The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 27-10-2014
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Различното е, защото всеки сваля съдържанието и после го сийдва. Тракерите имат защита с/у чийтъри, а именно с/у хора свалили съдържание от друг тракер и сийдващи в техния, един вид мамейки за да трупат коефициент. Точно тая защита ти се активира при опит да използваш 2 ISP-та. Реално системата те игнорира като чийтър и затова не можеш да използваш и двата интернет доставчика, не всички тракери имат такава защита, но пък има такива които не само ще те ограничат, но и ще те баннат, хд торентс например.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 27-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rafaello Вижте мненията
Моя акаунд за Замунда се използва от още 2-ма човека и си сваляме едновременно без проблеми. С какво това е по-различно от 2 различни IP-та на един комп? Портовете ни сигурно са различни? Може би няма да може да сваляме един и същ торент едновременно? Трябва да направя експеримент...
Може да сваляте и един и същи торент едновременно защото вече всички торенти са с dht т.е. директен обмен на пиъри, но тракера винаги ще презентира ип-то на този от вас, който е анонсирал последно. А коефицент алабала вече никой истински тракер не гледа, а и повечето хора свалят с магнетлинк където има по няколко тракера.
Аз като видя някой тракер дето броят коефицент и раздават награди срещу него - бегам. Това противоречи на свободата на обмен. Никой не може да ме задължава да сийдвам! Правя го защото така е правилно и докогато преценя, че е достатъчно. Според съдържанието. Обикновено до коефиценти 30-40, някъде до 100, други неща дето имат по хиляда маймуни да ги сийдват пък махам веднага.
А каква е идеята за двете ИП-та? Едно време когато международния беше много слаб се сваляше отборно - по едно и също време 3-4 човека налазват един и същ торент и международните им скорости почти се сумират защото всеки дърпа различни части, които по бгнета се обменят помежду им.
__________________
Отговори с цитат
  #33  
Стар 27-10-2014
алт алт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 765
Благодари: 176
Получил благодарност:
201 пъти в 155 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rafaello Вижте мненията
Моя акаунд за Замунда се използва от още 2-ма човека и си сваляме едновременно без проблеми. С какво това е по-различно от 2 различни IP-та на един комп? Портовете ни сигурно са различни? Може би няма да може да сваляме един и същ торент едновременно? Трябва да направя експеримент...
2 ip-ta можеш да съединиш в едно в бозата, ама не съм пробвал дали работи добре.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 27-10-2014
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
.....А каква е идеята за двете ИП-та? Едно време когато международния беше много слаб се сваляше отборно - по едно и също време 3-4 човека налазват един и същ торент и международните им скорости почти се сумират защото всеки дърпа различни части, които по бгнета се обменят помежду им.
Идеята е, че до мен идват по 100 мегабита от двата рутера на двата ISP, които са вързани към 1000 мегабитов суич (съответно на единия рутер му е изключено DHCP-то). На компютъра са направени настройки за 2 Gateway-a. Браузъра си хваща общо взето ту единия, ту другия рутер. Не мога да открия някаква закономерност... ако отворя What is my ip веднъж ми показва на единия, веднъж на другия ISP....
Затова питам за торент клиент, който да използва двата gateway-я, за да имам не 100, а 200 Mbps
Надявам се ме разбра, колега... малко не ме бива в обясненията...
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #35  
Стар 27-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нямаш проблем за торенти що се касае за изходящи връзки към пиърите, които си получил. Ще си излизат и през двамата доставчика, а къде по колко трябва ти да решиш с някакъв свестен лоудбаланс. Единственото което е важно - да ограничиш изходящите към тракера да излизат само от едното ип за да не станат инфекции с някой дето все още следи ип-тата и да те баннат
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
Rafaello (27-10-2014)
  #36  
Стар 27-10-2014
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Нямаш проблем за торенти що се касае за изходящи връзки към пиърите, които си получил. Ще си излизат и през двамата доставчика, а къде по колко трябва ти да решиш с някакъв свестен лоудбаланс. Единственото което е важно - да ограничиш изходящите към тракера да излизат само от едното ип за да не станат инфекции с някой дето все още следи ип-тата и да те баннат
Препоръчай лоудбалансер. Не съм използвал до сега.
А някаква идея как да накарам Chrome да използва точно определен gateway?
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #37  
Стар 27-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За последен път пипах такова животно преди 10 години. Ползвах FreeBSDза рутер и перфектно пускаше трафика на 15 маймуни през един кабелен модем. Гугъл ще ти е по полезен от мен.
Браузера не го пипай, само забрани ип-то на тракера през единия интерфейс.
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Интернета, Мтел, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Варна проблем с интернета ? bokarium Дъра-Бъра 5 08-01-2014 19:21
Въпрос относно интернета burgas69 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 36 11-08-2012 11:17
Интернета на фирмата във Варна Досев ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 31 20-09-2011 09:48
Интернета на Виваком Дато ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 15 05-07-2011 21:35
Скорост на интернета на Blizoo opti ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 21 19-04-2011 11:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.