The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #521  
Стар 01-03-2013
минстрел минстрел не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 64
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някакво радио излиза ли?
Отговори с цитат
  #522  
Стар 01-03-2013
Аватара на Ивайло Цанков
Ивайло Цанков Ивайло Цанков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: София
Мнения: 494
Благодари: 18
Получил благодарност:
146 пъти в 111 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране re

Нем Само телевизия за сега навремето имаше на 64ти Хоризонт и Ботев.
Отговори с цитат
  #523  
Стар 01-03-2013
Борис68 Борис68 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: София
Мнения: 17
Благодари: 6
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен излезна EPG за BNT1, BNT2, BNT World
П.С: BNT1_HD се оправи, пак е 16/9
Отговори с цитат
  #524  
Стар 01-03-2013
Аватара на Филип Петков
Филип Петков Филип Петков не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: София
Мнения: 78
Благодари: 27
Получил благодарност:
20 пъти в 11 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
Lightbulb Като стана дума за цифрово радио ...

Цитирай:
Първоначално написано от Ивайло Цанков Вижте мненията
Нем Само телевизия за сега навремето имаше на 64ти Хоризонт и Ботев.
А ти ми се видиш разбирач. Та, да питам. Има ли таково дживотно джобен МР3-плейър с радио, ама да хваща и цифрово? (Не че сега излъчват, де, ама ако.).
Отговори с цитат
  #525  
Стар 02-03-2013
papa papa не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 28
Благодари: 7
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дааа, както изглежда, и цифровизацията е по традиция ПО НАШЕНСКИ: Днес има, утра няма. Къде изчезнаха БНТ Свят и БНТ2 на 52-ри канал? А къде са Дарик и БТВ Екшън? Да не са луди да позволят Шампионска Лига безплатно!! И за какво ще са повече безплатни канали хякога в неизвестното бъдеще? Нали народът е за доене и скубане! Ако има повече безплатни цифрови програми, какво ще правят кабеларките, кой ще им плаща? Така че най-добре ДНЕС ИМА, УТРЕ НЯМА! Никой не е обещавал, че ще се гледат постоянно...
Отговори с цитат
  #526  
Стар 02-03-2013
Борис68 Борис68 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: София
Мнения: 17
Благодари: 6
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от papa Вижте мненията
Дааа, както изглежда, и цифровизацията е по традиция ПО НАШЕНСКИ: Днес има, утра няма. Къде изчезнаха БНТ Свят и БНТ2 на 52-ри канал? А къде са Дарик и БТВ Екшън? Да не са луди да позволят Шампионска Лига безплатно!! И за какво ще са повече безплатни канали хякога в неизвестното бъдеще? Нали народът е за доене и скубане! Ако има повече безплатни цифрови програми, какво ще правят кабеларките, кой ще им плаща? Така че най-добре ДНЕС ИМА, УТРЕ НЯМА! Никой не е обещавал, че ще се гледат постоянно...
Аз пък съм оптимист и вярвам, че постепенно ще се изгладят проблемите и всичко ще си тръгне както трябва. Все пак не трябва да приемаме всичко ново с такъв негативизъм. Повече търпение ни е нужно. А иначе съм силно за ефирната цифрова, крайно време е да ги изритаме тия квартални кабеларки. Колко пари съм им дал до сега, не е истина.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Борис68 за този полезен пост :
Иван1958 (06-03-2013)
  #527  
Стар 02-03-2013
alexteam alexteam не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 428
Благодари: 20
Получил благодарност:
68 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В момента се гледат 11 канала в София, като забелязвам че качеството е доста по-добро от това на сат.и кабелните оператори. на същите канали. Някой знае ли, дали има някакво приспособление за обединяване на кабелен и ефирен сигнал към входа на антената на ТВ-то...
Отговори с цитат
  #528  
Стар 03-03-2013
еркаму еркаму не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 124
Благодари: 21
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,
станах свидетел на една странност и моля някой кажете мненеито си.
Цифровия тунер, който закупих е Synaps.
В настройките има опция Antenna (on/off). от ръководството разбрах, че с това се определя дали да се пусне ток до антената.
Та ползвам няколко възможности за антена:
1. Стайна антена за аналоговия сигнал с вграден усилвател. Това, което ми прави впечатление е, че когато тази има пуснат ток към антената силата на сигнала се влошава.
2. Антена на покрива. Има поне 20 метра кабел до нея. За каналите The Voice и VTV когато гледам с нея и изключа подаването на ток получавяам 10 % сила на сигнала, но 100 % постоянно качество на картината. Когато включа подаването на ток силата на сигнала се колебае от 0 до 18 %, качеството в стабилно -0%???
Може ли да ми обясните на какво се дължат тези аномалии?
"Какво пък-би казал някой-гледай си тв с изключено подаване на ток..." но когато гледам някои други канал- при тях 10 % сила на сигнала не картината насича и в този случай включването на тока към анатената има положително влияние и картината се стабилизира....
Отговори с цитат
  #529  
Стар 03-03-2013
Аватара на BULLET
BULLET BULLET не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,070
Благодари: 503
Получил благодарност:
543 пъти в 350 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Борис68 Вижте мненията
Аз пък съм оптимист и вярвам, че постепенно ще се изгладят проблемите и всичко ще си тръгне както трябва. Все пак не трябва да приемаме всичко ново с такъв негативизъм. Повече търпение ни е нужно. А иначе съм силно за ефирната цифрова, крайно време е да ги изритаме тия квартални кабеларки. Колко пари съм им дал до сега, не е истина.
За момента в България най изгодно и най удачно е да имаш кабелна телевизия.Ефирно никога няма да получиш нищо повече от телевизии за промиване на мозъци.Всяко хубаво нещо е платено.
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
Отговори с цитат
  #530  
Стар 03-03-2013
Борис68 Борис68 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: София
Мнения: 17
Благодари: 6
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еркаму Вижте мненията
1. Стайна антена за аналоговия сигнал с вграден усилвател. Това, което ми прави впечатление е, че когато тази има пуснат ток към антената силата на сигнала се влошава.
2. Антена на покрива. Има поне 20 метра кабел до нея. За каналите The Voice и VTV когато гледам с нея и изключа подаването на ток получавяам 10 % сила на сигнала, но 100 % постоянно качество на картината. Когато включа подаването на ток силата на сигнала се колебае от 0 до 18 %, качеството в стабилно -0%???
Според мен при случай 1, там антената е с вгаден усилвател, но сигурно има и отделно захранване, което ти включваш, заедно с "активна антена" на Synaps-a.(подаваш ток и от приемника едновременно) Предполагам, че затова се влошава сигнала.
При случай 2, Антената на покрива, не уточняваш дали е активна или пасивна. Ако е пасивна (без усилвател) няма смисъл въобще да й подаваш ток. Просто пробвай да я насочиш в правилната посока и предполагам при това ще получиш най-добър резултат.
Аз например, заедно с Synaps-a си взех и една Strong SRT ANT 15 Eco, не че нямам на покрива стара антена, но ей така за пробата. Ами трябва да ти кажа, че съм много доволен. Даже не я изкарвам и навън. Ползвам я като стайна. Ето в този случай вече, включвам от приемника "активна антена" С подаден ток, и силата и качеството е на 100%, а със спрян ток силата е около 30%, а качеството около 80%.
Та според мен, както казах по-горе, ако искаш да ползваш антената на покрива, ако е пасивна, изключи тока от приемника и я ориентирай в най-подходящата посока ( най-добре е ако можеш да направиш това гледайки показателите на Synaps-a за силата и качеството на сигнала). Ако не, пробвай с вътрешната, но не включвай едновременно и двете захранвания. Пробвай първо с захранването на самата антенка. Ако пак не си доволен, просто си купи един SRT ANT 15 Eco, пусни си тока от приемника и всичко ще заспи.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ефирна, на, района, софия, Телевизия, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 31 (0 членове и 31 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова ТВ или Кабелна цифрова в тунер за ефирна цифрова dulan Въпроси и отговори 12 05-05-2014 17:18
ВВТ става национална ефирна телевизия ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 21-01-2011 23:50
Не се приема ефирна цифрова телевизия Алекс1956д ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 12 22-11-2010 16:03
Търся С от района на София Емилстар CCcam 0 23-06-2010 20:56
Вътрешна цифрова ефирна антена STRONG SRT ANT10 - 24 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-11-2009 02:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.