The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 09-12-2013
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

И докато загреят лампите гласът на Лили Иванова ще звучи като Тина Търнър

Sent from my BMW X6 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #32  
Стар 09-12-2013
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BOBIKAT Вижте мненията
Я аз да питам, и да се образовам. Гледам, че из нета има лампови, направи си сам, на които изходящата мощност е 3,5 до 4 вата. Та... това нещо как ще захрани примерно колони от 50 и повече вата?
Няма да захрани 50 ватов бас рефлекс, ама ще захрани 110 dB-лова хорна
Изместихме темата. Говорим си за ресийвъри. Някой спомена наливане на кинти в 10-15 годишна техника. Да си призная и аз едно време бях така наивен и прескачах тези коментари. Но с времето (както казва един приятел) слухът се възпитава. Първите ми колони например, които си купих преди 12 години с първата ми заплата бяха Jamo Studio 180 - бяха най-великите на света! Много ревяха и бая нерви съм скъсал в студентски град с тях. Сега ме е срам да си призная, че съм ги имал Същото е и с активната част от музиката - усилватели, ресийвъри и т.н. Има доста стара техника, която ще разплаче голяма част от новите лъскави кутийки. Мисля, че солид стейт (транзисторно) е нещото, към което се стремя в момента, било то и на 20 години!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Didko за този полезен пост :
AGT (09-12-2013)
  #33  
Стар 09-12-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
647 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

То и азвсе още си слушам на едно SONY RX100AV, и се чудя дали да не му сложа едно ресиерче, че тази система освен чинч за вход, друго няма.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 09-12-2013
Тодор Тодоров Тодор Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Петрич
Мнения: 56
Благодари: 23
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Didko Вижте мненията
Има доста стара техника, която ще разплаче голяма част от новите лъскави кутийки. Мисля, че солид стейт (транзисторно) е нещото, към което се стремя в момента, било то и на 20 години!
Значи колега,старата техника може да има колекционерска или сантиментална стойност и цена ,но щом нещата вървят към нови цифрови формати и висока резолюция ,то тези антики нямат място вече на шкафа в къщи.Особено в раздела "Многоканални ресивъри за домашно кино".
Някои стерео усилватели от по-близкото минало -да справят се добре в сравнение със сегашните "стерео-пръчки",но това не важи за ресивърите.Поне такова е моето мнение - не ангажирам никой да се съгласи с мен.
И в повечето случаи сега се сравнява стара техника,която е струвала 2000-3000 долара със сегашен нисък клас до 1000-1500 лева
__________________
Dreambox DM500HD , Triax 110 , Marantz SR5007 Home Theater Receiver,B&W DM 500 speakers ,LG 47LA660S FULL HD LED TV.

Последно редактирано от Тодор Тодоров : 09-12-2013 на 16:34
Отговори с цитат
  #35  
Стар 09-12-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Старата техника си е стара техника. Човек трябва да се стреми да е в крак с прогреса. И моя Техникс дъни здраво, но му липсват толкова много съвременни глезотийки, че съвсем сериозно се замислям за нещо модерно. Няма начин, светът тича напред и трябва да го догонваме непрекъснато.
Ето ви една снимка на прословутата "hand made" hi-end sound system - Акапела.
Да се чуди човек какво толкова има в нея за 80 000 евро
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg IMG_9002t_rsz.jpg (65.4 КБ, 74 разглеждания)
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #36  
Стар 09-12-2013
Тодор Тодоров Тодор Тодоров не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Петрич
Мнения: 56
Благодари: 23
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако това е цената за всичките чудесийки наредени там по шкафчетата ,то не е толкова много. Има само колони далеч по-скъпи от 80 000 евро

Ето как може да свири съвременната техника - http://www.youtube.com/watch?v=_lmXi1y1fzs
__________________
Dreambox DM500HD , Triax 110 , Marantz SR5007 Home Theater Receiver,B&W DM 500 speakers ,LG 47LA660S FULL HD LED TV.

Последно редактирано от Тодор Тодоров : 09-12-2013 на 16:51
Отговори с цитат
  #37  
Стар 09-12-2013
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тодор Тодоров Вижте мненията

Ето как може да свири съвременната техника - http://www.youtube.com/watch?v=_lmXi1y1fzs
Страхотно парче е това. С тоя албум обикновено тествам динамиката и басовата секция на една система.
За момента фаворита е това:
http://www.yg-acoustics.com/category/anat-iii
Отговори с цитат
  #38  
Стар 09-12-2013
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,893
Благодари: 1,013
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако някой може да прави изводи от youtube за Hi-End System и въобще звук.......то значи този някой е сериозно за ЛЕКАР !!!!
Няма стерео техника която да се сравнява с сърраунд . Това са две супер различни неща. Всяко от нещата са проектирани и призведени за определно нещо. Всякакви спорове отпадат когато се сравняват такива видове техника. След транзистора всичко е УМРЯЛО при HiFi макар и той да е огромен компромис при звука. При филмите и новите формати на звук е неоспорим факт,че новото си е ново.
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AGT за този полезен пост :
Didko (09-12-2013)
  #39  
Стар 09-12-2013
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тодор Тодоров Вижте мненията
Значи колега,старата техника може да има колекционерска или сантиментална стойност и цена ,но щом нещата вървят към нови цифрови формати и висока резолюция ,то тези антики нямат място вече на шкафа в къщи.Особено в раздела "Многоканални ресивъри за домашно кино".
...
Колега, още в първия ми пост на първа страница ти го написах - ако имаш читав медия плеър - вземи си стара класика, ако не - тичай за нов ресийвър. Като ти казвам тези неща, казвам ги наистина от опит, а не гледайки и сравнявайки () звук от ютуб Имах пуканка - от най-първите, когато се появиха още! 2 чисто нови ямахи съм сменил - интегрална, после транзисторна (за която писах в поста) - и аз съм се учил, не съм се родил научен!
От изминатия път дотук вече знам - нов медия плеър поне засега - няма да си купя. интегрален усилвател - няма да си купя. Купешки колони - няма да си купя, щото нямам толкоз кинти
Сега още акъл, без да си ми искал - за медия плеър замислям едно кор2дуо дъно от читав лаптоп - ама само дъното с процесор и докинг станция с порт репликатор (примерно Делл Д630 - може да свири 1080р). Вървят по 40 паунда в ибея барабар с дока. Барвам си къстъм кутийка (ако не си намеря красива) или го захващам зад телевизора. После, читави USB DAC-ове, колкото искаш - за качествен звук, за да не се излагаме с вградената карта. Ето ти го медия плеъра, който няма да дразни като попкорн краш-ауър. И къв е проблема с подобна свирка да ползвам стар аналогов усилвател?
Отговори с цитат
  #40  
Стар 09-12-2013
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На първо четене проблема ще ти е това, че трябва да опънеш 5, 7 или 9 аналогови кабела до ресийвъра. Ако претендираш за качество само тези интерконекти ще струват колкото един приличен ресийвър.
Освен това най-вероянто няма даможеш да ползваш автоматичната калибрация на звука, без която добрия съраунд става почти невъзможен.
На последно място, един усилвател на над 15 години вече е за профилактика на някои компоненти.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Избор, на, Ресивър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
блу реи плеър и ресивър янчев DVD и BLURAY плеъри 6 09-07-2012 18:36
Tv и ресивър Никки DVD и BLURAY плеъри 2 23-03-2012 11:02
Добавяне на ресивър? Wanderer Монтаж и настройка на антени 1 01-03-2012 18:07
Питане за ресивър civica DVD и BLURAY плеъри 33 04-09-2011 00:30
Ресивър goshob ДРУГИ 0 15-07-2010 16:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.