:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.