The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 14-01-2014
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Dalavera не че нещо ама:
Принудих се да си купя UPS-и и генератор с автоматика за някои консуматори. Иначе фината електроника /приемници, компютър и телевизори/ и хладилници ще дадат фира!

Така написано въпреки че е нелогично може и на ups-a да е хладилника нали?

Викаш при теб тока е като в 80-те години 2 на 2.
А чез си правят гаргара с теб, не слагай всички в София под общ знаменател.
Ти да не си на стройтелно табло пред блока?
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus

Последно редактирано от kostading : 14-01-2014 на 18:12
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14-01-2014
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostading Вижте мненията
@Dalavera не че нещо ама:
Принудих се да си купя UPS-и и генератор с автоматика за някои консуматори. Иначе фината електроника /приемници, компютър и телевизори/ и хладилници ще дадат фира!

Така написано въпреки че е нелогично може и на ups-a да е хладилника нали?

Викаш при теб тока е като в 80-те години 2 на 2.
А чез си правят гаргара с теб, не слагай всички в София под общ знаменател.
Ти да не си на стройтелно табло пред блока?
Колега @kostading много се извинявам, ама ти явно като четеш не вникваш в написаното от мен. Написал съм в началото /ще повторя специално за теб/ живея в най-голямото село в България! Попитай чичко Гугъл кое е то! Иначе е много престижно да се живее тук и е ужасно скъпо. Не живея в общ блок с табло на улицата. Впрочем може да се каже, че живея в самостоятелен малък блок моя собственост за това е й цялата тази автоматика. Сега няма да ти давам обяснения какво и що, как ми е изградена в подробности захранващата три фазна мрежа на блокчето ми! Също не те интересува и аварийната ми мрежа, какви кръгове има, какво е включено и какво не!
Темата беше за ЧЕЗ, че си правят гаргара с нас, това е достатъчно! По натам няма какво да се говори, има толкова различни захранващи кръгове дори и в един квартал, че в два съседни блока тока може да спира по различно време, та дори различно и по етаж!и Сега вече ясно ли е? Много моля, не чети избирателно, а мащабно ако искаш да разбереш написаното. Иначе не е добре така....!!!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14-01-2014
bokarium bokarium не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 650
Благодари: 390
Получил благодарност:
69 пъти в 45 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Във Варна рядко спира токът , на Енерго про сме , обаче като спре спира примерно за 1 минута , и като дойде хоп така ми се скапа 1 компютър, ама няма как да докажа пред енергото че те са виновни, и да ми платят компенсация , друг път се е случвало да спре за 1 или 2 часа и после идва.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-01-2014
Аватара на gogyto
gogyto gogyto е на линия
рашън 8)
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 3,394
Благодари: 1,614
Получил благодарност:
1,907 пъти в 1,173 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bokarium Вижте мненията
Във Варна рядко спира токът , на Енерго про сме , обаче като спре спира примерно за 1 минута , и като дойде хоп така ми се скапа 1 компютър, ама няма как да докажа пред енергото че те са виновни, и да ми платят компенсация , друг път се е случвало да спре за 1 или 2 часа и после идва.
На мен ми изгориха частично два телевизора + 2 видеокарти, на връх коледа тея хубавци от Енерго Про, тука в Русе.Жалби,протоколи писах, правих и накрая писмо от тях че не били виновни ,а тука е дискотека доста често през годината.Смешници....
ЕОН (немците) като бяха,през всичките години когато бяха доставчик тока беше спирал само един път.
С една дума разликата е много голяма.
__________________
Zgemma H9 Combo, Atemio Nemesis, Golden media 990, ZHD 200, SkySat 125 см. HH(90E-45W) + 160см. no name offset(36.0E)
Отговори с цитат
  #15  
Стар 14-01-2014
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Dalavera, Аз много добре знам кое е "най голямото село в България" което се опразва по празници, трябваше да го сложиш в кавички селото София ако това имаш в предвид, вече и аз не знам какво имаш в предвид.
Пак ти повтарям че в моя селски квартал Надежда тока не спира, в моето швейцарско градче Своге също, и да те светна че и аз имам трифазен ток, имам локално парно с UPS-и и прочие, де не ядеме и ние доматите с колците от "СЕЛО".
Че ЧЕЗ не са цвете за мирисане не са, ма чак толко да са зле както ги описваш не са.

Поздрави.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14-01-2014
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Току що нямах ток 2 часа!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14-01-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да не си направил беля? При нас токът не е спирал цяла година...
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14-01-2014
Аватара на radovan1973
radovan1973 radovan1973 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 328
Благодари: 256
Получил благодарност:
88 пъти в 58 поста
Сваляния: 119
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
Колеги пускам тази тема от любопитсво.
Интересува ме доволни ли сте от електрозахранването в града/селото в което живеете
Ето примерно в Младост, София където живея в момента за миналата година тока е спирал около 5 пъти, което е повече от добре и съм много доволен, но имам една къща в едно село на 40 км от София и там тока за миналата година е спирал поне 300 пъти и е под всякаква критика, общо взето от ЧЕЗ са отписали селата от картата на България.
Нека, който пише да споменава и къде живее и да пише по колко пъти в седмицата/месеца прекъсват тока при него. И какви са прекъсвания за по 1 секунда или за повече време.
Благодаря!
С тая тема май по скоро искате да преброите селяните в форума!
__________________
Paraclipse 2.28/Invacom snf-031/octagon sf8008 4k /Xtrend ET9200x2/TV 4k 3D Panasonic TX-55CX700E
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на radovan1973 за този полезен пост
gentu (14-01-2014), kostading (14-01-2014)
  #19  
Стар 14-01-2014
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чак цяла година не може да устиска, ма 3-4 месеца успява, лятото е по кофти материяла като загърми и затрещи.
Сумарно 5-6 пъти на година при мен спира, кога за минута две кога за час, аз лично го приемам за нормално.

Поздрави
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14-01-2014
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от РИКИ Вижте мненията
В Каварна е ужас.При всеки силен вятър тока спира за 1-2,че понякога и повече часа.Не зная дали е аварийно или умишлено това спирне,но понякога е нетърпимо.Много чрсто се случва преди да изгасне да спре няколко пъти за части от секундата и пак да тръгне.Миналата зима се принудих да си купя UPS за компа и интересното е,че като отидох да си го взема от магазина в който го поръчах,бяха пристигнали 5-6 доставки с такъв артикул за други купувачи.
Не само в Каварна. Като живех в Добрич постоянно спираше тока в нашия район. Духне ли вятър - спираше. Стане ли натоварване някъде спираше. Най-лошият ми спомен беше в една гореща нощ в едно лято. Като спря вечерта към 6 и дойде на другия ден към 12 на обяд. Сто пъти им звъних и все ми казваха, че не могат да открият къде е повредата. Казах им, да взема да ида да им помогна да видим къде е проблема. За толкова часове пеша щях да обходя подстанциите. На края се обадих в Радио Добруджа и случайно ли или незнам тока дойде след 15 минути. Тогава имаше дефицит на енергия и имаше опастност цялото южно Черноморие да остане без ток. Ясна е работата от кого си го наваксаха. В най-голямата жега да останеш без ток за толкова часове си е жив ужас и то с дете на годинка. Не можеш и вентилатор да пуснеш. Между другото в квартала дето живеех - квартал "Пинета" редовно спираха тока ден през ден. Преместих се да живея в Търново и сега просто забравих за кошмара да си без вода и ток. Тока дали спира 5 пъти и то максимум по 10 минути през годината, като изключим профилактиките - тях ги правят с предупреждение и за 3 часа. Да спре водата - това е много рядко.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ви, електрозахранването, колко, прекъсва, често


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
HDMI сигнала прекъсва soka4i HDTV дискусии 7 11-03-2019 23:23
Виваком нет прекъсва черните ягуари Въпроси и отговори 17 12-03-2012 22:20
Колко често ни подкрепяте за БГТОП ? Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 8 05-03-2010 15:08
Употребявате ли често зехтин ? ivo Дъра-Бъра 2 17-06-2008 14:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.