The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 21-08-2015
адп адп не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2015
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем със свързване на сат.ТВ в чужбина

Здравейте, опитвам се да си настроя чинията за Булсатком в Румъния.
Проблема е , че кабела е дълъг 50 м. и е отрязан на 2 места - по средата и 8 метра преди телевизора. Свързах го с мъжки муфи но ми се губи сигнала и немога да си настроя антената. Антената е работела на същото място преди, но сега нестава и си мисля, че проблема е в свръзките. Може ли да ми кажете дали усилвател ще помогне и какъв да е той? Благодаря
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-08-2015
Вокстер Вокстер е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: София
Мнения: 184
Благодари: 35
Получил благодарност:
61 пъти в 39 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, първо настрой антената да хване сателита пък после виж дали имаш загуби от кабела и мисли за усилватели. Според мен 50м не са толкоз голям проблем. Виж дали си завъртял конвертора на 17:00ч (гледано зад антената) или 19:00ч пред антената. Пробвай да хванеш SD каналите, те са най-силни. Успех!
__________________
Golden Interstar XPEED LX1 powered by OpenVix v4.2; Cloud iBox III powered by OpenPli; Dish: Triax 78, 19.0E & 23.5E; Vivacom 65cm, 39E; Samsung UE40D6530
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-08-2015
Аватара на hammerstrikebg
hammerstrikebg hammerstrikebg не е на линия
-----------------
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 230
Благодари: 72
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от адп Вижте мненията
Здравейте, опитвам се да си настроя чинията за Булсатком в Румъния.
Проблема е , че кабела е дълъг 50 м. и е отрязан на 2 места - по средата и 8 метра преди телевизора. Свързах го с мъжки муфи но ми се губи сигнала и немога да си настроя антената. Антената е работела на същото място преди, но сега нестава и си мисля, че проблема е в свръзките. Може ли да ми кажете дали усилвател ще помогне и какъв да е той? Благодаря
http://forum.bulsat.com/viewtopic.php?f=17&t=5937
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-08-2015
адп адп не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2015
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Проблема е, че немога да настроя антената, не ми се показват никакви дицебели и бих искъл да елиминирам вероятноста проблема да е в връзките. Преди със старите приемници беше много по-лесно защото ми излизаше и сигнала, а сега съм с цифров и трябва да съм точно на сателита за да видя децибелите. Взех си Satelit finder но като го свържа не ми излизат проценти. Ако сложа обикновен линеен усилвател (2400 MHz) нали няма да попречи?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-08-2015
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом си със Satelit finder свържи се по от близко и тогава може да мислиш за загуба. Колко год, е кабела? Причините са доста.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
на, проблем, саттв, Свързване, със, чужбина


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
пробллем с канали на булсатком в чужбина кикаха ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 19-11-2014 01:25
Свързване/HDMI проблем?/настройка на Home Cinema/Xtrend9200/Panasonic TV Joe DVD и BLURAY плеъри 7 01-05-2014 22:10
Проблем при свързване на Samsung galaxy core към модем на виваком черните ягуари GSM мобилни комуникации 0 12-08-2013 19:00
Как да влизаме и теглим от zamunda.net от чужбина ВеСеЛоТо_ПеРо КОМПЮТРИ и периферия 7 10-07-2011 16:49
Проблем при свързване през Wifi fena81 Настройки на рутери 3 01-06-2011 20:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.