The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 25-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тая сутрин рекох да наредя пак фирата, че да видя дали става права сглобката. Имах от единия клик 3 дълги дъски (срязани по дължина) почти колкото цялата стая и две от другия клик, но дълги само по 2-3 педи всяка (естествено рязани напречно). Тук се извинявам за грешката, редили са го хората в правилната посока, нещо съм се объркал, защото предишния опит да наредя фирата беше в 4 през нощта и адски ми се спеше. Та, въпреки че от единия клик имах съвсем малко, колкото да хвана помежду другите дъски, сглобката се оказа идеално права и стегната. Опитите ми да я изкривя в някаква посока претърпяха провал. Наистина, и да иска човек, няма как да нареди криво подобна стегната сглобка, както вече ми бяха отбелязали няколко човека. Но с толкова орязан материал, няма как да преценя дали фугите по късата страна стават триъгълни. След още малко умуване измъдрих нещо, което хората с личен опит ще кажат дали има смисъл. След като наредиха първите 4 реда, колкото да се събере един гардероб върху тях, въпросния гардероб беше поставен върху тия 4 реда и реденето продължи (гардероба нямаше как да го изнеса от стаята). Възможно ли е фибрана (3мм) да е поддал и да е изкривил до толкова тия 4 реда, та закопчавайки останалите към тях да са се получили вече описаните изкривявания? Въпреки, че със сигурност едно от ръбчетата съм виждал ,че е в рамките на тия 4 реда. Но си мисля, щом аз ги видях тия стърчащи ръбчета веднага след монтажа, те са си били там още при полагането на дъската. Фугите мога да ги запълня, но си мисля, като полага дъската и вижда, че стърчи ръбче, може би можеше да се направи нещо още на място, а не сега като е нареден целия аз да умувам. И пак имам съмнение, че ако правеше целия ред и чак тогава го свързваше с готовото, може би нямаше да настърчат тия ръбчета... но може и да греша. Идеята ми да почуквам целия ламинат от към стената дето е първия ред, малко ме съмнява да успее, уикенда ще пробвам. Ако не успея така, дали мога с нещо остро, да речем бръснарско ножче да изрежа във вертикална посока там където подпира ъгълчето, дали ще се прибере?
Отговори с цитат
  #32  
Стар 25-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Деньо, Деньо..... Естествено, че като натовариш 4 реда ламинат с гардероб ще стане "манджа с грозде" !!!! Ама то ако го имаше този акъл нямаше 3 дена и 3 нощи да се вайкаш! Гардероба се слага в най-далечната от началото стена и когато стигнеш до него, едва тогава го местиш на стената, от която си почнал. Нареждаш докрай и тогава местиш гардероба където трябва да си седи.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
denyo (25-09-2014)
  #33  
Стар 25-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ми нали за това майстор с помощник бях пазарил, щото не разбирам.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 25-09-2014
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Истината е че твоя майстор-малко бой е изял преди да дойде при теб!
Ако беше хапнало повечко ти проблем нямаше да имаш,но тъй като и от теб няма да хапне и тия след теб ще имат същия проблем.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на njor за този полезен пост :
gentu (25-09-2014)
  #35  
Стар 26-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може и да греша, но според мен, поради ниската платежоспособност на хората в БГ, майсторите са принудени да свалят цените и качеството. И не само те. Какво стана със стандарта "Стара планина", да не би да се купува масово? В много магазинчета даже не се и предлага, или ако има нещо, то то е супер залежало. Човека, без аз да съм настоявал, през цялото време гонеше ниска цена. За всяко нещо гледаше да ми спести някой лев. Да речем, аз лично не се сещам, как можеше да остане по-малко фира от ламината. 13.26 е стаята, фирата която остана е 0.38 - това е под 3%. С фибрана малко се беше престарал, недостигна, че накрая слага вместо 3мм, 5мм които бяха останали от комшиите. Аз не съм го молил за подобни икономии, той самия ги правеше, често без да ме пита. Но да се върна на въпроса. С труда беше същата работа, обяви ми една доста ниска цена според мен, 2 лева на квадрат и аз се съгласих. Ако знаех, че срещу тази ниска цена той планира да претупа по възможно най-бързия начин работата, бих му предложил повече, ама от къде да знам. Пък и в крайна сметка, предварително не го знам що за майстор е, и дали и ако му предложа повече, би работил по-внимателно. Моя приятел да речем, е доволен от подобен тип изпълнение, явно си зависи и от критериите за добре свършена работа на конкретния клиент - погледнал ме е и му се е сторило, че не съм капризен и ще мине номера. И ако някой майстор не иска да ви свърши дадено нещо, не настоявайте. Допълнителните неща които поисках от него ми ги свърши с нежелание и не както исках.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 26-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Дългосрочни инвестиции - никога най евтиното! То не е като да си купиш сирене с имитиращи мляко продукти - него ще се прежалиш ще го изядеш , ще го изсереш и ще забравиш, ама скапан паркет, телевизор, телефон.... ще ги гледаш дълго време и ще се псуваш за дадените на вятъра пари, а като си помислиш, че със съвсем малко повече пари можеше...
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
Посветения (01-10-2014)
  #37  
Стар 26-09-2014
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,563
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Ми нали за това майстор с помощник бях пазарил, щото не разбирам.
Вече не му викай майстор.И името му напиши,да не попадне някой друг на него да му съсипе ламината.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 26-09-2014
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,377
Благодари: 496
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е, той затова му вика "майстор", защото не му знае името!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 30-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Майстора е на "свободна практика" но си е сръчен човека, само дето идеята беше да претупа набързо нещата. Показа доста добро съотношение качество/скорост на работа. Няколко приятели и един независим майстор видяха лично (не само на снимка) въпросните ъгълчета и казаха, че не са болка за умиране. Не си струвало да се пренарежда заради това. У приятели съм виждал къде по-зле нареден ламинат, е разбира се, надявах се моя да се нареди идеално, но уви, не стана. Така че, оставям си го такъв и си гледам живота, мерси на всички включили се в темата. Иначе опита ми да го набия със скоба не даде нужния резултат. Триъгълните фуги се позатвориха, но ъгълчета останаха да си стърчат. Едно пред вратата даже вече се излъска и ми проблясва като огледалце като влизам. Забелязах обаче, че ръбчета има и на участъка с гардероба, което ме навежда на мисълта, че гардероба може да е причина за дъгообразното редене, но не и за ръбчетата. Последните вероятно са заради някакви мустачки по ламината които при по-внимателно редене и оглеждане, предполагам биха могли да се махат. Но... следващия път, евентуално. Щото тогава ще е нещо друго Иначе тая серия на Егер май ще се окаже доста сполучлива. Комшията който ми помага с местенето на гардероба си е сложил някакъв гладък кронопол и каза че при подобни суркания неговия 100% ще се надере (беше го одраскал вече с нещо много по-малко от стар гардероб). Но времето ще покаже, сега е рано да се каже.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
защо, ламинат, на, Повдигнати, ъгълчета


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Защо? Пакостник Дъра-Бъра 18 04-06-2011 19:20
Защо mmsf67 Кошче 1 08-05-2011 16:36
Защо? Пакостник Кошче 3 10-01-2011 20:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.