The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 28-01-2017
ИлиянБГ ИлиянБГ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 602
Благодари: 9
Получил благодарност:
301 пъти в 174 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За какъв труд говориш човече ? Ти 10 минути да гледаш едно екранче и 5 оборота с клуча на 4 гайки за огромен труд ли го имаш ? Тоя майстор ще се сцепи от бачкане мама му стара : ) Във северозапада тия цифрички на ценоразписа са за 2 дена яко бачкане по 12 часа . Всеки е свободен да си измисля каквото му скимне цени за труд но е съвсем друг въпрос ще има ли кой да му ги плати. 60 лева са цената на 10 квадрата шпакловане 3 ръце което е много повече труд и майсторлък от това да настроиш една извита кръгла ламарина. Ето ти един примерен ценоразпис от интернета https://stroy-m.com/prices.php да съпоставиш този и онзи труд . Със този ценоразпис за настройка и монтаж спокойно за 1 ден се правят 300 лева без да си давате много зор.

Последно редактирано от ИлиянБГ : 28-01-2017 на 12:24
Отговори с цитат
  #12  
Стар 28-01-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,389
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз мога да ти направя сърдечна операция и да ти сложа катетър,и зъб мога да ти извадя с упойка,ама ти дали ще искаш?Последното за 5 минути,мога да запаля и цигаре, докато те надруса упойката!И да ти взема,не 70,а 20 лв!
Иди събота с дете с болно гърло,само да зине на доктора и си олекнал с 30лв,за 3 мин!
Ако идеш на тоя доктор да му преместиш антените,докато той преглежда в кабинета детето ти,20 кинта ли ще му вземеш?
Ами ако тоя с антените е митничар и му видиш шпакловката,ще му се извиниш ли и ще му върнеш ли ресто?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28-01-2017
ИлиянБГ ИлиянБГ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 602
Благодари: 9
Получил благодарност:
301 пъти в 174 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За доктор се учи цял живот за митничар поне 5 за даскал пак толкова. За общ работник да носиш вар,цимент и тухли се не учи нищо За настройка на антени се не учи пак нищо защото всичко ти е написано и нагласено във уред за 300 лева и трябва само да врътнеш отвиеш и завиеш няколко елемента на антената. Три клипчета да си изгледал в нета и ставаш супер майстор монтажист на анетни с уред. Пък и хич да не си виждал антена като идеш до тази на комшията и ще се ориентираш как да я врътнеш та да извади картина. Няма смисъл да коментирам повече и да спамя темата на човека. Ако дойде един човек да ми е общ работник или да ми цепи дърва бих дал 50-60 лева защото е страшна хамалогия. Ако дойде някой да ми монтира антена и ми поиска подобна сума за монтажа ще му нахлупя антената на главата без да ми мигне окото.

Последно редактирано от ИлиянБГ : 28-01-2017 на 12:45
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28-01-2017
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хубаво е труда да е скъп навсякъде, защото така се въртят и повече пари в икономиката, като цяло.
Проблема ни е, че клякаме пред работодателите за все по-малко пари, защото знаеш, че още мин. 20 души чакат на опашка за мястото ти и те мачкат до неузнаваемост....а и много се крадне !
Не може кило кашкавал(сирене) в Белгия да е 4 евро, тука 15лева, хубаво прясно свинско 3-4евро, тука 10-12лв. от десетгодишен резерв на Бразилия напр.
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28-01-2017
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,133
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Всеки труд струва пари!!!
Стига сте разводнявали темата!
И не може да се сравняват цените в северозапада и големия град!
Отделно, колкото и доброта да искаш да направиш, попадаш в повечето случаи на наглеци, които ги мързи да дишат, а ти досаждат все едно си им длъжен. Специално за такива тарикати цените трябва да са х10.
Съвет към пусналия темата, прочети малко, с помощ по телефона и малко усилия, сам ще си свършиш работата и ще си много по-удовлетворен и запален по темата

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
EVRODANKATA (28-01-2017)
  #16  
Стар 28-01-2017
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ИлиянБГ Вижте мненията
За доктор се учи цял живот за митничар поне 5 за даскал пак толкова. За общ работник да носиш вар,цимент и тухли се не учи нищо За настройка на антени се не учи пак нищо защото всичко ти е написано и нагласено във уред за 300 лева и трябва само да врътнеш отвиеш и завиеш няколко елемента на антената. Три клипчета в нета да си изгледал в нета и ставаш супер майстор монтажист на анетни с уред.
Е тук доста си се объркал. Ако е толкова елементарно, защо всеки не си настройва сам антените? Ти вместо да пишеш колко е лесно да беше му свършил работата. Да не мислиш, че си помогнал на някого, като си написал, че е лесно и не трябва да се чете? Аз лично съм я вършил тази работа като хоби за без пари, но не може някакъв новобранец във форума да иска (даже не моли) услуга за без пари на следващия ден и да е с претенции. Да не коментирам, че е студено и всеки си е ангажирал деня.
Между другото вече не настройвам поради липса на свободно време.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 28-01-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,389
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,115 пъти в 2,902 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Иляне,
За настройка на антени,лично аз,ако те обучавам един месец,може и да станеш,но и 10 години да учиш и да гледаш клипчета,пак няма да научиш занаята!Сигурен съм,че нещата не са ти ясни,това,че въртиш гаечния ключ и можеш да ползваш телефона за нивелир,не те правят специалист!
Аз познавам майстори на сателитни настройки,които са на пръстите едва на една ръка в цяла България,на които мога да имам доверие,че ще го направят както трябва!Да не говорим за Европа,където са инвалиди в пространственото мислене!Докторите определено са повече,отколкото истинските майстори,така че занаята си е занаят и трябва да се цени!
Преди 1 година търсих във форума човек,да смени един линен мотор във Варна,бях му уредил 50лв ,да развие 2 и стегне 4 гайки и да закачи четирижилен кабел,като има откъде да гледа 1:1,без настройка,никой не се яви!Човека сам си го смени за 1час!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28-01-2017
Joe Joe е на линия
---
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 827
Благодари: 187
Получил благодарност:
518 пъти в 250 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията

Преди 1 година търсих във форума човек,да смени един линен мотор във Варна,бях му уредил 50лв ,да развие 2 и стегне 4 гайки и да закачи четирижилен кабел,като има откъде да гледа 1:1,без настройка,никой не се яви!Човека сам си го смени за 1час!

Марияне, а дали от това което си написал си правиш извода, че вие великите величковци така само си изяждате хляба. От това което си написал става ясно, смяната на линеен мотор е фасулска работа и не струва парите които искате . Аз търсих някои да ми настрои антените и понеже се отзовахте тутакси - псувайки и оплювайки, колко сме мурзилки и глупаци , сега даже сам су настроих 210 парабола с линеен мотор. Без мечешките ви услуги. Което още веднъж показва, че след като глупаци като мен се справят с мултифиид на булсатка 13-16-23 и настройка на 210 парабола с линеен мотор, значи оценката на труда ви е повече алчност и надувка отколкото хоби. Напсувайте ме и ми обяснете колко съм прост, само където на вълка врата му е дебел .... знаете защо.
Все по малко ще ви търсят. И то предимно такива дето наистина са яки глупаци на тема сателити.



Sent from my phone using Tapatalk
Отговори с цитат
  #19  
Стар 28-01-2017
blinderix blinderix не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 122
Благодари: 76
Получил благодарност:
17 пъти в 16 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Съвет към пусналия темата, прочети малко, с помощ по телефона и малко усилия, сам ще си свършиш работата и ще си много по-удовлетворен и запален по темата

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Аз мога да я свърша тази работа, но нямам време. Поел съм друг ангажимент.
__________________
2x IpBox 200S, IpBox 900HD, DM800PVR Clone, Triax TD88 36E MTI Dual, 85cm 39E+Quad GS, Tecatel 100 - 9E-13E-19,2E 3x Inverto Red Quad, SKY-SAT 100 - 23,5E 28,2E 2xInverto Red Quad (10x to Pepi)
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28-01-2017
blinderix blinderix не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 122
Благодари: 76
Получил благодарност:
17 пъти в 16 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pantsiani Вижте мненията
Аз лично съм я вършил тази работа като хоби за без пари, но не може някакъв новобранец във форума да иска (даже не моли) услуга за без пари на следващия ден и да е с претенции. Да не коментирам, че е студено и всеки си е ангажирал деня.
Между другото вече не настройвам поради липса на свободно време.
Новобранец във форума?
Без пари?
Претенции?

Ко ?
__________________
2x IpBox 200S, IpBox 900HD, DM800PVR Clone, Triax TD88 36E MTI Dual, 85cm 39E+Quad GS, Tecatel 100 - 9E-13E-19,2E 3x Inverto Red Quad, SKY-SAT 100 - 23,5E 28,2E 2xInverto Red Quad (10x to Pepi)
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
адрес, Антени, друг, един, За, монтажник, на, от, Преместване, софия, фиксирани


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
два конвертора един до друг Астрал САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 6 13-09-2013 00:17
Втори Vivacom приемник на друг адрес? vpetrov ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 2 29-12-2012 11:18
Проблем с 2 антени на един приемник bruno86 Въпроси и отговори 10 03-04-2011 19:34
Защо Nokia и Microsoft са обречени един на друг ТИНТИН GSM мобилни комуникации 0 20-02-2011 12:00
Гледане един канал от PC , друг на Dreambox Rabin Въпроси и отговори 37 14-09-2010 19:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.