The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 22-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Калпав монтаж, приятелю. Аз затова ги изгоних всички "майстори" и се радвам на красив ремонтиран и обзаведен почти лично от мен дом, от А до Я. Не ми се влиза в подробности, че е мъка.... Добре, че са форумите за да случиш на някой кадърен човек да ти свърши работа, която съвсем не ти е по силите като инструменти и рутина. А ламината - по-добре сам да си го беше сложил. Не е сложно, само внимание трябва.
По принцип се прави целия следващ ред и тогава се прилепя до пода, този "майстор" е объркал технологията.
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
denyo (25-09-2014)
  #12  
Стар 22-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Исканите снимки от dodo_pv - ЦЪК

И какво излиза, ако искаш качествена работа, трябва или сам да си я свършиш или да знаеш перфектно как се върши и да дишаш във врата на майстора. Прегледах упътването което беше оцеляло в един от пакетите, въобще не го редеше по това упътване, редяха си го дъска по дъска. А тук е описано да се нареди целия ред сам, закопчавайки само късите страни и после да се закопчае към вече готовото по дългите. Пода ми е дълъг 3 дъски, толкова ли беше сложно да го направят така? За да можеш да го редиш равно е предвиден тоя втори "зъб" на клика по дългата страна, да си подпираш на него дъските докато редиш новия ред. Картинки от С10 до С13:



@kostading
Майстора уж каза че е добра замазката, а сега вика, заради нея било.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Да де - това дето ти го написах А над замазката няма ли поне 3-4 мм изолация? На руло, на плоскост...?
__________________
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22-09-2014
Аватара на nokia n96
nokia n96 nokia n96 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 366
Благодари: 269
Получил благодарност:
130 пъти в 84 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 2
По подразбиране ламинат

Това което виждам от снимката,причините които са вероятни;
1- ламитата не е заключен плътно.
2- не са почистени ''перцата''(нута) които остават след отварянето на пакета и трябва да се почистват.
3-не е оставена работно ''дишаща'' фуга до стените която трябва да е около 12 16мм от всякъде.
4- замазката не е изсъхнала достатъчно и има влага.
5- дефектна партида ламинат, което за мен е почти невъзможно.
__________________
Vu solo 4K параболи 1x142,1x180 1x 210,2X360см- offsets 1x270см 1xTriax TD88-multifeed,Hirshmann 90 + 2x90 1x120 1x135 Diseq emp centauri 8x1 +5 diseq 4/1 Сателити;-30W, 5W/4W,4,8Е ,9Е, 10Е,13E 16E,19Е,23,5E,28Е,31,5Е,39E,42E 45E/46E,52/53Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на nokia n96 за този полезен пост :
denyo (25-09-2014)
  #15  
Стар 22-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
редяха си го дъска по дъска. А тук е описано да се нареди целия ред сам, закопчавайки само късите страни и после да се закопчае към вече готовото по дългите.
Темата е изчерпана.
__________________
Отговори с цитат
  #16  
Стар 22-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да Brian, абсолютно прав се оказа, аз за това погледнах и упътването. Иначе - 3мм плоскости фибран, синьо-зелени. С 5мм много ми се вдига нивото.

Не знам за темата обаче дали е изчерпана, щото пода ми още си седи в това състояние. Вариант без пренареждане дали няма? Ако събера смелост да го пренаредя, за какво да внимавам. Няма ли опасност да повредя нещо при разглобяването? Така сглобен и стоял 2 дни дали няма вече нещо повредено?

Последно редактирано от denyo : 22-09-2014 на 21:13
Отговори с цитат
  #17  
Стар 22-09-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

A какъв е смисъла? Те ъгълчетата са отчупени и при пренареждане няма да се възстановят. Дефекта е само естетически и не влияе на здравина и изолация.
__________________
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23-09-2014
denyo denyo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: Девня
Мнения: 172
Благодари: 45
Получил благодарност:
44 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами нали от фугите и бъдещите износени ъгълчета ще влиза влага и ще раздува? Иначе, вярно ли смяташ, че тия стърчащите ъгълчета вече са отцепени отдолу? Ако махна первазите и с някаква скоба почуквам покрай стените, ту по "шкембето" (първия ред), ту отстрани дето са късите страни, дали няма да се напаснат? Или дъските тежат прекалено много и няма да стане? Яд ме е, щото майстора сякаш не беше толкова некадърен, колкото искаше да претупа нещата. Смятам ,че ако ги бях забелязал тия неща навреме, щеше да ги оправи. Но все пак, материала е в неговите ръце, не в моите. И си мисля, ако беше сглобил поне първите два реда по начина от инструкцията, те щяха сами да си се изправят. Мина ми през акъла да погледна инструкцията още докато работи, както и да ходя да проверявам сглобките му, ама си казах, че така само ще му досаждам, той си знае работата. Пък и имахме уговорка "виж каква е замазката ми, искам да няма ръбчета", ясно му го казах още на огледа. И само за информация, ако някой попадне след време на темата, декора има 6 вида дъски. Ето част от пода който ми наредиха.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 23-09-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denyo Вижте мненията
Ами нали от фугите и бъдещите износени ъгълчета ще влиза влага и ще раздува? Иначе, вярно ли смяташ, че тия стърчащите ъгълчета вече са отцепени отдолу? Ако махна первазите и с някаква скоба почуквам покрай стените, ту по "шкембето" (първия ред), ту отстрани дето са късите страни, дали няма да се напаснат? Или дъските тежат прекалено много и няма да стане? Яд ме е, щото майстора сякаш не беше толкова некадърен, колкото искаше да претупа нещата. Смятам ,че ако ги бях забелязал тия неща навреме, щеше да ги оправи. Но все пак, материала е в неговите ръце, не в моите. И си мисля, ако беше сглобил поне първите два реда по начина от инструкцията, те щяха сами да си се изправят. Мина ми през акъла да погледна инструкцията още докато работи, както и да ходя да проверявам сглобките му, ама си казах, че така само ще му досаждам, той си знае работата. Пък и имахме уговорка "виж каква е замазката ми, искам да няма ръбчета", ясно му го казах още на огледа. И само за информация, ако някой попадне след време на темата, декора има 6 вида дъски. Ето част от пода който ми наредиха.

Навремето имаше една услуга Ако купите от нас "безплатен монтаж". Може и сега да я има.
Сам разбираш, че фирмата е наела хора да ти изпълнят "безплатният монтаж" Обикновено хората работят за по 1-2лв. на квадрат и то за стандартни помещения за сметка на продавача. Има един човек ЛЮБОПИТКО2 ,Той е отговорил много точно и е показъл проблема от къде идва при клик системата. Бързат и работят по утвърдена универсална технология, за да покрият повече обекти. За такива услуги не се ползват майстори а обикновени монтажници.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
denyo (25-09-2014)
  #20  
Стар 23-09-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 858
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nokia n96 Вижте мненията
Това което виждам от снимката,причините които са вероятни;
1- ламитата не е заключен плътно.
2- не са почистени ''перцата''(нута) които остават след отварянето на пакета и трябва да се почистват.
3-не е оставена работно ''дишаща'' фуга до стените която трябва да е около 12 16мм от всякъде.
4- замазката не е изсъхнала достатъчно и има влага.
5- дефектна партида ламинат, което за мен е почти невъзможно.
Потвърждавам точка 5.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg 2.jpg (97.4 КБ, 85 разглеждания)
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
защо, ламинат, на, Повдигнати, ъгълчета


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Защо? Пакостник Дъра-Бъра 18 04-06-2011 18:20
Защо mmsf67 Кошче 1 08-05-2011 15:36
Защо? Пакостник Кошче 3 10-01-2011 19:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.