The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 31-12-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Люкс Вижте мненията
Що не отидеш да му се скараш ето на този:

http://televizorbg.blogspot.be/p/kak...televizor.html

щото и той пише едни такиви неудобни истини.
Само тази простотия е достатъчна за да се разбере компетентността му, съответно и на умниците, които го четат като библия
" Ето ви ориентировъчни стойности:
При разстояние 1,5-2 метра до телевизора, той трябва да бъде с диагонал на екрана 14-17 инча,
2-3 метра разстояние - диагонал 21-25 инча,
3-4 метра - диагонал 26-32 инча,
4-5 метра - диагонал 34-37 инча,

Избирай си по тази библия и се скрий

Отговори с цитат
  #22  
Стар 31-12-2014
Аватара на БОБИ
БОБИ БОБИ не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: София
Мнения: 1,920
Благодари: 387
Получил благодарност:
906 пъти в 452 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Люкс, спри да ни пасеш, от теб никой няма да вземе съвет да си купи телевизор...
Отговори с цитат
  #23  
Стар 31-12-2014
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Абе,пак ли го пуснах те тоя на свобода бре?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 31-12-2014
Аватара на sunman
sunman sunman не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Мнения: 57
Благодари: 3
Получил благодарност:
4 пъти в 3 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Валентинко Вижте мненията
Апелирам,Люкс да бъде изпратен на банановата плантация за постоянно-така или иначе там ще му е по-топло и удобно от мразовита Европа.
Защо да го баннат,той е ценен за форума.Като си толкова отворен го обори с аргументи.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 31-12-2014
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sunman Вижте мненията
Защо да го баннат,той е ценен за форума.
Село без Луд и Форум без Шут не бива. Противоестествено е))))


P.S. Съветващият е Достоен за нивото, на което се задават въпросите в теми "Телевизори". Каквото повикало, такова и отговорило. Давай фЛюкси. НЕМА Демокрация с Бананова Плантация))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 31-12-2014 на 21:03
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sarivano за този полезен пост :
njor (31-12-2014)
  #26  
Стар 31-12-2014
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дай линк за тестовите файлове, да не са производство на самсунг и да работят само на техни бози?
Пс: Без него си беше скучно по темите за тв!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 01-01-2015
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,563
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Дай линк за тестовите файлове, да не са производство на самсунг и да работят само на техни бози?
Пс: Без него си беше скучно по темите за тв!
http://tft.vanity.dk/
Отговори с цитат
  #28  
Стар 02-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Дай линк за тестовите файлове, да не са производство на самсунг и да работят само на техни бози?
Пс: Без него си беше скучно по темите за тв!
ЧНГ


Па да ти ги дам, не съм скръндза като някои други тука, дето нищо не дават. Ето ги:

Японката на въжето 20 секунди, 115 МВ

http://testlab.by/images/img/stati/p...na verovke.zip

начало на филм , 25 секунди, 27,9 МВ

http://yadi.sk/d/evBn8hpX5CGaQ


от Филипс, 3 минути началото на филма The Hong Kong Connection, 223 MB

http://yadi.sk/d/0ZBHvdIi2_8Z0


............................................

Файловете са намерени от форуми конкурентни на този.

.............................................

Не знам как е обслужването из софийските магазини, но тука в Люксембург и в околните територии, продавачите гледат да не се занимават с тестове. Излизат с номера че дистанционното било далече, някъде в склада и дрън дрън та пляс. Като им кажеш че може и с бутоните дето са отзад на телевизора, пускат флашката да тръгне и после става една мъка, не ти е работа. Намират и дистанционно след доста размотаване, ама нещо все неуспяват да настроят както трябва телевизорите.
Пък аз няма как да разбирам от настройки на телевизори от различни марки, щото ги нямам вкъщи.
Та гледайки какво правят продавачите, схванах криво ляво къде цъкат по менютата на самсунгите. После почнах да им показвам на следващите продавачи, къде да пипат по настройките, за да не се мотат.
И така докато попаднах на един телевизор, на който някой му беше сложил менюто на немски. Накарах продавача да го сложи на английски и му показвах къде да цъка ( щото той пък не знаел английски) и телевизора тръгна да работи нормално. Да, ама няма вход за сателитна антена. Хайде продавача почна да ми предлага по-скъп с два входа за сателитна антена, ама тоя пък не иска да тръгне да работи нормално, при същите настройки но с меню на френски.
Значи има още нещо по менютата дето трябва да се човъркне в самсунгите, ама не го знам какво е точно. А и продавачите нещо не го знаят. Оня дето беше с меню на немски и дето го сложихме на английски, някой го е човъркнал преди мен където трябва и проработи, след като му приложих настройките видяни от другите магазини.
Е, японката не излезна толкова чисто колкото на едно Сони в импулсен мод, ама аз няма да я гледам нея всеки ден. Само че на Сонито не можах да му пробвам другите два файла, щото не иска да тръгне с флашката на която бяха. Сега съм ги сложил и трите файла и на двете флашки. И ще ги тормозя продавачите, докато тръгне някое Сони да бачка добре и някой Панасоник също може, за да имам все пак избор.
След като видя че бачка добре някой модел, после в друг магазин ще ги тормозя да ми свалят цената, като ги накарам да пуснат файловете и те няма да тръгнат сами да работят добре, без настройване. Ще се мръщя едно отчаяно ( че работят кофти) и ще им напомня че сега сме в период на сезонно намаление на цените в Люксемург. А те като не знаят да ги настройват, все някой ще се хване на въдицата и ще предпочете да се отърве от модел, който не работи добре ( понеже не знае да го настрои). Пък аз файловете няма да му ги давам, да проба на други и да види че и другите не работят добре без настройка. Файловете са средство за оказване на натиск върху продавачите, в играта на взаимно надлъгване.
Преди няколко дена, като пробвах първото Сони, продавъчът сам ми предложи да му свали цената още преди започването на разпродажбите. Ама оня нищо не можа да направи със Сонито. Предлага ми даже да дойда след обяд пак и щяло да има техник, който бил разбирал.
Та така, невежестовото на продавачите е "божи дар" за тарикат-купувачите. Те се правят на големи хитреци, ама не знаят с кого си имат работа. Сложил съм си на флашките и едно копие на дипломата ми, за да ги "плаша" че им разбирам от ценообразуването. И текстов файл с адресите на сайтовете тестващи телевизори съм сложил на флашките, за да не ми се правят на невинни, че не знаели че продават боклучива стока.

Виж сега колко много работи научи ти от мен, безплатно.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 02-01-2015
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря, колко съм бил непросветен като си купувах сонито преди години... Тогава нямаше файлове усб-тата се ползваха за снимки , и се разчиташе в магазина на консултанта и на усета на клиента .... Смея да кажа, че консултанта тогава не струваше ама пък телевизора вече повече от 6 години работи безoтказно(kdl32v4500 - 1700 лв)
Нито имаше нужда да се лъжем с продавача, нито има продавач който да знае слабостите на всеки един апарат...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
sarivano (02-01-2015)
  #30  
Стар 03-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Благодаря, колко съм бил непросветен като си купувах сонито преди години...

Нито имаше нужда да се лъжем с продавача, нито има продавач който да знае слабостите на всеки един апарат...
При теб не знам дали лъжат, ама днес при мен двама продавачи ( наемни мошеници, на заплата са) се опитаха да ме излъжат че ето тази плазма била Full HD
LG 50PB560B
http://www.lcd-compare.com/televiseu...G-50PB560B.htm
а пък тя е само 1024х768 пиксела представи си, през 2015 г. сме вече. Пише на гърба й че е сглобена в Полша ноември 2014г.
Действието се разви в хипер-бакалията Cora.
Пробвах трите файла и на нея, понеже по разни сайтове разни "знайковци" разправят че плазмите уж си нямали проблемите на ЛЦД-тата с бързите движения по екрана.
Еми резултатът е че насича яко по клипа на Филипса и по-другия дето е с къщите. По японката размазването е по-различно от при ЛЦД. Става едно зърнесто където са правите линии по ризата й.
Значи тази технология Sub Field Driving,
http://www.lcd-compare.com/definitio...ld-driving.htm
при този модел ЛГ не работи добре.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
32, 700, lcd, led, до, ЛЕВА, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ИЗБОР НА 3 ДЕ ТЕЛЕВИЗОР ДО 2500 ЛЕВА хикиро ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 74 27-12-2012 18:11
КЗК глоби с 30 хил. лева "Близу" за заблуда на клиенти Джак ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 5 17-12-2011 23:49
46 Лед Лцд Телевизор до 2100 лева рокнролл ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 12 24-11-2011 17:50
60 лева данък "телевизор" Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 26 17-06-2010 17:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.